19 6 Arbeidsomstandigheden lijken verbeterd. maar spanningen Koeman zegt 'nee' tegen aanbod Bar$a Bosz gaat snel verlengen Ajax en PSV zijn terug na een veelbesproken trainingskamp in Qatar. Een week voetballen in een totaal andere wereld, waar het WK over twee jaar het ijkpunt vormt, maar tegelijkertijd de discussie op zijn plaats is. r Suarez vier maanden eruit SPANJE FC Barcelona kan pas aan het einde van het seizoen weer beschikken over Luis Suarez. De spits uit Uruguay staat vier maanden aan de kant na een operatie aan zijn rech terknie, die noodzakelijk was om schade aan de bui tenste meniscus te herstel len. Suarez speelde vorige week nog negentig minu ten in de verloren halve fi nale van de Spaanse Su percup tegen Atlético Ma drid. Het Al Janoub Stadium, net buiten Doha. Rondom het hypermoderne onderkomen is er niets, behalve uitgestrekte stukken woestijn, met in de verte de hoogbouw van de hoofdstad van Qatar. Binnen klinkt zaterdag om drie minuten voor zeven uur de hymne van de FIFA. Ajax en Club Brugge komen het veld op voor een oefenpotje. Het duel is niet alleen een oefe ning voor de clubs richting de tweede seizoenshelft, maar ook voor het organisatiecomité van het WK van 2022. En dus wordt getracht om een WK-duel zo gedetailleerd moge lijk na te bootsen. Het geeft al snel een kolderiek beeld. In het stadion kunnen 40.000 mensen, vanavond zitten er niet meer dan 200. Toch staat er voor elk leeg vak een ste ward negentig minuten naar een tribune zonder mensen te staren, lopen overal schoonmakers rond met bezem en blik om rotzooi op te ruimen die er niet is en beveili gers volgen nauwlettend waar je met welk kaartje wel en niet mag komen. Het blijft een surrealistische ge dachte, een WK voetbal in Qatar. Toch geldt het voor veel mensen in het emiraat als de stip aan de hori zon. De Engelse krant The Guar dian deed diepgravend onderzoek en vond bewijs van erbarmelijke werkomstandigheden. Het zette nog meer vraagtekens bij het WK. De aanwezige voetbalverslagge vers zijn in eerste instantie geen onderzoeksjournalisten en zo wordt de week al snel opgeslokt door de trainingen en wedstrijden van de clubs. Toch blijft de meer dan terechte discussie onderwerp van gesprek, ook in de praatjes met de lokale bevolking. Tijdens elke taxirit komt het wel ter sprake met de chauffeur. Ar beidsmigranten afkomstig uit lan den als India, Nepal, Bangladesh, Pakistan, Nigeria of Kenya. Ze ver tellen hun verhaal. Over dat de ar beidsomstandigheden zijn verbe terd ten opzichte van een paar jaar geleden, dat ze tot het WK 2022 willen blijven om vervolgens te rug te gaan naar hun families, die ze nu maandelijks van geld voor zien. De ene kan elk jaar een maand terug naar zijn gezin, de ander heeft zijn kinderen al een paar jaar niet gezien. Loonstrookje Een taxichauffeur uit Bangladesh laat zijn loonstrookje ongevraagd zien. Hij krijgt 910 Qatarese rial per maand, omgerekend 225 euro. Daarvoor maakt hij werkdagen van twaalf uur, zes dagen per week. De lonen lopen wel uiteen, andere chauffeurs hebben het over het dubbele salaris. Vergeleken met de salarissen in hun eigen land is het wel aanzienlijk meer, vertellen ze allemaal. Dat ze daar voor een paar jaar lang met vijf an dere chauffeurs een kamer moeten delen, is niet anders. Groot, groter, grootst is de aan blik in Doha. Overal staan steigers en hijskranen. Op elk gebouw in aanbouw pronkt een groot doek met de afbeelding van Tamim bin 1- In de afgelopen drie jaar was de discussie er steeds minder, dooronzekeuze nu wel weer Hamad Al Thani, de emir van Qa tar. Ook zijn veel bouwputten voorzien van een duidelijke in het oog springende tekst: safety first. The safe way is the best way. De slo gan kan niet los worden gezien van de kritische blik van de wereld op de werkomstandigheden van bouwvakkers, die dagelijks met busjes worden af- en aangereden bij de complexen. Qatar ligt onder een vergroot glas. Daar weten Ajax en PSV in middels ook alles van. De Amster dammers zijn bij monde van Ed win van der Sar uitgesproken dat OEFENDUELS Uitslagen EREDIVISIE Programma UITSLAGEN maandag 13 januari 2020 SPANJE Ronald Koeman heeft gisteren 'nee' gezegd tegen het aanbod van FC Barcelona om er met on middellijke ingang aan de slag te gaan als trainer. De bondscoach kreeg een te lefoontje nadat droomkan- didaat Xavi Hernandez dat verzoek ook al had afge wimpeld. De Catalaanse club is druk op zoek naar een opvolger van Ernesto Valverde, wiens dagen na de uitschakeling afgelopen week in de Spaanse Super cup lijken geteld. Journalist Lluis Canut, een persoon lijke vriend van Koeman, bracht het nieuws over het telefoontje van Barga bij zender Catalunya Radio naar buiten. De bonds coach bevestigde het later zelf tegenover de NOS. Koeman liet de club weten dat hij zijn verplichtingen met Oranje op het ko mende EK wil nakomen. DUITSLAND Peter Bosz staat op het punt zijn con tract bij Bayer Leverkusen te verlengen. „Voor de her vatting van de competitie komt er duidelijkheid'', zei Bosz. Volgens Bild gaat hij bijtekenen tot medio 2022. De 56-jarige trainer uit Apeldoorn, die eerder bij onder meer Vitesse, Ajax en Borussia Dortmund werkte, ging eind 2018 bij Leverkusen aan de slag. Halverwege dit seizoen staat Leverkusen op de zesde plek in de Duitse voetbalcompetitie, negen punten achter RB Leipzig. PC Vraagtekens bij Qatar Freek Jansen Maarten Wijffels Doha ij 1 .'iiAL" Ajacied Danilo in duel met Clinton Mata van Club Brugge in een bijna leeg stadion. foto anp -Edwin van der Sar (Ajax) Zaterdag Borussia Dortmund - Feyenoord 4-2 SPEELRONDE PSV - KAS Eupen 1-2 Antalyaspor - Fortuna Sittard 2-1 FC Groningen - Rot-Weiss Essen 6-2 Vitesse - MSV Duisburg 1-3 Ajax - Club Brugge 3-1 Vrijdag 17 januari 20.00 uur PEC Zwolle - FC Utrecht Zaterdag 18 januari 18.30 uur Fortuna Sittard - Vitesse 19.45 uur Feyenoord - Heerenveen 19.45 uur FC Twente - FC Groningen 20.45 uur AZ - Willem II Zondag 19 januari 12.15 uur VVV - PSV 14.30 uur Ajax - Sparta 14.30 uur FC Emmen - Heracles 16.45 uur ADO Den Haag - RKC FC Groningen versloeg Rot-Weiss Essen. foto bsr Handbal EK mannen Groep C: Nederland - Letland 32-24, Spanje - Duitsland 33-26. Stand: Spanje 2-4, Duitsland 2-2, Nederland 2-2, Letland 2-0. Tennis Mannen ATP Cup Finale: Servië - Spanje 2-1. Lajovic - Bau- tista 5-7 1-6, Djokovic - Nadal 6-2 7-6, Djo- kovic/Troicki - Carreno/López 6-3 6-4. Doha, finale: Roeblev (Rus) - Moutet (Fra) 6-2 7-6. Adelaide, 1ste ronde: Boeblik (Kaz) - Fritz (VS/5) 6-4 7-6, Cuevas (Uru) - Opelka (VS/8) 5-7 7-6 7-6, Djere (Ser) - Popyrin (Aus) 7-6 3-6 6-4. Vrouwen Brisbane, halve finales: Keys (VS/8) - Kvitova (Tsj/5) 3-6 6-2 6-3, Karolina Plis- kova (Tsj/2) - Osaka (Jap/3) 6-7 7-6 6-2. Finale: Plfskova - Keys 6-4 4-6 7-5. Dubbel, finale: Hsieh/Strycova (Tai/Tsj/1) - Bertens/Barty (Aus) 3-6 7-6 10-8. Shenzhen, halve finales: Aleksandrova (Rus/5) - Muguruza (Spa/6) 6-4 6-3, Ry- bakina (Kaz/7) - Kristyna Plfskova (Tsj) 6-2 7-5. Finale: Aleksandrova - Rybakina 6-2 6-4. Auckland, halve finales: Serena Williams (VS/1) - Anisimova (VS/3) 6-1 6-1, Pegula (VS) - Wozniacki (Den/5) 3-6 6-4 6-0. Finale: Williams - Pegula (VS) 6-3 6-4. Volleybal OKT (v), Apeldoorn Halve finales: Duitsland - Nederland 3-0 (27-25 25-23 25-22), Turkije - Polen 3-2 (19-25 25-18 23-25 33-3115-11). Finale: Turkije - Duitsland 3-0 (25-17 25-19 25-22). Waterpolo EK (v), Boedapest Groep B: Nederland - Israël 22-3, Italië - Duitsland 13-4, Spanje - Frankrijk 15-6.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 34