Vlissinger (17) bezit nepwapens 2 MARLEEN BLOMMAERT Talenten krijgen workshop voor jubileum Kunstbende Column Het kind zoekt en zoekt en zoekt maar vindt niet. Ze is net als haar moeder een goede zoeker, dus daar ligt het niet aan. Ze is bovendien niet de enige van haar generatie. Veel van haar leeftijdsgenoten zitten in een ver gelijkbare positie. Ze kan namelijk geen woonruimte vinden in de stad waar ze studeert. Ze zoekt een plekje om met haar vriend te wo nen. Twee studenten met een rede lijke bijbaan, op zoek naar zestig vierkante meter. De bedragen op de stedelijke huurmarkt zijn belache lijk hoog Duizend euro voor zestig vierkante meter. Tijdelijke huur waarvoor je drie a vier keer de huurprijs moet verdienen per maand. Voldoen ze daaraan? dan moet u als ouders een garantie verklaring ondertekenen. U zegt daarmee dat u een cheque van twee jaren aan huur (een luttele 25.000 euro) op de plank te hebben liggen voor de verhuurder. Dat is voor het geval er zich zaken voordoen die niet geheel naar diens smaak zou den zijn. De garantieverklaring barst van de fouten en verwijst uit drukkelijk naar bijlagen die er na tuurlijk niet bijzitten. Het valt me mee dat in de kleine lettertjes niet staat dat ik ook mijn ziel overdraag of wekelijks een litertje bloed do neer aan verhuurder. hun ouders een woonlast hebben die duidelijk lager ligt, geeft het scheve van de situatie aan. 'Moet niet gekker worden zou een zin zijn die in dit verband op zijn plaats is. Op deze manier is de woningmarkt een beetje een omgekeerd genera tiepact aan het worden: Alle 'ou dere' verhuurders met geld zetten hun spaargeld om in te verhuren appartementen. Ze vragen vervol gens exorbitante huurpenningen zodat j onge mensen met weinig geld ook kunnen wonen. Het gaat niet alleen om studenten in steden die hiermee worstelen maar ook andere starters verkeren in dezelfde positie op de woningmarkt. Ik her inner al de vastgoedmagnaten er maar even aan dat die 'jonge' gene ratie in de toekomst voor u zal moeten zorgen. En wat je zaait... Valt me mee dat in de kleine lettertjes niet staat dat ik ook mijn ziel overdraag DE STELLING Vandaag: Ik kan veilig appen in de auto Toos Henk Eens Oneens Paul Kusters COMPLETE TREIN ZILVER 6ESP0TEN Politiehond bijt amokmakers Man belandt met auto in het water Antwerpen Lichaam vermiste Max Meijer gevonden In de scooter werden nog meer (ver moedelijk) xtc en amfetaminekris tallen gevonden en ook een dolk. Ook droeg hij een vals briefje van twintig euro op zak. Hierop besloot de politie ook zijn kamer te doorzoe ken. Daar werden vijf nepvuurwa- pens gevonden. Ook vonden de agenten een taser in de vorm van een zaklamp, twee verboden mes sen, een kleine hoeveelheid hennep en illegaal vuurwerk. Uit een speek- seltest bleek dat de bestuurder van de snorscooter ook nog eens onder invloed was van THC (werkzame stof in hasj en wiet). Het onderzoek naar de jongen loopt nog. Zijn bloed wordt nog onderzocht, er zijn di verse getuigen gehoord en ook de jongen zelf zal zich nog voor de vondst moeten verantwoorden. De hardloper met wie de bestuur der van de scooter ter hoogte van de Sloebrug in botsing kwam, is met een hoofdwond naar een huisart senpost gebracht. De scooterbe stuurder werd naar het ziekenhuis vervoerd. Hij raakte gewond doordat hij tegen een pilaar was geklapt. HALT-straf voor 12-jarige Een 12-jarige jongen uit Vlissingen heeft een leerstraf bij HALT gekre gen omdat hij een foto van zichzelf met een nepvuurwapen postte op sociale media. Agenten kwamen de foto op het spoor tijdens een onder zoek naar strafbare gedragingen op sociale media. Toen zij de foto tegen kwamen, zijn ze bij de jongen thuis langsgegaan. Hij bleek inderdaad een nepvuurwapen in zijn bezit te hebben, dat wordt vernietigd. MIDDELBURG De Kunstbende bestaat in 2020 dertig jaar. Zeeland hoopt goed te scoren bij de lande lijke talentenjacht voor jongeren. Daarom wordt een grote workshop dag gehouden op 31 januari in de ZB in Middelburg, om kandidaten klaar te stomen voor de Zeeuwse voor ronde op 5 april in het Scheldethea- ter in Terneuzen. Voor zes van de zeven categorieën komen aansprekende coaches naar Middelburg om j ongeren van tips te voorzien. Hoe kun je je danstalent omzetten in een choreografie? Met welke trucs houd je de kijker tot de laatste seconde in de ban van j e vlog? Hoe zet je een leesbare tekst op pa pier? Hoe moet je je op een podium presenteren? Hoe maak je een liedj e of begin je een band? Die vragen worden beantwoord door coaches uit heel Nederland en een band van om de hoek. De Middelburgers van PEER gaan namelijk muzikanten op het juiste spoor zetten. Ze geven een interactief college, waarbij alles aan bod komt waar een beginnende popgroep mee te maken heeft. Rein Luring van breakdancecol- lectief 155 (bekend van Holland's got talent) gaat Zeeuwse dansers onder wij zen. Vloggers kunnen terecht bij de van Spuiten en Slikken bekende presentator Rens Polman. Schrijver Tom Hofland, die door De Volks krant is uitgeroepen tot hét literaire talent van Nederland, geeft een workshop over schrijven en taal. Presentator en programmamaker Koen Brouwer, de helft van het duo Lieve Bertha, vertelt alles over podi umpresentatie, en docent Servaas Roelandse van de Hogeschool voor de Kunsten in Utrecht over expose ren. De gratis workshop vindt plaats in de ZB, op 31 januari vanaf 19 uur. Info en inschrijven (vóór 27 januari): www.kunstbende.nl/agenda. 3 dagen 4*-hotel in bosrijk Twente incl. diner en wellness maandag 13 januari 2020 Mooi, maar dat is niet genoeg. Ook Te bedenken dat de meeste van Reageer op pzc.nl Gisteren: Ik gooi nooit eten weg 1167 reacties TERNEUZEN Een 23-jarige man en een 24-jarige man uit Terneu- zen zijn in de nacht naar zondag aangehouden na een opstootje in het uit gaansgebied in Terneu- zen. Twee andere perso nen werden gebeten door een politiehond omdat ze zich met de ar restatie begonnen te be moeien. Het is niet duide lijk of ze daarbij gewond zijn geraakt. De 23-jarige man werd aanhouden omdat hij de agenten be ledigde. Een familielid be moeide zich met de ar restatie en uitte verschil lende bedreigingen. An dere omstanders meng den zich in de situatie. Er werd een boom uit de grond getrokken en naar de agenten gegooid. Dat was aanleiding om poli tiehond Dh Barrack uit het politiebusje te halen. GOES Een man is zaterdagoch tend ter hoogte van de Beukenstraat/Jim Morri- sonpad in Goes met zijn auto te water geraakt. Hij kon snel uit zijn auto komen, maar raakte wel gewond. Hij is ter plekke behandeld door ambulan cepersoneel en later met spoed naar het zieken huis vervoerd. Hoe het met de man gaat, is on bekend. De auto is uit het water gehaald door een bergingsbedrijf. De scheepvaartpolitie van België heeft vrijdag avond het lichaam van de vermiste Max Meijer (23) uit Ossendrecht in Ant werpen uit het water van de Royerssluis gehaald. Dat bevestigt het parket van Antwerpen. Max Meijer verdween ruim een maand geleden spoorloos na een avond stappen. Volgens het par ket zijn er wat betreft de vermissing van Meijer geen aanwijzingen van kwade opzet. Meijer ver dween op zondagoch tend 8 december. Hij werd voor het laatst ge zien bij de Wagnatie, vlak bij de rivier de Schelde. Een 17-jarige scooterrijder uit Vlissingen, die vrijdag op het Jaagpad gewond raakte bij een botsing met een hardloper, mof felde bij komst van de politie nog snel wat gripzakjes met hard drugs weg. Dit gedrag deed de politie besluiten om zijn woning te doorzoeken. De minderjarige bleek thuis onder meer steekwa pens, echt lijkende vuurwapens en zwaar illegaal vuurwerk te hebben liggen. Wendy de Jong Vlissingen Een deel van de wapens die werden gevonden bij de 17-ja- rige Vlissinger. FOTO POLITIETEAM WALCHEREN Resort Bad BoekeLo V 2 overnachtingen incl. ontbijtbuffet 1 x 2-gangendiner van de chef t.w.v. 28,50 p.p. 2 x Bookels moment (hapje v/d chef) V Gratis gebruik van de wellness V Tip! Bezoek Kasteel Twickel hoteldeal I dagelijks tot 23:00 uur 088-0331506 BEGIN ANDERS DAN TOCH MAAR GEWOON WEER MET ROKEN...

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 2