O Hendriks leidt olympische huldigingen 22 MEDIA CULTUUR VINCENT LUISTERT RADIO TELEVISIE TALKSHOWOORLOG Voordat de 'talkshowstrijd' tussen Op1 en Jinekvandaag zijn tweede week ingaat, maakt onze tv- columniste Angela de Jong voorzichtig de balans op. Het staat 4-1 voor Op1, maar Jinek zal zich geen verliezer voelen. Is dit NPO Radio 1? Vroeg ik me afgelopen maandag vlak na tweeën 's middags af. Jazeker, het was NPO Radio 1, ik luisterde naar Stax&Toine. Dionne Stax en Toine van Peperstraten nemen op 'ontspannen en eigenzinnige manier het nieuws van de dag door.' Dat doen ze elke werkdag behalve op vrijdag, dan horen we Humberto Tan. Het ging maandag natuurlijk over goede voornemens. Hoe houden we ze vol? We zijn allemaal kilo's aangekomen tijdens de feestdagen, hoe krijgen we die er weer af? En mensen, het is donker buiten, maar we heb ben alweer iets om naar uit te kijken, er wor den nu al volop zomervakanties geboekt. Maar eerst, muziek! Lekkere jarenzeventig- disco. Dit leek wel Radio 2 in de jaren 90, Cap puccino van Sjors Fröhlich, maar dan in duo presentatie en op de nieuws- en actualitei tenzender. Niks mis met Cappuccino, het was een leuk, gezellig, licht, luchtig, onderhoudend programma op de zaterdagmorgen, maar waarom hier, op Radio 1, vier keer per week van 2 tot 4? Wacht wacht wacht, dacht ik, niet meteen zo hysterisch reageren als er iets verandert, ik moet ze even de kans geven zich te bewij zen. Ze moeten hun vorm vinden. Reken ze nou niet af op die suffige 6 januari, waarop heel Nederland nog te kampen heeft met opstartproblemen. Ik heb de hele week geluisterd naar het montere duo, het went niet. Het programma babbelt en kabbelt voort. Donderdag ging het bijvoorbeeld over het Britse konings huis. Harry en Meghan hadden net besloten afstand van de hele poppenkast te nemen. Wat vind jij, dat ben ik, de luisteraar, wat vind jij daar nou van? Wilma belde. ,,Ik had precies hetzelfde ge daan als ik hun was.'' Luisteraar André was het er volkomen mee eens. ,,Ik zou zeggen: Jullie bekijken het allemaal maar.'' Intussen lieten royaltydeskundige Rick Evers en correspondent Anne Saenen in Londen hun bezorgde licht over de kwestie schijnen. Hoe moest dat nu toch allemaal verder? Het dieptepunt van de week was de uit zending van woensdag. Ze hadden Vincent Icke te gast, hoogleraar theoretische sterren kunde in Leiden, er was namelijk een pla neet ontdekt op slecht honderd lichtjaren van de aarde, waarop leven mogelijk zou kunnen zijn. Icke is een kosmoloog die de gave bezit ons niet te laten verdwalen in de oneindige ruimte. Hij kwam totaal niet uit de verf. Hij werd steeds onderbroken door plaatjes, door een ufo-onzinverkoper en een gesprek over Ballie, een nieuwe gadget van Samsung. Ik had met Icke te doen, en met de luisteraars, en met Radio 1, ze werden allemaal niet serieus genomen. Bowiestraat in Parijs Arrestatie acteurs De vorm Eerlijk is eerlijk, Opi valt niet tegen. Gezien de korte voorbereidingstijd oogt het allemaal best strak, ook de duo's die soms pas een paar weken geleden voor het eerst koffie dron ken met elkaar. De tafel is groot, net als het aantal gasten per aflevering. De besproken onderwerpen varië ren van Trump en Iran en het vuur werkverbod tot de inzending van het songfestival en de echtscheiding van de ouders van Tatum Dagelet. Kortom, de kijker kan na afloop bij gepraat én met een glimlach naar bed. Je merkt aan alles dat een erva ren redactie er achter de schermen hard aan trekt. Ik mis enkel een beetje peper in de gesprekken, het is vrij braaf en veilig tot nu toe. Of zoals ik al schreef: het mag iets meer Pauw zijn en ietsje min der RTL Late Night. De duo's Na een hele week Idols voor talkshowhost, gaan we nu door naar Ranking The Duo's. Natuur lijk is het veel te vroeg om grote verschillen te kunnen aanwij zen, maar één duo stak er zon der twijfel bovenuit. Het zat op vallend ontspannen, was even ingelezen als gezellig en had zo waar onderlinge chemie: Carrie en Charles, met een glansrol voor de eerste. De vrouwen vie len sowieso net iets meer op dan de mannen deze week. Gio- vanca zal er hard aan moeten trekken. Welmoed was een tandje scherper dan op de vroege ochtend van WNL. Sop hie Hilbrand overvleugelde haar partner Hugo Logtenberg vrijdagavond volledig. Deze NRC-journalist kan heus een minister of politicus intervie wen, heeft hij in Buitenhofb e- wezen. Maar aan zo'n tafel met een aantal fladderende mensen uit de showbizzwereld oogde hij nog een beetje als Alice in Wonderland. De verrassing Zonder twijfel Carrie ten Napel. Maar ook het gemak waarmee ineens reclameblokken worden geschrapt bij NPO. En natuurlijk de kijkcijfers. Zowel Op1 als Jinek scoort torenhoog, op sommige avonden zitten er rond de 2 miljoen kij kers voor de ouderwetse lineaire televisie. De stand Op1 - Jinek is 4-1, maar het gat is steeds niet heel groot. Eva Jinek zal zich daarom aller minst een verliezer voe len. De kijkcijfers op de late avond van RTL 4 zijn lange tijd niet zo hoog geweest, terwijl ze geen concessies doet aan haar formule. Ze praat de RTL-kijker bij over Iran en Irak, de bosbranden in Australië en had ook net als bij de NPO Teun van de Keuken en Arnon Grunberg aan tafel. Vandaag opent NOC*NSF de werving voor het Nederlandse paviljoen tijdens de Olympische Spelen. De eerste twee crewle den worden vanmorgen bekend gemaakt: het zijn oud-judoka Edith Bosch en sportpresenta- trice Hélène Hendriks. Die laat ste gaat Nederlandse medaille- winnaars huldigen in het Hol land Heineken House. Voor oud-hockeyster Hen driks, die door blessureleed Oranje nooit haalde, is de klus een droom die uitkomt. ,,Voor mij als oud-topsporter, sportfa- naat in hart en nieren, presenta tor en journalist komt alles sa men.'' Oud-judoka Edith Bosch haalde vier keer de Spelen, ze won een keer zilver en twee maal brons. Nu begeleidt ze na mens NOC*NSF de medewer kers van het TeamNL Tokyo Center en het HHH. Voor het TeamNL Tokyo Cen ter, waarvan het Holland Heine- ken House deel uitmaakt, zijn in totaal honderd crewleden nodig: koks, keukenhulpen, obers, tap- pers, maar ook gastheren, -vrou wen, techneuten en beveiligers. Zij ontvangen geen salaris, wél inbegrepen zijn vliegticket, kost en inwoning en een ov-kaart. Er komt een groot Neder lands paviljoen met de naam TeamNL Tokyo Center, waar Ne derlandse bedrijven zich kun nen presenteren. Het Holland Heineken House blijft bestaan, onder de paraplu van het TeamNL Tokyo Center. NOC*NSF neemt de totale (fi nanciële) eindverantwoordelijk heid voor het project. ,,Als Hei- neken moeten we ons concen treren op de huldigingen en het bouwen van een mooi feestje'', aldus Hans Erik Tuijt, mondiaal sponsordirecteur van Heineken. maandag 13 januari 2020 PC Radio MUZIEK David Bowie wordt op bijzon dere wijze geëerd in Parijs. De hoofdstad vernoemt een straat naar het Britse muziek- icoon. De 'rue David Bowie' komt in het 13e arrondissement, vlakbij het me trostation Aus- terlitz. PROTEST Martin Sheen en Joaquin Phoenix (foto) zijn vrijdag ge arresteerd in Washington. De acteurs waren aanwezig bij een klimaatpro test en hielden de trappen van regeringsge bouw het Capi- tool bezet, meldt Deadline. 3 ■u De vrouwen vielen bij Op1 meer op dan de mannen Angela de Jong Sportpresentatrice Hélène Hendriks verzorgt de huldiging van Nederlandse medaillewin naars tijdens de Olympische Spelen in Tokio dit jaar. Ex-ju doka Edith Bosch wordt coach van het personeel in het TeamNL Tokyo Center en het Holland Heineken House. David Bremmer

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 22