i JOL Aart Staartjes Komt het ooit nog goed met onze koopkracht? Minister wil gebruik mobiel in houder toch niet verbieden Walcheren was allergisch voor brave kindertelevisie Hoge inflatie in 2019 holt loonstijging uit Shirin van Anrooij (17, foto) uit Kapelle is gisteren in het Brabantse Rucphen met overmacht Nederlands kampioen bij de juniores veldrijden geworden. Bij de elitevrouwen haalde Ceylin Alvarado als eerste de finish, bij de elitemannen stond er op het draai-en-keerparkoers geen maat op Mathieu van der Poel. Over drie weken zijn de wereldkampioenschappen in het Zwitserse Dübendorf waar alledrie de Nederlanders als favoriet aan de start verschijnen. Sport 9 en 12 De wet schrijft voor dat een auto mobilist tijdens het rijden geen te lefoon mag vasthouden. Het bedie nen van de mobiel terwijl die in een houder staat, is wél toegestaan. Een woordvoerder van minister Cora van Nieuwenhuizen (Ver keer) meldt: ,,Het is levensgevaar lijk om te appen achter het stuur, ook met je telefoon in een houder. Maar een mobiele telefoon in de houder mag wél gebruikt worden om te navigeren. Een navigatie-app kan je wijzen op een omleiding of ongeval, dat is goed voor de ver keersveiligheid en de doorstro ming. Een verbod op het bedienen van een mobiele telefoon in de houder vinden we daarom geen goed idee.'' Bekend was al dat een automobi list tijdens het appen meer slingert en de snelheid niet constant houdt. Verder gaan mensen langzamer rij den. Onderzoek van de Stichting Wetenschappelijk Onderzoek Ver keersveiligheid (SWOV), een be langrijk kabinetsadviseur, toont nu ook aan dat zulk gevaarlijk gedrag Een navigatie-app bedienen is goed voor de veiligheid in hetverkeer niet verschilt bij gebruik van de te lefoon in de hand of in de houder. ,,Vanuit het oogpunt van verkeers veiligheid is appen op een telefoon die in een houder is geplaatst ook ongewenst'', stelt de SWOV vast. Verkeerd signaal ,,Enkel een verbod op het vasthou den van een telefoon geeft dan ook een verkeerd signaal naar de weg gebruikers; ten onrechte zou men hierdoor kunnen denken dat appen met de telefoon in de houder wél veilig is.'' De stichting benadrukt wel dat er meer onderzoek moet plaatsvinden naar 'handheld versus handsfree'. Veilig Verkeer Neder land heeft, net als de minister, ook grote twijfels bij een totaal appver- bod. Maar, zegt een woordvoerder: ,,Appen tijdens verkeersdeelname is not done, dat is de sociale norm die we met z'n allen moeten nastre ven. Techniek kan ons de steun in de rug geven om het gewenste ge drag te bereiken.'' Het is wettelijk verboden voor ie dere weggebruiker zich zodanig te gedragen dat gevaar op de weg wordt veroorzaakt. Dus kan de po litie volgens de organisatie al hand haven op gevaarlijk telefoongebruik in de auto; ook in de houder. maandag 13 januari 2020 8°C Nieuwsmedia It c? P7 »P13 'V O FOTO JORIS KNAPEN/PIX4PROFS Appen in auto altijd ongewenst Automobilisten die tijdens het rijden appen met hun telefoon in de houder, zijn net zo'n gevaar als appende bestuurders die hun mobiel in de hand houden. Dat blijkt uit nieuw onderzoek, uitgevoerd in een rijsimulator. Edwin van der Aa Den Haag —Minister Cora van Nieuwenhuizen Dinsdag zeer zacht weer pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 262 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,95 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 711688 55555

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 1