andere auto, andere verzekering mmm Relatie tussen 'overkanten' in grappige statements Dromen over eilanden in de Noordzee Schouwen wordt geen Knokke j independer experts ZEELAND 17 in op hoe er aan weerszij den van de Westerschelde over d'n overkant wordt gesproken. Zo van: 'Ze snappen het weer niet, die komen zeker van Zeeuws- Vlaanderen', of: 'Ze hebben het hoog in hun bol, ty pisch Walcheren'. Hun markantste uitspraken op de veerboot hangen aan de muur en naar voorbeeld van Loesje hebben ze de verhouding tussen beide regio's in grappige state ments gevangen. ,,Ik kom oorspronkelijk uit Bra bant", relativeert De Vries. ,,Ik voel dat verschil niet. Voor mij is het één groot, mooi Zeeland." Jorien Brugmans en Leen van Duivendijk vormen sa men met Margriet de Vries en Johan Klein Collectief Vier, een kunstenaarsgroep van twee Walchenaren en twee Zeeuws-Vlamingen. Om te bespreken wat ze in hun gemeenschappelijke kamer zouden doen, heb ben ze neutraal terrein op gezocht: de veerboot tus sen Vlissingen en Bres- kens. Behalve dat ieder zijn eigen kunst laat zien, die weerspiegelt wat ze in hun omgeving tegenkomen, spelen ze met een knipoog Naast werk van de Amsterdamse kunstena res Henriëtte Boerendans valt in de Beve- landse kamer vooral een grote gesprekstafel op, pal voor de glazen pui, waardoor hij bijna óp de Vismarkt lijkt te staan. Daar gaat Jan Schuurman Hess de komende weken met tal van gasten praten over zijn plan voor een nieuwe wereld. Naar analogie van de aanleg van Noord-Beveland, een zandplaat die in roerige tijden werd ingedijkt met geld uit Den Haag, droomt hij over eilanden in de Noordzee. Niet alleen beschermen die de kust tegen hoogwater, ze kunnen ook ge bruikt worden voor de productie van energie en voedsel, als haven en vliegveld, en om te recreëren. Het nieuwe zit 'm in zijn idee om daarvoor obligaties te verstrekken, waardoor de burgers in Nederland en België de eigena ren worden. ,,Het is een antwoord op tegen stellingen in de samenleving. Ik wil het ge sprek daarover op gang brengen." Hij heeft tal van prominenten uitgenodigd. Directeur Hans Spekman van het Jeugdedu- catiefonds heeft al toegezegd te komen, op 25 januari. Informatie over openingstijden en manifestatie staat op de website galerie-t.nl en op de Facebookpagina van Galerie T. landse naars ge vallen." Hij ziet het niet als een nostalgisch beeld, eerder een actueel statement tegen verrommeling en bouw- Chris Braat met woede. „Gelukkig wordt Schouwen werk van Hetty de Wette, geen Knokke." Als zoon van keramiste Tessa en beeldhouwer Ad Braat is Chris Braat opgegroeid tussen de kunst. Voor het Zeelandpro ject heeft hij werk geselec teerd van Schouwen-Duive- kunstenaars die allemaal geïnspi reerd worden door het landschap. „Het is nog niet volgebouwd en de Oosterscheldekering zorgt ervoor dat eb en vloed zijn blijven bestaan. Voor het licht, de slikken en de schorren, en het spel van kleuren en lijnen zijn heel wat kunste- Als er iets veranderd is aan jou, je adres, je leeftijd of je auto kan je verzekering opeens duurder uitvallen. Daarom is het altijd slim om te checken of hij beter en voordeliger kan. Dus kijk meteen even en sluit 'm zelf af op independer.nl. Dan krijg je er gratis extra dekking bij. in financieel inzicht maandag 13 januari 2020 het één mooi Zeeland M Jorien Brugmans (l) en Leen van Duivendijk. Jan Schuurman Hess (l) met kunstena res Henriëtte Boerendans.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 17