A 8 NIEUWS Moszkowicz terechtgewezen MAXIMUMSNELHEID CONTROLE Over 65 dagen is het overdag gedaan met hard rijden door Nederland. Nergens mag dan nog harder worden gereden dan 100 km/uur. Deskundigen denken dat de nieuwe limiet massaal overtreden zal worden. Jurist Robert Moszkowicz, net als zijn jongere broer Bram geschrapt als advocaat, heeft onlangs tevergeefs een poging gedaan het woord te voeren als raadsman in de rechtbank Den Haag. De 66-jarige Ro bert verleent juridische bij stand aan een uitgeproce deerde Albanees en wilde in de rol van 'adviseur' pleiten tijdens een zitting op 30 de cember. De rechter stak daar een stokje voor. De Albanees, die in Nederland wilde blij ven, verloor. In het vonnis staat dat ook de pleitaanteke ningen van Moszkowicz bui ten beschouwing zijn gelaten. De Albanees kreeg tijdens de zitting wel de kans om dan maar zelf het woord te voeren. Robert Moszkowicz werd op 23 juni 2006 geschrapt van het tableau wegens 'onbehoor lijke praktijkuitoefening'. Daar gingen beschuldigingen over te hoge rekeningen, mis leidingen en wanorde aan vooraf. Je kunt je niet veroorloven in deze tijd om een slechte werkgever te zijn Vrouw valt zomaar fietsertje (10) aan Een jongen van 10 jaar is in Haarlem uit het niets door een vrouw aangevallen. Hij fietste samen met een vriendje op de Acaciastraat, toen de vrouw ertussen kwam fietsen. Ze gaf het slachtoffer ineens een schop waardoor hij van zijn fiets viel. Vervolgens trapte ze de jongen meermalen tegen zijn hoofd. Het vriendje verstopte zich tijdens de mishandeling in de bosjes. Het slachtoffer is opgenomen in het zieken huis. De vrouw zou rond de 30 jaar oud zijn. Minister aangeklaagd De Bulgaarse oud minister van Milieu, Neno Dimov, is gis teren aangeklaagd voor opzettelijk wanbeheer van de watervoorziening voor de stad Pernik. Dimov riskeert acht jaar gevangenis straf wegens het toestaan van het le veren van water aan de industrie, terwijl het waterreservoir bij de stad de enige bron van drinkwater is voor de 70.000 inwoners. Miljardair laat geld rollen Cel voor post op Facebook Volgens oud-verkeersoffi cier Koos Spee is de ver keersmaatregel voor de bühne genomen. Tussen 6.00 uur en 19.00 uur overal nog maar maximaal 100 kilo meter per uur rijden? Op papier lijkt het heel wat, zegt Spee, maar in de praktijk haalt het niks uit. ,,Bij het in voeren van een verkeersmaatregel moet je van tevoren naar twee din gen kijken. Een: zijn mensen bereid de maatregel na te leven? En twee: welke capaciteit hebben wij om die maatregel te handhaven? Als die ca paciteit er niet is, en de politie heeft dat al gezegd, dan moet je je echt af vragen of je het moet doen.'' De boete voor de automobilist die vanaf 16 maart overdag ijzerenheinig 130 km/uur blijft rijden is bepaald op 245 euro. Is die boete afschrikwek kend genoeg? De hoogte van de boete doet niet terzake, zegt Spee. ,,Als je gedragsverandering wil en wil hand haven dan moeten mensen denken: ik kan gepakt worden.'' Vorig jaar voerde de politie de flits- acties langs de snelweg flink op tot 16.111 controles. Dat is 10 procent meer dan in 2018. In dat jaar werden 597.147 automobilisten betrapt op hardrijden. Over de eerste acht maanden van 2019 werden 362.334 hardrijders geflitst op de snelweg, een daling van 10 procent ten op zichte van 2018. Het is nog niet be kend hoeveel mensen in heel 2019 te gen de lamp liepen. Het is een ratrace met Flitsmeister, dat er vorig jaar weer dik 200.000 ge bruikers bij kreeg. Spee: ,,De pakkans is nihil. Ervaren rijders weten waar de trajectcontroles zijn. De mobiele flitsers pak je eruit met Flitsmeister en tussendoor rijdt iedereen de snel heid waar hij zin in heeft.'' Borden En het gros van de automobilisten heeft zin in dóórrijden. Een poll op de website van deze krant eind vorig jaar, die werd ingevuld door 12.665 le zers, lijkt Spee gelijk te geven. Slechts 40 procent zegt de snelheid aan te passen; 30 procent weigert catego risch; en de rest doet het 'alleen als er een flitser staat'. Aan de bebording zal het niet lig gen. Van donderdagavond 12 maart tot maandagochtend 16 maart wor den nagenoeg alle snelwegen voor zien van nieuwe snelheidsborden. Als het slecht weer is, schuift de ope ratie twee weken op. Bij Flitsmeister denken ze niet dat de snelheidsverlaging 'het gewenste zaterdag 11 januari 2020 GO DEN HAAG Minister Hugo de Jonge (Volksgezondheid) vindt dat werkgevers in de zorg meer moeten doen om om werk nemers te behouden voor de sector. HAARLEM BIJNA NIEUWJAAR Het is nog niet zover, maar de voorbereidingen voor het Chinees Nieuwjaar zijn in volle gang. Een vrouw in Tuntou- cun maakt traditionele lampionnen. Het Chinees Nieuwjaar begint op 25 februari en duurt meerdere dagen. Tot begin 2021 is het het jaar van de rat. foto reuters PERNIK TOKIO Japanse miljardair Yusaku Maezawa belooft geld weg te geven aan zijn vol gers op Twitter. Duizend mensen krijgen elk 1 miljoen yen, omgerekend ruim 8000 euro. Vorig jaar deelde hij ook geld uit. KHENIFRA Een Marokkaanse rechtbank heeft een activist veroor deeld tot twee jaar cel voor een post die hij plaatste op Facebook. De 35-jarige Abdelali Bahmad schreef daar in oktober dat hij 'geen geld heeft voor lucifers om de vlag in brand te ste ken', omdat hij moet eten. De rechter zag die uitspraak als 'belediging van de vlag en het sym bool van de staat'. Waarom zou je 100 rijden? De pakkans is nihil' Ton Voermans Steeds meer auto mobilisten weten waar geflitst wordt, en passen hun snelheid alleen aan bij de controle. FOTO HOLLANDSE HOOGTE Utrecht

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 8