Laat je kinderen los en houd je hart vast Goed onderhoud kan je geld Kind in huis Met een knuffeldier in haar haar armen smdsdien kopt zef t liep ze voorbij ik soms mijn hart vast houden, want we heb- van: ja, dus? Goede autobanden zijn van levensbelang, zeker in deze tijd van het jaar. Hoe houd je ze in conditie en wanneer heb je nieuwe nodig? Auto j ournalist Roland Tameling helpt je op weg. De band op de juiste spanning kan sornnjaren aan levensduur schelen 8 HANNEKE HENDRIX Hanneke vraagt zich af of ze ooit een bewust moment heeft gekozen waarop haar dochter zelf de trap op en af mocht lopen. A /at zijn j ullie nou aan het doen?" f\ Ik loop met de dochter door een I I woonwijk, op weg naar de auto \f \f na een rondje stad, als ik H. tref. V V Ik heb haar niet meer gezien sinds de zwangerschapsyoga en dat is voor mijn gevoel een leven geleden. Na het bewonderen van elkaars kinderen, ga ik over tot de orde van de dag: waarom ze in de tuin aan het werken is. ,,We leggen rubbertegels onder de glijbaan.'' Ik kijk naar de halve meter hoge plastic glijbaan en dan naar de hoogte van onze kinderen. ,,Ik heb echt geen zin om er steeds bij te moeten staan als Jolene van de glijbaan wil." Het is eerder een stoel dan een glijbaan, wil ik zeggen. Maar ik zeg niks. Ik knik instemmend. Thuisgekomen zie ik een bericht voor onze podcast Ik Ken Iemand Die binnenkomen. P. vraagt wanneer je je kind alleen van de trap af kunt laten gaan. Hebben wij daar bewust een moment voor gekozen? Toen ze rond de 2 jaar was, zaten we op de bank en hoorden we haar de trap oplopen. De man en ik keken elkaar aan: hoorde ik dat nou goed? Om haar meteen daarna weer naar beneden te horen komen. Met een armen liep ze voorbij knuffeldier in met een blik van: ja, dus? w de trap op en af. Al moet met een blik ben een open trap. En plavuizen. Ik gooi het bij Nynke, Alex en podcastprodu- cer Anne in de groep. ,,Ik laat hem gewoon eerst en hoop op het beste", antwoordt Anne. ,,Ik geef inmiddels een duwtje", zegt Alex. ,,Maar ik leg wel een kussen onder aan de trap, hè?" Natuurlijk duwt Alex zijn dochters niet van de trap. Maar ik moet wel aan H. denken en haar rub bertegels. Ik had ooit een stamgast aan de bar die zei: ,,Je kunt op allerlei manieren doodgaan. Ook als je heel voorzichtig bent. Dat is het erge aan het leven." Om vervolgens een sigaret op te steken. Nadat ik onze bevindingen heb doorgestuurd, antwoordt P.: ,,Hier mag ze ook al haar hele leven tje overal opklimmen en -klauteren. Misschien moet ik het maar gewoon laten gaan. Maar o, wat zou ik het mezelf kwalijk nemen als ze van hoog naar beneden stuitert. Anderzijds ben ik ook zo ontzettend klaar met de eeuwige strijd dat ik 'onder' haar wil lopen. Fingers crossed." Een beter advies is er niet: fingers crossed, laat je kinderen los en houd je hart vast. GOED BIJHOUDEN Leer jezelf bijvoorbeeld aan om elke maand even de bandenspanning te checken. Een band met voldoende lucht slijt minder snel, heeft een veiliger weggedrag en zorgt voor een lager brandstofverbruik. Die voor delen merk je wellicht niet meteen, maar deze routine kan de levensduur van banden letterlijk met jaren verlengen. De ideale luchtdruk voor jouw banden staat vaak in het tank klepje van je auto of is te achterhalen in het in structieboekje. Bang dat je het 'bijvulmoment' vergeet in de dagelijkse drukte? Zet dan een maandelijkse herinnering in de agenda van je telefoon. Ook verstandig: zorg dat de wielop hanging goed is uit gelijnd en de wielen correct gebalanceerd, daarmee voorkom je dat de banden ver keerd slijten. Voor beide zaken kun je terecht bij ie garage. ZATERDAG 11 JANUARI 2020 GC Hanneke Hendrix (39) heeft een dochter van 3 jaar. Met Alex van der Hulst en Nynke de Jong maakt ze de oovoedoodcast Ik Ken Iemand Die. Let een beetje op je banden Om te beginnen kun je veel ellende - en kosten - voorkomen door autobanden goed bij te houden. De profieldiepte kun je zelf met je vingertoppen controleren. foto QUI ITTCDCTPlPI/

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 80