w4» Iff Trap met deze oefeningen af Autogarages doen maar wat Ouderen lopen huurtoeslag mis Opzeggen van dienst of account doe je per mail Samsung presenteert balletje als huisrobot 3 kun je ook een halve training doen. ,,Dat doe ik zelf ook weleens. Dan heb ik geen zin en zeg ik tegen me zelf: ik doe een halve. Je zult zien, eenmaal begonnen maak je de trai ning waarschijnlijk nog af ook.'' En, niet onbelangrijk: ,,Het duurt even voordat de routine erin zit. Gun jezelf tijd.'' Tip 5 MAAK EEN PLAYLIST Soms is sporten even afzien, maar de dopamine die vrijkomt tijdens bewe gen zorgt voor een goed humeur. Zelfs de spierpijn de dag erna, die met name in het begin optreedt, geeft een belonend gevoel. Sommige mensen raken er zelfs aan verslaafd. Maar voor anderen zal sport altijd een middel blijven, iets wat je niet per se voor je lol doet. Hoekerd: ,,Het voordeel van thuis- sporten is dat je ondertussen iets an ders kunt doen. Combineer het met een serie of zet je favoriete muziek op.'' Op Spotify vind je veel playlists, zoals Top Hits Workout, of Motiva tion Mix, lijstjes vol opzwepende nummers. Van Setten: ,,Sport je met een maatje, plak er een gezellig moment aan vast: even samen ontbijten of koffiedrin ken.'' Sport je alleen, dan kun je je welverdiende koffie plus rode hoofd natuurlijk ook delen met je insta com munity. Wil je niet weten Door bij meerdere autogarages een offerte te vragen, kun je geld besparen. Uit een steekproef van de ANWB onder 500 garages blijkt dat er enorme prijsverschillen zijn. Zo rekenen sommige garages 190 euro om een voorruit te vervangen, andere 782. Voor het vervangen van de koppeling schommelt de prijs tussen de 385 en 1290 euro. Handig om te weten Volgens ouderenbond Anbo drei gen duizenden ouderen dit jaar huurtoeslag mis te lopen. Door nieuwe regels hebben 115.000 huishoudens in 2020 voor het eerst recht op huurtoeslag, onder wie veel ouderen. Volgens de bond informeert de fiscus moge lijke ontvangers niet actief hier over. Op belastingdienst.nl kun je berekenen of je er recht op hebt. Noodzakelijk om te weten Leuk om te weten GO ZATERDAG 11 JANUARI 2020 'dE- v=_ -.-rr - *»->■*£, JI* 4&& ^.7-"» - ^*"->, AAN DE SLAG De volgende oefeningen kun je thuis uitvoeren, zonder dat je attributen hoeft aan te schaffen. Squat 3 sets van 10 herhalingen Buig door je knieën en duw je billen naar achteren. Om het zwaarder te maken doe je dit vanuit een gecontro leerde sprong. Tip 6 BELOON JEZELF Het is verdraaid moeilijk om online-abonne- menten, -diensten en -accounts op te zeg gen, blijkt uit onderzoek van de Consumen tenbond. Organisaties - verzekeraars, goede doelen en energiebedrijven - stoppen infor matie over online opzeggen vaak diep weg op de site. De Consumentenbond adviseert om altijd per e-mail op te zeggen, ook als die mogelijkheid niet actief wordt aangeboden. 'Ballie' heet de huisrobot die Samsung op de elektronicabeurs CES in Las Vegas toonde. De robot kan zich rollend verplaatsen en maakt verbinding met je smartphone en huishoude lijke apparaten. Ook heeft hij een camera waar mee hij beelden kan maken en doorsturen. Ziet Ballie troep op de grond liggen, dan geeft ie de robotstofzuiger opdracht die op te ruimen. Of hij echt op de markt komt is nog afwachten. Bedenk hoeveel herhalin gen je wilt doen bij lunges, squats en sit-ups. De an dere oefeningen doe je in minuten, dus bedenk hoe lang je die wilt volhouden. Het is logisch om sets van oefeningen achter elkaar te doen, waarna je even rust neemt. Daarmee wissel je spiergroepen af en zing je het makkelijker uit. Ben je wat verder, dan kun je het aantal herhalingen (reps in fitnessjargon), aan tal sets en de duur op schroeven, en de rust tus sendoor afbouwen. Jum ping jacks en burpees zijn cardio-oefeningen, maar ook lunges en squats kun je intensiveren door ze met een sprong uit te voeren, zodat je ook aan je conditie werkt. Thuissportspecialist Rutger Hoekerd: „Lunges en squats maak je zwaarder door extra gewichten vast te houden. Kopen hoeft niet, wees creatief met voorwerpen in huis.'' Jumping Jacks 30 seconden Een prima opwarmer. In een springende bewe ging spreid je je armen en benen, en weer terug. Je kunt het snel of lang zaam doen. Blijf herhalen. Burpee 2 sets van 30 seconden Steun op je handen en voe ten op de grond, waarna je opstaat en springt. Blijf dit herhalen. Ook deze kun je op laag of hoog tempo doen. Wil je het zwaarder maken, doe dan de 'flat belly variant. Ga liggen en til eventjes hoofd, armen en benen van de grond. Van daaruit spring je omhoog. Lunge 3 sets van 10 herhalingen per been Stap met één been naar achteren uit, met je knie net boven de grond. Je benen vormen een hoek van 90 graden. Dan stap je uit met het andere been. Plank en side plank 30 seconden per kant (zie grote foto). Draag je gewicht languit leunend op je onderarmen en tenen. Wissel een ge wone plank af met een 'side plank', waarbij je op één kant leunt. Probeer de plank vol te houden terwijl je wis selt. Is het in het begin te zwaar, leun dan op je knieën. Wall-sit 3 sets van 30 seconden Het ziet er makkelijk uit, maar een wall-sit is hartstikke zwaar. Buig je benen in 90 graden en duw je onderrug tegen de muur. Blijf zitten zolang je kunt. Sit-up 3 sets van 5 herhalingen Ga op je rug liggen, met je knieën gebogen, hielen op de grond, armen gekruist voor je borst. Duw jezelf met je buikspieren omhoog. Niet met je nek.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 75