OZCAN AKYOL Opnieuw bombrief onderschept, nu voor autobedrijf 6 Column De keuze voor een trainings kamp in Qatar blijft Ajax achtervolgen. Deze week besloot Sergino Dest, de voetballer met een Ameri kaanse vader, dat hij het land voortijdig wilde verlaten, simpel weg omdat hij zich niet senang voelde vanwege geopolitieke ont wikkelingen. Deze episode kwam algemeen directeur Edwin van der Sar en kornuiten niet zo goed uit, omdat er al wekenlang aan het moreel kompas van de club wordt getwij feld. Wat hebben ze te zoeken in een Arabisch Emiraat waar de mensenrechten met voeten wor den getreden? ongetwijfeld na ampel beraad, standvastig aan het verhaal vast gehouden dat sport en politiek niets met elkaar te maken hebben. Dat zijn twee gescheiden zaken. Dat maakt het vertrek van Ser gino Dest een tikkeltje ironisch: als sport en politiek twee aparte zaken zijn, die niet in elkaars vaar water terechtkomen, waarom ver trekt dan een speler noodgedwon gen doordat hij zich niet veilig voelt vanwege de politieke situatie? Je zou denken dat er onderhand iets is veranderd in het hoofd van Edwin van der Sar. En dat hij nu met een ander narratief komt. Maar zijn reactie op deze gebeur tenis is ronduit verbijsterend. Hij zegt: 'Voor ons is het niet iets groots. Ik heb wel vaker spelers uit trainingskampen zien vertrekken, bijvoorbeeld vanwege blessures.' Lekker dan. De algemeen directeur van de grootste voetbalclub van Nederland ver gelijkt het veilig heidsgevoel van een van zijn spelers met een enkelblessure. Of je nou vertrekt uit angstvoor terroristen, of vanwege een opge- ÉnHa rekt f-iS-ï bandje, het is in de wereld van Van der Sar allemaal hetzelfde. De voormalige wereldkeeper voegt daar nog aan toe: 'Jullie (van de media) maken het te groot.' Gelukkig maken media het groot. Van de voetbalclub hoeven we het niet te verwachten. Het geeft andermaal aan hoe belang rijk journalisten zijn die in alle vrijheid en veiligheid hun werk kunnen doen. Precies wat de pers in Qatar niet kan doen. Een volgende keer als Ajax in eigen land een statement maakt tegen maatschappelijke misstan den, zoals eind vorig jaar na het racisme in Den Bosch, is het inte ressant om aan de club te vragen hoe we dat moeten interpreteren. Zijn ze dan tóch wel een beetje politiek bezig? Het komt op mij over dat activisme bij Ajax alleen geoorloofd is als het de club geen geld kost. Dat is pas sneu. Je zou denken dat er iets is veranderd in het hoofd van Van der Sar De inhoud is onschadelijk ge maakt door de Explosieven Op ruimingsdienst Defensie (EOD). De brief bevatte een explosief dat zwaar lichamelijk letsel had kun nen aanrichten, zegt een politie woordvoerder. De brief werd herkend aan dezelfde verdikking die eerdere brieven ook hadden. Een adres sticker van het Rotterdamse in cassobureau Centraal Invorde- rings Bureau (CIB) als afzender ontbrak, maar heeft er waar schijnlijk wel opgezeten. Eerdere brieven hadden wel een derge lijke sticker. Op echte brieven die het CIB verzendt, staat de afzen der op de envelop gedrukt. De recherche neemt de vondst van deze bombrief mee in het onderzoek naar de bombrieven in Amsterdam, Rotterdam, Utrecht en Maastricht. In totaal zijn er tien waarschuwingsbrieven en zeven bombrieven onderschept. De bombrieven kwamen onder meer terecht bij hotel Okura in Amsterdam, een tankstation in de hoofdstad en een makelaarskan toor in Utrecht. Twee bombrieven zijn deels verbrand retour ont vangen door het CIB, dat er vol gens de politie niets mee te ma ken heeft. Afgelopen zondag wer den nog twee bombrieven on schadelijk gemaakt in een post- sorteercentrum in Rotterdam. i In korte tijd zijn er zeven bombrieven onderschept Er zijn volgens de politie nog geen aanwijzingen die leiden naar een dader. Over de inhoud van de waarschuwingsbrieven kan de politie niets zeggen. Gisterochtend rukte de explo- sievendienst van de politie uit in Haarlem na een melding van een verdacht pakketje. Een bedrijf kreeg een verdikte envelop die deed denken aan de bombrieven. Na onderzoek durfde de politie de envelop open te maken. Daarin zat slechts een 'verlate' chocola deletter. "o.b.v. 8 dagen, voor 2 personen 'o.b.v. 8 dagen, voor 2 personen "o.b.v. 8 dagen, voor 2 personen 'o.b.v. 8 dagen, voor 2 personen Alléén te boeken op Sunweb.nl Hotel Corallium Beach by Lopesan Hotel Corallium Dunamar by Lopesan Hotel Kumara Serenoa by Lopesan Hotel Abora Catarina by Lopesan zaterdag 11 januari 2020 GO ^0 @OzcanAkyol Sneu A ax Eerder had de clubleiding, ögïiSfc r -'v J'- - Bij een postsorteercentrum in Amsterdam is gisteren op nieuw een bombrief gevonden. Het explosief was gericht aan een autobedrijf in Amsterdam dat eerder al een 'waarschu wingsbrief' kreeg. ANP Amsterdam Vanaf Vanaf Vanaf Vanaf per persoon per persoon per persoon per persoon LOGIES ONTBIJT Spanje - Gran Canaria - San Agustin Twee prachtige zwembaden Volledig modern gerenoveerd Adults only 18+ LOGIES ONTBIJT Spanje - Gran Canaria - Playa del Inglés Adults only 16+ Modern ingerichte kamers Heerlijk zandstrand op loopafstand HALFPENSION Spanje - Gran Canaria - Maspalomas Eigen zonneterras bij kamers Splinternieuw modern hotel Dicht bij de bekende duinen van Maspalomas ALL INCLUSIVE Spanje - Gran Canaria - Playa del Inglés Vermaak voor jong oud Drie heerlijke zwembaden Kindvriendelijk hotel Scan de QR-code en bekijk al de Vroegboek Deals online! Sunweb is aangesloten bij: thuiswinkel waarborg Bekijk online de actuele boekingsspecificaties en prijzen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 6