Saskia Noort Feminisme, bron van alle kwaad Zo doen zij dat In Rio draait het heus niet om de mooiste billen en benen A VEEL GEDEELD De artistiek- directeuren maken net als voetbaltrainers soms lucratieve transfers 14 Het staat letterlijk op de site: hou je bek, wees mooi en dun met tieten en baar on gelimiteerd MM Spreeuwenballet Saskia Noort schrijft op deze plek wekelijks over nieuws dat haar raakt. Voor al jullie vrouwen die het hedendaagse femi nisme meer dan zat zijn, heb ik een gouden tip. Boek in mei een vliegticket naar Orlando, Flo rida en koop a raison van 1999 dollar een kaartje voor de Make Women Great Again Convention. Een drie dragen durend event waar mannen mansplainen wat er allemaal aan de hedendaagse vrouw moet verande ren. Want de stijging van het aantal gebroken gezinnen en de daarbij behorende armoede en criminaliteit is natuurlijk de schuld van het om zich heen grijpende feminisme, van de moeders en vrouwen die de nieuwe generaties op het hart gedrukt hebben dat ze 'alles kunnen hebben'. Alles als in: een carrière, kinderen en een man. Dit heeft miljoenen vrouwen in een crisis gejaagd, hun eieren verrot, hun lief desleven vernietigd, hun baby's belast met geestelijke en li chamelijke defecten, als ze ze al niet geaborteerd hebben. Om nog maar te zwijgen over onze lichamen nu vrouwen, dankzij de Body Positivity Beweging, ook dik mogen zijn met overal haar, behalve op hun hoofd. Met daar bo venop de #Metoo-beweging durft geen man ons nog aan te kijken. De advocate van Weinstein, Donna Rotunno, waarschuwt ons: ooit kijken vrouwen met spijt terug op de dag dat dit allemaal be gon, als niemand hen meer mee uit vraagt of de deur voor hen openhoudt en nie mand meer tegen hen zegt dat ze er mooi uitzien. Want mannen houden nu eenmaal van vrouwelijke vrouwen en vrouwen van mannelijke mannen. En nu deze kwaliteiten aan het verdwijnen zijn en mannen zich als emotionele jankerds gedragen en vrouwen als keiharde bitches, is iedereen verward en worden er geen baby's meer geboren. Ter wijl het daar allemaal om draait, lieve mensen. Wees mooi, draag roze, scheer je, wees dun, maar wel met tie ten, hou je bek en baar on gelimiteerd. Dit heb ik niet bedacht, het staat letterlijk op de site van de conventie. Nee, het is geen grap. Voor tweeduizend euro leert Anthony Dream Johnson - de president van The Manosphere, een beweging van alt- right vrouwenhaters - je positief over mannen te denken. Zelfbenoemd healthmaster en moderne filosoof Alexander J. A. Cortes, ook bekend van de YouTube-video How to be beautiful, brengt je de kunst van vrouwelijke schoonheid bij, 'to beat the competition.' 50 miljoen vrouwen bekeken de video! Leer de waarheid over onderwerping, dominantie en functionele gezonde relaties die de natuurlijke inborst van de vrouw respecteren. Waarschijnlijk lachen jullie erom. Die gekke Amerikanen. Maar ik zweer het je, het duurt niet lang meer of we hebben onder de vleugels van onze eigen alt-righters ook zo'n con ventie om de Nederlandse vrouwtjes te helpen zich te ont worstelen aan de feministische dogma's. Want de feminis ten willen ons landje uitleveren aan de islam en daarom is het maar beter dat we zelf alvast onze vrouwen terug naar het aanrecht jagen, om zich daar tijdens het braden van een varkensrollade lijdzaam te laten nemen. Met mooie, lange, vrij wapperende blonde haren, dat wel. Alle respect voor Oeteldonk (Den Bosch), Kielegat (Breda) en Mestreech (Maastricht), maar er is natuurlijk maar één hoofdstad als het gaat om carnaval: het Braziliaanse Rio de Janeiro. JOOST DE JONG RIO DE JANEIRO Een groot straatfeest op de boulevard van Copacabana is morgen het officiële start schot van het carnaval 2020. Op het strand treden arties ten op en wordt bekendge maakt wie is uitverkozen tot Rainha (koningin) van het carnaval en wie zich Rei (koning) Momo mag noe men. Zij krijgen in februari van de burgemeester de sleutels van de stad en zijn tijdens carnaval de baas. ,,Vijftig dagen feest'', zegt Marcelo Alves, president van Riotur, het toerismebu- reau van de stad. Tot As woensdag 26 februari gaan ergens wel een of meerdere carnavalsverenigingen - bloco's - de straat op om te feesten, meer dan zeven honderd in totaal. Waar een officiële ope ning is, verzinnen de altijd op een feestje beluste Cario- ca's (de inwoners van Rio) ook een niet-officiële ope ning. Die was afgelopen zondag, toen duizenden feestgangers beschilderd, verkleed en onder begelei- Spreeuwen uit Rusland en Oost-Europa overwinteren graag in het zuiden van Israël. Op zoek naar een plek om te rusten vormen de vogels vaak spectaculaire zwermen. Zo zouden ze er sterker uitzien en vijanden afschrikken. Deze bolvormige formatie was te zien bij het Israëlische Kyriat Gat. foto reuters ding van trommels, toeters en heel veel bier, door het centrum trokken. Het past allemaal bij de sfeer die tus sen kerst en carnaval in Rio hangt: het is snikheet, veel mensen hebben vakantie en wat is er dan leuker dan een beetje gek doen? Ondertussen naaien en plakken honderdduizenden aan hun outfit en kiezen de grote sambascholen van Rio hun koningin voor het de- filé op 23 en 24 februari. Want het carnaval van Rio is ook een wedstrijd, ooit verzonnen door sportjour nalist Mario Filho - ook de drijvende kracht achter het beroemde stadion Maracana - om in de voetballoze peri ode zijn lezers toch iets spannends te bieden. Dat het daarbij gaat om de mooiste billen en benen, is een misverstand. De der tien sambascholen uit de hoogste divisie, die tiendui zenden fans hebben, wer ken een jaar lang aan het historische, maatschappij kritische of sprookjesver- haal dat ze in carnavalssta dion Sambódromo vertel len, omlijst door dans, mu ziek en aankleding. De ar- tistiek-directeuren maken soms net als voetbaltrainers lucratieve transfers. Een jury beoordeelt de defilés op tientallen criteria en de uitslag - op Aswoensdag live op tv - is misschien wel het spannendste moment van het carnaval. ZATERDAG 11 JANUARI 2020 GO FOTO ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 62