'Als je niet meer betrokken bent, moet je dit werk niet meer willen doen. Het is écht mijn levenswerk' 11 PASPOORT ,,Soms vinden mensen het nodig me te vragen 'wie ik nu weer ga onder douwen'. Dat vind ik verschrikkelijk, dat het zo wordt gezegd. Het is respectloos. Of ze zeggen: Nou Piet, als we jou zien, is het niet goed hè! Ik zeg dan altijd: Als je mij niet meer kunt zien, dat is veel erger... Dan zwijgen ze wel." Ja, en professionaliteit. Dat wordt natuurlijk van mij verwacht, maar soms, als een familie je al een paar keer gezien heeft, vragen ze wel eens: Piet, doe maar niet te plechtig. En dan wiï ik ook best wat losser zijn, maar je moet begrij pen, op andere gasten van de uitvaart komt dat soms wat vreemd over, daarom probeer ik toch altijd wat gepaste afstand te bewaren. Dat is niet altijd makkelijk. Sommige families vragen me mee voor de koffietafel. Ze willen echt graag dat ik daarbij ben en ik voel ook oprecht dat ik welkom ben. Dat is heel fijn, maar als ik het voor één familie doe, kan ik het anderen ook niet weigeren. Maar ik heb ook nog werk te doen. Dat is weleens lastig." ,,Ik moet mijn tijd straks heel anders gaan in delen. Ik heb immers altijd vele uren per week gewerkt. Voor mijn vrouw zal het ook vast wennen zijn, het komt vast goed, maar ik vrees toch wel een beetje voor het zwarte gat." Ja, maar ik doe mijn werk gewoon ontzettend graag! Na mijn officiële pensioensgerechtigde leeftijd bleef ik aan het werk en werd daarmee een doorwerker. Maar vier jaar geleden werd dan toch echt afgesproken dat het begin 2020 echt definitief is. Wel blijf ik straks waarschijn lijk rouwpost bezorgen." ,,Nee, de rouwpost loopt niet direct via Dela, dus dat zou ik gewoon kunnen blijven doen. Trouwens, als ze mij van Dela zouden vragen te helpen, omdat er bijvoorbeeld door drukte een handje te kort is, dan sta ik daar zeker voor open. Ik kan toch moeilijk nee zeggen." ,,Joh, dat is allemaal al lang geregeld! Al mijn wensen zijn opgetekend en liggen thuis in een gesloten envelop. Niks groots of opvallends hoor! Wel mooi en waardevol. En in de basiliek van Hulst. Ik heb al bepaald welke muziek er moet worden gedraaid, al kan dat in de loop der jaren nog veranderen. Zelfs de teksten voor op de herinneringskaartjes heb ik zelf al geschre ven." ,,Ja! Er komt zoveel op nabestaanden af bij een overlijden. Dus ik dacht, ik help ze gewoon al vast even." GO ZATERDAG 11 JANUARI 2020 Piet Picavet in het crematorium in Terneuzen. foto camile schelstraete Petrus Phelo- mena Picavet is op 4 augustus 1942 geboren in wat toen nog of ficieel Graauw en Langendam heette en heeft één broer. Hij is getrouwd met Ludwina en ze hebben twee kin deren van 51 en 49 jaar. Piet ging naar het mbo en deed daarna di verse cursussen. Hij werkte bijna veertig jaar voor uitvaartverzorger en -verzekeraar Dela (Draagt El kanders LAsten). In zijn vrije tijd mag hij graag wandelen, fietsen en bridgen. Ook is hij voorzitter van de vereniging van eigenaren van het Hulster appartementen complex Rey- naerde waarin hij en Ludwina wonen. U zei het zelf al: respect staat altijd voorop. Straks hoeft u dat niet meer. U had al lang thuis kunnen zijn! Dus toch nog! Maar even over dat andere afscheid. Het echte, definitieve. Heeft u daar voor uzelf ideeën over? Want als iemand weet wat er allemaal mogelijk is, dan bent u dat wel. Echt waar?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 59