Doesburg mag spelen voor Hoek BARRY VAN DER HOOFT Derdedivisionist treft leider Sparta Nijkerk ZEELAND 15 Daan Eikenhout zit ook vandaag nog op de bank bij Goes. Maar de KNVB en VVON verwachten op korte termijn wel meer duidelijkheid. Goes Interim-trainer Daan Eikenhout van voetbalvereniging Goes heeft dispensatie gekregen van de KNVB voor de ontmoeting van vandaag met koploper Sparta Nijkerk. ,,Eind volgende week verwachten we meer duidelijkheid'', laat de voet balbond weten. ,,Tot die tijd zal de situatie op de bank bij Goes onver anderd blijven.'' In eerste instantie kreeg de num mer dertien van de derde divisie tot 23 december de tijd om een opvol ger met de juiste trainerslicentie te vinden. Bestuurslid Hugo Barends benadrukt keer op keer dat het zoe ken is naar een 'speld in een hooi berg'. „Zeeland is een zwart bevlekt gebied'', stelde hij eerder tegenover deze krant. Adri Franke van Vakbond Voet bal Oefenmeesters Nederland (VVON) erkent dat de provincie 'redelijk zwak bezet' is als het gaat om oefenmeesters met het trai nersdiploma UEFA A. ,,Maar ze zijn er wel'', stelt het bestuurslid van District Zuid 1. Bij de aanstelling van Daan Ei kenhout als interim-trainer deed Franke een voorspelling. ,,Toen Goes deze beslissing nam, zeiden we bij de VVON direct tegen elkaar: dit wordt geen noodoplossing. Als Als je een precedent schept, gebeurt het overal je op dit niveau actief bent, moeten er noodscenario's op papier staan. Dat is normaal gesproken onder deel van je visie. Nu gebeurt alles ad hoc.'' Volgens Franke moet er snel een oplossing komen. ,,Het houdt een keer op, hoe vervelend het ook is. In Nederland hebben we bepaalde af spraken gemaakt als het gaat om di ploma's die bij bepaalde posities horen. Als je een precedent schept, gebeurt het overal.'' De situatie bij de Bevelandse club zorgt voor een spagaat bij het VVON-bestuurslid. ,,Daan is een prima vent en Goes is een prachtige club. Ik hoop dat ze er met de KNVB uitkomen. Het is belangrijk voor het Zeeuwse voetbal dat Goes in de derde divisie blijft.'' Opvallende dingen Eikenhout houdt zich niet bezig met de 'trainersperikelen'. Zijn fo cus lag de afgelopen weken op het duel met Sparta Nijkerk. De koplo per won veertien van de in totaal vijftien competitiewedstrijden. De laatste negen duels leverden de volle buit op. Goes won haar laatste drie ontmoetingen. Volgens de oefenmeester is het afwachten hoe de clubs de tussen tijdse break verteerd hebben. ,,Er gebeuren altijd opvallende dingen na de winterstop. Teams die goed presteerden, presteren minderen. En andersom gebeurt hetzelfde.'' Sjoerd Verhulst, Lorenzo Hoek man (blessures) en Ruben Besuyen (studie) zijn vandaag afwezig. Ei kenhout heeft vertrouwen in de ontmoeting met de lijstaanvoerder. ,,Tegen Harkemase Boys zeiden we op voorhand dat we misschien blij moesten zijn met een punt. Uitein delijk hebben we tachtig minuten lang gedomineerd. Als we zo fana tiek zijn als tijdens de laatste trai ning weet ik zeker dat we een resul taat gaan boeken.'' Column Het waren wat What- sapp-berichten over en weer, op 17 november jongstleden. Thomas van den Houten wilde iets weten over een Zeeuwse voetballer, ik vroeg op mijn beurt of het klopte dat hij in de winterstop ging vertrek ken bij AFC. 'Niet dat ik weet hoezo?' stuurde de linksback te rug. In januari naar Spakenburg? Nee, dat ging niet gebeuren, maakte hij duidelijk. Want, zo appte de uit Goes afkomstige linksback, hij had geen geregis treerd KNVB-contract en viel dus onder de 'amateurregels'. Twee weken later werd be kend dat Van den Houten ko mende zomer inderdaad de over stap ging maken naar Spaken burg. Nog een half jaartje in Am sterdam bij kampioen AFC en dan naar één van de meest aan sprekende amateurclubs in Ne derland. Maar afgelopen week dook Van den Houten ineens op tijdens het trainingskamp van De Blauwen in Marbella. De overgang - per direct - was nog niet helemaal rond, maar dat was een kwestie van een paar dagen. Maar een tussentijdse overgang, dat kon toch helemaal niet?! Bij Kyle Doesburg was het bijna hetzelfde. Maandag bleek dat Stedoco hem helemaal geen bij de KNVB geregistreerd con tract had gegeven. Potverdorie, daar leek een tussentijdse over stap zomaar gedwarsboomd te worden. Tot, net als bij Van den Houten, een oplossing werd ge vonden die heel veel clubs in de tweede en derde divisie tegen woordig gebruiken. Doesburg Het was een kwestie van dagen koos vrij snel voor Hoek, vandaag mag hij al spelen. bij de voetbalbond laat registre ren. Kort daarna vraag je de over schrijving naar een andere club aan en de KNVB ziet dat het net jes volgens de regels is gegaan. En zo draait de spelerscarrousel in de hoogste 'amateurdivisies' deze weken op volle toeren. Clubs spiegelen zich enigs zins aan het (echte) betaalde voetbal en hopen een slechte of mindere eerste seizoenshelft weg te poetsen met één of meer dere aankopen. Vroeger zag je de wintertransfer vooral in de grensgebieden, nu gaat het in heel Nederland los. Nog even en iedereen moet alleen vanaf de zomer tot eind december voor een club spelen. In januari hoef je natuurlijk niet te verkassen maar kan het wel. Indien gewenst mag een speler probleemloos overstappen naar een andere vereniging. Een con- tractje? Niet meer nodig. In de huidige markt van het topama- teurvoetbal is het in zekere zin ook niet meer dan een wassen neus, die omzeild en misbruikt kan worden. Dat hebben we af gelopen week weer gezien. De achterstand op koploper Sparta Nijkerk (zeventien punten) is in middels groot, maar het verschil met nummer twee DVS'33 is met zeven punten nog te overzien. Hoek speelt nog zeventien compe titieduels en wil het nieuwe kalen derjaar sterk beginnen. Te begin nen met een overwinning op laag- vlieger VVOG, dat in de winterstop een nieuwe trainer (Raymond Schuurman) en twee nieuwe spe lers verwelkomde. Yannick Bouw kwam over van VVSB, Dean van Ooijen maakte de overstap van Westlandia. ,,Het kan altijd, maar ik vermoed niet dat die nieuwe jongens meteen de bepa lende spelers gaan zijn'', zegt Hoek- trainer Lieven Gevaert. ,,Je moet toch eerst een beetje ingepast wor den.'' Bij Kyle Doesburg, die gister middag groen licht kreeg van de KNVB en dus speelgerechtigd is, ligt dat anders vindt Gevaert. ,,Kyle kent de club en de meeste spelers. De samenwerking met Rik Impens was vorig seizoen ook goed.'' Doesburg keerde deze week na een half jaartje Stedoco terug bij Hoek. Vorig seizoen was hij goed voor 25 goals, Impens maakte er toen achttien. De Belgische aan voerder, die zijn contract bij Hoek met twee jaar verlengde, staat nu op tien doelpunten. Gevaert: ,,Rik is onze topscorer, maar geen diepe spits. Ik ben blij met de komst van Kyle, want met hem hebben we nu wat extra stootkracht voorin. Hij heeft ook al bewezen dat hij op dit niveau zeer doeltreffend kan zijn. Dat misten we tot nu toe wel een beetje. We hopen dat de komst van Kyle voor wat 'vonken' gaat zor gen.'' Conditie onderhouden Doesburg trainde donderdag voor de eerste keer mee, zijn 'nieuwe' ploeggenoten hebben vier trainin gen en een oefenwedstrijd tegen Adegem (5-0) in de benen. ,,Voor de spelers is het goed geweest dat ze een tijdje niet op de club waren en de feestdagen met hun familie kon den vieren'', aldus Gevaert. ,,Dat vind ik belangrijk. Ze hebben ove rigens wel een programma meege- kregen en dat hebben ze gevolgd. Ze hebben niet stilgelegen, maar wel de conditie onderhouden.'' Naast Gert-Jan van Leiden (schouder) en Sven Mbikulu (en kelblessure) ontbreekt ook Erwin Franse tegen VVOG. De rechtsbui ten is nog herstellende van zijn hardnekkige liesblessure. Gevaert: ,,Erwin heeft vorige week eerst een scan en daarna een injectie gehad. Het is wel duidelijk wat het is, een soort ontsteking aan het schaam- been. Erwin heeft toen te horen ge kregen dat hij extra oefeningen moet doen, maar dat hij na tien da gen pijnvrij zou moeten zijn. Hij sliep met pijn, stond op met pijn en kon vaak niet eens fatsoenlijk gaan zitten. Dit weekend zou die pijn echt weg moeten zijn. Dinsdag zei Erwin dat het al een stuk beter was. Volgens de arts zou hij zonder pijn weer aan moeten kunnen sluiten bij de selectie.'' zaterdag 11 januari 2020 PM Goes krijgt nog even dispensatie Len Wolters Interim-trainer Daan Ei kenhout. FOTO LEX DE MEESTER -Adri Franke, bestuurslid VVON @Barryvdh9 Contract e Hoe dat kan? Je geeft een voetballer een contract, dat je 5TA2I Kyle Doesburg kan vandaag zijn rentree maken bij Hoek. Precies vier weken na de zwakke vertoning bij Jong Al- mere City (4-1-nederlaag) hervat Hoek vanmiddag de competitie in de derde divisie. De eerste te genstander van 2020 is VVOG, de nummer voorlaatst die voor de winterstop slechts acht pun ten wist te verzamelen. Hoek heeft er zeventien meer, staat zesde en mikt op een eindklas sering bij de eerste drie. Barry van der Hooft Hoek

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 43