iMÉi MMgfl II i8iS:l§ÉÉ ZEELAND 13 zaterdag 11 januari 2020 M Gianni Van depitte wordt onder handen genomen door Thijs Hertsens. De fysiothera peut bege leidt hem al sinds augus tus. FOTO BARRY VAN DER HOOFT heffen, terwijl de ondergrond mee veert. ,,Het zijn echt bijzondere kundige mensen hier'', heeft de Vlissinger ervaren. ,,Er zit ook een enorme diversiteit in de oefenin gen die ik moet doen. Iedere keer als ik hier kom, moet ik andere dingen doen.'' Bij Move to Cure is Thijs Hertsens zijn vaste fysiothe rapeut. ,,Voor Gianni is het de tweede keer dat hij zo'n blessure heeft opgelopen'', vertelt Hertsens Gianni moet straks sterker terugkomen dan voor zijn blessure. Dat kan, dat hebben we hier al vaker bewezen -Thijs Hertsens, fysiotherapeut terwijl Vandepitte op de behan- deltafel ligt. ,,Dan moet je er als sporter soms doorheen gesleurd worden.'' Vandepitte: ,,Het is soms echt afzien, maar ik heb geen keuze.'' Thijs Hertsens: „Normaal gezien is Gianni over anderhalve maand klaar hier. Hij traint nu ook al op het veld en op het strand, onder meer aan kracht en explosiviteit. Zijn voetbaltechnisch vermogen moet hij straks weer opbouwen, net als zijn wedstrijdritme. Gianni moet sterker terugkomen dan voor zijn blessure. Dat kan, dat hebben we hier al vaker bewezen.'' De voetballer zelf vertelt weer steeds meer op zijn rechterknie te vertrouwen. ,,Een maand geleden ben ik hier met die trainingen op het strand en het veld begonnen. In het begin was dat wennen. Maar het vertrouwen begint steeds meer terug te komen. In het zand trainen of op het veld is heel goed voor die knie, maar ook weer heel anders dan in een fitnesszaal.'' Een paar maanden geleden trainde hij ook in het zwembad. ,,Samen met Wout van Aert, de wielrenner van Jumbo-Visma. Hij revalideerde na zijn zware val in de Tour de France.'' Na de behandeling door Hert- sens gaat Vandepitte weer de zaal in. Met gewichten in zijn hand maakt hij diepe kniebuigingen en staat op één been. Daarna springt hij van de ene naar de andere trampoline. De zweetdruppels op zijn voorhoofd maken duidelijk dat het zwaar is. ,,Toen ik hier vijf maanden bezig was, heb ik een mri-scan laten maken'', vertelt hij even later. ,,Daarop was te zien dat alles in orde is. De knie ziet er goed uit.'' Na de training stapt hij onder de douche, om vervolgens in een an dere behandelruimte onder han den te worden genomen door Ibe Vermeulen. De Belgische oud speler van onder meer Baronie en Halsteren is gespecialiseerd in cupping therapie. Daarbij wordt gebruik gemaakt van glazen potjes (cups) die vacuüm worden gezo gen op het lichaam. Blokkades worden zo opgeheven, afvalstoffen worden afgevoerd en het bevor dert de doorbloeding. ,,De span- wmBKBBBêêê Ibe Vermeulen (links) behandelt de voetballer met de cupping therapie. FOTO BARRY VAN DER HOOFT ning gaat van je spieren en de stress gaat eruit'', legt Vermeulen uit. Drie uur nadat Gianni Vande- pitte is binnengestapt bij Move to Cure, trekt hij de deur weer achter zich dicht. ,,Vorig jaar zat ik nog één dag per week op het Johan Cruyff College in Roosendaal'', vertelt hij buiten. ,,Dat was niet echt iets voor mij. Nadat ik die blessure had opgelopen heb ik be- sloten om me een jaar lang alleen op de revalidatie te richten. Ik woon nog thuis bij mijn moeder en train hier drie, vier keer in de week. Aan de ene kant is het jam mer dat ik hier straks klaar ben, want ik heb echt een band opge bouwd met de mensen hier. Maar je werkt richting een doel. Dat is terugkeren op het veld, bij NAC. Daar wil ik straks weer volle bak aan de slag.'' Gianni Vandepitte eind juni thuis op de bank, toen het lange revalidatieproces nog moest be ginnen. archieffoto lex de meester In het zwembad trainde ik samen met Wout van Aert, de wielrenner van Jumbo-Visma -Gianni Vandepitte (19) Met de Zeeuwse jongens bij NAC Breda heeft hij veel contact. ,,Die spreek ik wat vaker dan de rest. Dat is ook wel logisch, omdat ik ze wat vaker zie. Ik probeer ie dere twee, drie weken naar Breda te gaan, bijvoorbeeld als Jong NAC speelt. Willem Weijs is nu hoofd trainer bij NAC en was vorig sei zoen onze trainer bij de Onder 19. Met hem heb ik ook goed contact. Hij stuurde me laatst nog een be richt om te vragen hoe het gaat.'' Naar wedstrijden kijken vindt Vandepitte niet moeilijk. ,,Ik heb wel bewust de keuze gemaakt om hier in Antwerpen te revalideren en niet op de club zelf. Ik heb nu wat afstand genomen en het is hier echt top. Ik werk één op één met Thijs en als hij er een keer niet is, neemt een collega het over.'' Zijn toekomst als voetballer is voorlopig nog in nevelen gehuld. Hoe keert hij straks terug bij NAC? Krijgt hij de tijd en is hij volgend seizoen ook nog speler van de club? Vandepitte: ,,Daar denk ik nog niet te veel over na. Ik ben blij als ik straks weer kan voetballen, weer lekker tegen een bal kan trappen. Wat er met mij bij NAC gebeurt zie ik later wel. Ze hebben wel altijd uitgesproken vertrou wen in me te hebben. Maar ik moet eerst maar weer eens hele maal fit worden.'' Gianni Vandepitte er doorheen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 41