DOORDEWEEKS is zij kleuterjuf II 9 Het contrast tussen haar werk en haar hobby kan bijna niet groter. Lucie Herrebout (39) uit Mid delburg is werkzaam als kleuterjuf op CBS De Hoeksteen in Wemel- dinge. ,,In mijn werk probeer ik kinderen spelenderwijs iets te le ren", vertelt juf Lucie in het klaslo kaal. Het vriendelijke, dorpse kleuterjufimago staat in contrast tot haar sport: Roller Derby. ,,Een soort rugby op rolschaatsen. Ik speel deze full contact sport bij Black Sheep Honey Rollers in Middelburg. Stoere vrouwen, en een enkele man, beuken el kaar de baan uit om ruimte te maken voor de puntenmaker van het eigen team." Ze wilde eigenlijk kapster wor den, maar haar ouders zagen het al vroeg: Lucie wordt later juf. ,,Toen ik zelf op de basisschool zat, gaf ik in de pauzes al rolschaatsles aan de kleintjes. Bedacht ik zelf een par koers dat ze moesten rijden en de den ze dat goed dan kregen ze een zelfgemaakt diploma. Leeftijdsge nootjes speelden in de pauze met vriendinnen, ik was de kleuters wat aan het bijleren." Inmiddels staat ze achttien jaar voor de klas, waarvan de laatste twee jaar als kleuterjuf. ,,Ik geef les op een kleine dorpsschool, er zit ten in totaal vijftien kinderen in groep 1 en 2. Juist de korte lijntjes met de ouders en het grote saam horigheidsgevoel spreken me aan. Ik probeer altijd vriendelijk te zijn, de kleuters hebben iemand nodig bij wie ze zich helemaal veilig voe len. In de klas ben ik als leerkracht altijd rustig en voorspelbaar, ter wijl ik in mijn sport juist aan het beuken en duwen ben." Ruige sport Rolschaatsen is al van jongs af aan haar hobby, maar sinds 2015 doet ze aan de ruige sport Roller Derby. ,,Bij Roller Derby moet je eerst een praktijk- en theorie-examen afleg gen, zodat je de sport volledig be- grijpt." Ze wilde eigenlijk stoppen na het behalen van haar diploma, maar het liep anders. Lucie moest letterlijk door een barrière heen en leerde te vertrouwen op het team en op zichzelf. ,,Bij een iet wat angstige en vriendelijke dame hoort toch niet zo'n harde sport? Dat dacht ik toen, maar ik begon het steeds leuker te vinden. In het begin zei ik steeds 'sorry' als ik ie mand omver beukte. Inmiddels geeft het zo veel energie om door In de zomermaanden vragen moeders soms 'Goh, gaat het allemaal wel goed thuis? een muur van mensen heen te breken, dat ik fan ben geworden van deze sport. Ik heb mijn gren zen verlegd." Lucie legt beknopt uit hoe de sport in zijn werk gaat. ,,Elk team heeft één speler die de anderen van het team in moet halen. Als te genstander moet je voorkomen dat dit lukt, door diegene met je heu pen, schouders en billen de baan uit te beuken. Het is heel fysiek en intensief, maar het geeft iedere keer een kick." Als de kleuters op school vragen 'Wat voor hobby heb je juf?' zegt Lucie altijd dat ze aan rolschaatsen doet. ,,Ze zijn nog te jong om te snappen wat Roller Derby is. Veel kinderen uit groep 7 en 8 weten het wel. Die vinden het vooral stoer, een juf op skates. Na een wedstrijd of training zitten mijn bovenarmen regelmatig onder de blauwe plekken. In de zomer maanden vragen moeders soms 'Goh, gaat het allemaal wel goed thuis?' De combinatie van hobby en werk vindt ze heerlijk. ,,Ik zal al tijd de vriendelijke juf blijven, maar het is zo lekker om al je ener gie kwijt te kunnen in een sport. Bovendien heb ik bij Roller Derby veel over mezelf geleerd waar ik ook voor de klas wat aan heb. Ik leerde om te durven, te vertrou wen en te doen." zaterdag 11 januari 2020 GO Door de week werk je voor de baas. Zet je 's avonds de wekker en prop je 's ochtends vier bo terhammen in je blauwe brood trommel. Elastiekje eromheen. Maandag, dinsdag, woensdag, donderdag, vrijdag. En dan is het weekend; je hobby wordt je werk. Je bent scheidsrechter bij het voetbal, lotusslachtoffer bij de EHBO, trekt de balletjes bij de bingo. Leuk. Weekend. Hans Puik Lucie Herrebout (gele helm) breekt door het blok van de tegen standers tijdens haar training van Roller Derby, in het weekend. Doordeweeks is ze juf op christelijke basisschool De Hoeksteen in Wemeldinge. fotos johan van der heijden Volg juf Lucie en Roller Derby op Instagram: juf_lucie en black- sheephoneyrollers De Black Sheep Honey Rollers zijn op zoek naar een nieuwe gymzaal. De huidige sporthal aan de Nassaulaan in Middel burg wordt binnenkort gesloten. Lucie en haar teamgenoten zoe ken een ruimte van 23 bij 33 me ter in de omgeving van Middel burg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 37