Hotel Sir Franklin heet onder dwang nu Eleanor IN DE REGIO 6 Nieuw bewijs in Veerse zaak Visonderzoek Arnemuiden HEIHERRIE WERK VOOR NIEUWE DOKBRUG MIJN DORP, MIJN STAD De familie Van 't Hoff bezit sinds 1929 een landgoed in het duinge bied bij Biggekerke. Daar staan nu twee landhuizen. In het ene, 'Snip penoord', viert de familie vooral zelf vakantie. Het andere, aan de Valkenisseweg 61, verhuurden ze aan groepen. Dat landhuis werd enkele jaren geleden gebouwd. Er is plek voor 24 mensen, en de verhuur verliep prima. ,,Want er zijn hier op Walcheren maar weinig van zulke Er zijn op Walcheren maar weinig van zulke grote woningen die je kunt huren grote woningen die je kunt huren", zegt Jean Philippe van 't Hoff. De gemeente Veere stelde echter anderhalf jaar geleden vast dat het om illegale verhuur ging. Volgens het dagelijks bestuur mocht het ge bouw alleen permanent worden bewoond ofverhuurd. Veere liet dat de eigenaren ook enkele malen we ten maar zij trokken zich daar niets van aan en bleven het landhuis ver huren. Ook toen de gemeente dwangsommen oplegde. In totaal betaalden ze 15.000 euro aan dwangsommen. Na een verloren kort geding te gen de gemeente stopten de broers in maart vorig jaar toch met het re creatief verhuren van het land huis. Het wordt nu verhuurd aan de voormalige beheerder, die daar per manent woont. Maar de broers blij ven wel de rechtbank opzoeken om hun gelijk te halen. Gisteren ge beurde dat bij de Middelburgse be stuursrechter. Volgens raadsman Niels Bee- laerts van Blokland is het beleid niet zo éénduidig. Hij stelde dat de broers bij de bouw van Valkenisse weg 61 nooit te horen kregen dat re creatieve verhuur niet mag. En hij kwam vervolgens ook met een do cument op de proppen waarin zou staan dat de recreatieve verhuur volgens het bestemmingsplan ge woon mag. Het gemeentebestuur schreef dat enkele jaren geleden zelf toen buren vragen stelden over de nieuwbouw van het landhuis. De broers Van 't Hoff hopen nu dat het document een einde maakt aan de strijd van de gemeente tegen hen. Volgens de broers willen ze ge woon kunnen verhuren. ,,Wij zijn daarbij niemand tot last. Het land huis is nooit bedoeld geweest om permanent te bewonen." Juriste Angelique Faas zei na mens de gemeente dat Veere vast houdt aan het beleid om op te tre den tegen recreatieve verhuur van de woning. Volgens haar is het landhuis daar gebouwd om perma nent in te wonen. „Recreatief ver huren kan dus nooit." De rechtbank doet over zes weken uitspraak. MIDDELBURG Het Middel burgse boutiquehotel, brasserie en cocktailbar Sir Franklin mag die naam niet meer gebruiken. Een Haags café had de naam Franklin eerder al vastgelegd en beschermd en heeft een rechts zaak daarover gewonnen. ,,We hebben al een andere naam en zijn alles aan het veran deren'', laat bedrijfsleider Lisa Meerman weten. ,,De nieuwe naam voor hotel, brasserie en cocktailbar is Eleanor." Het horecabedrijf zit in het pand aan de Vlasmarkt waar vroe ger Braai-tapperij De Mug zat. Voor het nieuwe bedrijf was aan- vankelijk de naam Franklin geko zen. Dat was al veranderd in Sir Franklin. Maar Café Franklin in Den Haag vond dat niet genoeg en ook de rechter oordeelde deze week dat de naam te weinig af wijkt. Bij 'Sir Franklin' ligt de na druk nog steeds op Franklin, vindt de rechter. De naam Sir Franklin was geko zen om aan te sluiten bij de band van de Amerikaanse president Franklin Delano Roosevelt met Middelburg via de Four Freedoms Awards. De nieuwe naam houdt daarmee nog steeds verband: de vrouw van Franklin heette Elea nor. Digitale nazorg Film The Farewell Zaterdag AAGTEKERKE lijke Harmonie Ons Genoegen Zondag zaterdag 11 januari 2020 WA 'Villa mocht toch worden verhuurd' In de strijd tegen illegale verhuur lijdt de gemeente Veere mogelijk een gevoelig verlies. Dat bleek gisteren tijdens een rechtszaak van de gebroeders Van 't Hoff tegen het dagelijks bestuur van de gemeente. Uit een document zou blijken dat de gemeente zelf heeft geschreven dat een land huis permanent én recreatief ge bruikt mag worden. Emile Calon Middelburg -Jean Philippe van 't Hoff VLISSINGEN De komende weken komt er ge regeld ouderwets herrie van het Scheldeterrein in Vlissingen. In het Dok worden 46 betonpalen de havenbodem ingedreven door waterbouwer De Klerk uit Werkendam. De 24 meter lange be- tonpalen dragen straks het gewicht van de nieuwe Dokbrug die in aanbouw is. De nieuwe hefbrug komt in de plaats van de tij delijke Koningsbrug en wordt over een jaar op gebouwd naast de bestaande. Die palen de bodem in krijgen, duurt even: twee tot drie weken. Vooral de bovenste tien tot twaalf meter van de havenbodem blijken taai. Ook vandaag wordt er geheid van 8.30 tot circa 16.00 uur. De landhoofden, waarmee de brug op de kades komt te rusten, krijgen later hun fundatie met elk zes buispalen van zestien meter lang. foto lex de meester ARNEMUIDEN De visstand in het Oude Gat langs de A58 bij Arnemuiden wordt dinsdag onderzocht. Dat gebeurt door Sportvisserij Nederland op verzoek van Hengelsport Nederland. Een groot deel van het water zal met netten wor den afgevist. De onderzoe kers houden onder meer bij welke vissoorten ze van gen en of de vis in een goede conditie verkeert. Uit het rapport moet blijken of de visstand momenteel evenwichtig is opgebouwd. MIDDELBURG Planbureau en Biblio theek van Zeeland houdt op woensdag 15 januari de informatiebij eenkomst Digitale Na zorg. Tegenwoordig worden steeds meer zaken online geregeld, maar wat als een per soon komt te overlijden? Wie kan dan bij de gege vens? In de bijeenkomst krijgen de deelnemers informatie over waar ze zelf op moeten letten en wat ze kunnen regelen voor de nabestaanden. Ook biedt de bijeen komst hulp voor nabe staanden die te maken krijgen met een digitaal nalatenschap. De infor matiebijeenkomst vangt aan om 14.00 uur en vindt plaats in de Zeeuwse Bibliotheek, Kousteensedijk 7 te Middelburg. De kosten bedragen 7,50 euro per persoon, bibliotheekle den krijgen 2,50 euro korting. MIDDELBURG Cinema Middelburg ver toont morgen en woens dag om 11.30 uur de film The Farewell, geregis seerd door Lulu Wang. De film vertelt het ver haal van een Chinese fa- Cinema Middelburg vertoont The Farewell. milie. Wanneer de fami lie van Billi (Awkwafina) erachter komt dat hun geliefde grootmoeder terminale longkanker heeft, besluiten ze om haar niet in te lichten. In plaats daarvan plannen ze een geïmproviseerde bruiloft in hun moeder land China. Meer informatie en tickets via de website cinemamiddelburg.nl. Protestantse Kerk, 10.00-11.30 uur: Inza meling Voedselbank DOMBURG Protestantse Kerk, 10.00-11.30 uur: Inza meling Voedselbank MIDDELBURG Markt, 09.00-22.00 uur: Openstelling ijs baan (ook zondag); Wijkgebouw 'De Ver gulde Baars', 13.00 uur: Snertwandel- tocht over 5, 10 of 15 kilometer; OOST-SOUBURG Wijkcentrum De Zwaan, 20.00 uur: Dansavond ADVZ SINT LAURENS Dorpskerk, 20.00 uur: Broers Antheu- nisse vertellen over Middelburg met mu zikale begeleiding van @Lips VLISSINGEN Vrijenhovengymzaal, middag: Vlissingse Turn Vereniging houdt beweegfeest voor peuters; Ter Reede, 14.30 uur: Optreden South West Evergreens; Sint Jacobskerk, 19.30 uur: Nieuw jaarsconcert Konink- VROUWENPOLDER Oranjezon, 13.00 uur: Rondleiding door gids Hans Simonse MIDDELBURG Abdijplein, 10.00 uur: Stiltewandeling; RITTHEM De Ver wachting, 15.00 uur: Flip Noorman VLISSINGEN Pakhuizen Mu- ZEEum, 11.30-12.30 uur: Concert Renée Bekkers (accordeon) en Jacobien Roze- mond (viool zang).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 34