Restaurant De Beren opent over maand in Goes 5 GEDUMPT REDDINGSACTIE IN KOEWACHT De hele nacht had Jonas Bauwens uit Stekene erover nagedacht: hoe vang ik die dertien loslopende hangbuikzwijntjes bij Koewacht? BEVEILIGING In een weiland aan de Tragel, bij de Boskreek, lopen sinds woensdagavond plots dertien varkentjes. De politie krijgt meerdere meldingen over een groep loslopende hangbuikzwijn tjes. Zowel de Nederlandse als de verwittigde Belgische agenten kunnen niets betekenen voor de varkentjes, omdat de eigenaar niet bekend is. De diertjes zijn er ver moedelijk gedumpt. Op vrijdag ochtend scharrelen de diertjes nog steeds rond en trekken heel wat bekijks. Favoriet Mensen komen brood brengen en de grote favoriet is het kleinste varkentje, dat nét boven het gras uit komt. Het diertje rent vrolijk rond. Het ziet er schattig uit, maar de situatie is óók gevaarlijk, zegt Jonas Bauwens van boerderij het Koninklijke Bos in Stekene. De varkens lopen af en toe op de weg en Jonas vreest voor ongeluk ken. Hij heeft zelf een zorgboerde rij met kinderboerderij, waar ook een paar varkens rondscharrelen. Jonas werd daarom door een om wonende in Koewacht opgebeld met de vraag of hij kon helpen. Hij neemt, met medeweten van de ge meente Terneuzen, het initiatief om de diertjes in veiligheid te brengen. Houden kan hij ze niet allemaal. ,,Maar dan zijn ze veilig en lopen ze in ieder geval niet op straat." Donderdagavond lukt dat niet en de volgende dag waagt hij een tweede poging. „Gelukkig zijn ze er alle dertien nog." Jonas heeft hulptroepen ingescha keld en komt aanrijden met een Het blijft zonde dat mensen de varkens hier hebben afgezet paardentrailer. In de trailer wordt eten gelegd en aan weerszijden wordt een hekwerk van gaas ge spannen. De varkens worden naar het provisorische hek toe gedre ven, dat daarna sluit. Het idee is om het gaas steeds dichter naar voren te verplaatsen totdat de die ren geen andere keus hebben dan in de trailer te lopen. ,,Misschien zitten ze er op twee minuten in, laat het ons hopen!", zegt Jonas positief. Dat begint goed, maar naarmate de diertjes dichter bij de trailer komen, raken ze in paniek. Ze stuiven alle kanten op en even later lopen de varkens weer in het weiland. Héél rustig onderneemt het team van Jonas een tweede po ging. Iedereen houdt zijn adem in als de varkens bijna in de trailer zitten. Het enige geluid komt van de dieren, die met smakgeluiden aan het eten zijn. Als ze in de trai ler zijn gelopen en het deurtje dicht is, komt de ontlading. Ge lukt! Jonas: ,,Het blijft zonde dat mensen de varkens hier hebben afgezet. We gaan proberen ze een nieuw, goed thuis te geven en gaan dat delen op al onze kana len." Joeri Wisse Goes De Beren is na McDonald's, Burger King en KFC het vierde restaurant dat neerstrijkt op het zogeheten foodcourt bij de nieuwe afslag Goes- Zuid. Woordvoerder Marjolein Mens benadrukt dat De Beren een heel andere formule hanteert dan de fastfoodketens. ,,Je kunt bij ons ook absoluut terecht voor een snelle hap, maar wij hebben ook een uitge breide kaart en bediening aan tafel." De Beren mikt naast hongerige ge zinnen op doortocht naar de (vakan tiebestemming, ook op mensen die voor een zakelijke lunch afspreken in het restaurant. ,,Dat doe je ook niet zo snel bij de McDonald's." Driehonderd gasten Het filiaal in Goes kan 's zomers bijna driehonderd gasten tegelijk ontvangen. Beneden is ruimte voor 104 eters, de eerste verdieping telt 90 zitplaatsen en op het terras is nog eens plaats voor 102 gasten. Franchi senemer Peter Schaap heeft al veer tig mensen aangenomen, vertelt Mens. In tegenstelling tot de buur bedrijven, kostte het vinden van goed personeel weinig moeite. ,,We hebben een superleuk team van mensen die echt graag in de horeca willen werken. Op dit moment wor den ze getraind op onze Academy en ingewerkt in de andere restaurants." Hoewel er nog veel moet gebeu ren, maakt Mens zich geen zorgen over de deadline. De restaurantke ten maakt een behoorlijke groei door. Alleen vorig jaar zijn al vijf nieuwe zaken geopend en kregen verschillende restaurants een make over volgens het nieuwe concept. ,,Wij zijn dus wel wat gewend." De eigenaar is bovendien een ervaren Beren-ondernemer. ,,Peter heeft het restaurant in Heemvliet verkocht aan de chef-kok om zich met zijn partner op Goes te kunnen richten." De keten is in 1984 begonnen met Bruintje Beer in Rotterdam. In de ja ren daarna openden meer filialen, vooral in binnensteden. Nederland telt nu ruim veertig vestigingen. Be halve in Goes, worden binnenkort in zeven andere steden ook nieuwe za ken geopend. Voor wie al een tijdje niet in één van de restaurants heeft gegeten, zal de zaak in Goes even wennen zijn. Het 'bruin-café'-concept is verruild voor een moderne look and feel met veel licht en groen, ook is de kaart onder handen genomen. Mens: ,,Dat is bijna niet met elkaar te ver gelijken, maar wees gerust: onze saté en spareribs zijn gewoon geble ven." *24-uurs meldkamer-service zaterdag 11 januari 2020 GO Hoe vang je dertien zwijntjes? Sphie Stockman Koewacht De varkens worden door middel van een fuik een paardentrai ler in gedreven. - Jonas Bauwens Ze hebben er lang op moeten wachten, maar over een maand wordt het geduld van fans van De Beren eindelijk beloond. Op 11 februari, bijna een jaar nadat een enorm reclamebord met het logo van de keten langs de A58 bij Goes verrees, opent de eer ste Zeeuwse vestiging van de populaire keten haar deuren. Lewestraat 43,4451 BC Goes Kloetinge Tel. 0113 213 720 www.colijnbv.nl infb@colijnbv.nl end J INBRAAKBEVEILIGING 14 MELDKAMER PAC B TOEGANGSCONTROLE a ALARMOPVOLGING a BRANDBEVEILIGING a CAMERABEWAKING J Kijk op de site bij /video Dertien hangbuikzwijntjes gevangen na dump Dertien hangbuikzwijntjes zijn woensdagavond vermoedelijk gedumpt in Koewacht. Jonas Bauwens (tweede van links) van boerderij het Koninklijke Bos in Stekene ving ze gisteren met behulp van een aantal vrijwilligers. foto s camile schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 33