Leraren, ga niet opnieuw staken Nog geen oplossing ontheemde biljarters ISD-maatregel geëist tegen Nieuwdorper Tips 2 NIEUWJAARSRECEPTIE PROVINCIE Een niet meer dan degelijke toespraak, Zeeuwse complimenten en wonder schone liedjes. In de Middelburgse abdij heeft het provinciebestuur met zo veel mogelijk Zeeuwen gisteren het nieuwe jaar ingeluid. Commentaar Schoolbesturen en onderwijsbonden hebben hun handte kening gezet onder een nieuwe, zwaarbevochten cao. De zaak is eindelijk rond. Tijd voor een feestje? Nee, want sommige Zeeuwse scholen zijn nog niet klaar met staken. Het onderwijzend personeel is niet tevreden. De loonkloof met het middelbaar onderwijs moet worden gedicht om werken op de basisschool aantrekkelijker te maken en zo het structurele per soneelstekort op te lossen. Het is goed dat de leerkrachten en de schoolleiders hun zor gen blijven uiten. Maar de overheid kan niet ineens een blik le raren opentrekken. Zelfs als Den Haag in de volgende begro tingsronde veel meer geld vrijmaakt, kan het nog jaren duren voor de krapte voorbij is. Ondertussen hoeven leraren alleen maar te doen wat in alle redelijkheid van hen mag worden ver wacht. Als dat leidt tot minder lesuren dan eigenlijk nodig is, dan moet dat maar. Geen sterker signaal dan basisscholieren die regelmatig niet op school terechtkunnen. Daar kan geen staking tegenop. Er is nog een reden om te stoppen met staken. Ouders zijn het zo langzamerhand helemaal beu. Nog steeds hebben lera ren veel krediet. Maar dat zal snel verdampen als er weer een staking komt. Zodra leraren hun hand overspelen en alleen komen te staan, zal de politiek het personeelstekort ineens een beetje minder urgent vinden. Ouders zijn al die acties van het onderwijzend personeel zo langzamerhand beu Voor de ontheemde biljarters van Haamstede is nog geen andere plek gevonden om hun geliefde hobby te beoefenen. Zorgorganisatie Al- lévo zegt wel in gesprek te zijn met clubs die kunnen helpen. De vriendengroep van twintig bejaarde biljarters kreeg vorige maand te horen dat het de brasserie van zorgcentrum Duinen van Haamstede moet verlaten omdat Allévo de ruimte wil gaan gebrui ken voor dagbesteding. Voor de bil jarttafel zou in het zorgcomplex geen ruimte meer zijn, tot groot verdriet van de gebruikers. Inmiddels hebben zich diverse organisaties gemeld, waar de biljar ters terecht zouden kunnen. Pro bleem is echter dat een aantal bil jarters, en hun vaste fans, door hun invaliditeit niet in staat zijn naar ALMANAK Kinderen opvoeden is lang niet altijd makkelijk. Gelukkig kun je kleine koters nog eens wat wijs maken, teneinde rust te creëren in huis en hoofd. Zo deelde die Hulster moeder van een paar bijna-pubers met liefde een paar van haar gouden tips aan een vriendin met een zoontje van 4. een andere locatie in Burgh-Haam- stede te gaan. Ook Allévo praat met 'maat schappelijke partijen', op zoek naar een oplossing. ,,Maar we kunnen daar nu nog niets over zeggen", al dus voorlichter Eline de Putter. Twintig biljarters moeten de brasserie van zorgcentrum in Haamstede verlaten. Er is geen plek meer voor de biljarttafel Eind januari zit de zorgorganisatie weer met de biljarters zelf om de ta fel. In de tussentijd mogen de bil jarters nog hun gang gaan in de brasserie. ,,Als je het beu bent dat je kind elke keer om een ijsje komt zeu ren als-ie het geluid van de ijsco kar hoort, dan zeg je: Hij maakt dat geluid omdat het ijs op is!" En tip 2: ,,Vertel je kind dat, als-ie de hele week braaf is, hij op za terdag en zondag niet naar school hoeft." Twee gewonden bij aanrijding op Vlissings Jaagpad Zeeuws-Vlaams kookboekgaat er in als koek Vuurwerkschade flink gedaald De meest gevatte opmerking van commissaris van de koning Han Polman tijdens de nieuwjaarsbij eenkomst van de provincie zat niet in zijn toespraak. Voor hij alle aan wezigen uitnodigde om als afslui ting het Zeeuwse volkslied te zin gen, kwam hij even terug op het optreden, een halfuurtje eerder, van de uit Oostburg afkomstige singer-songwriter Joe Buck. Diens naam zong vorige week rond als mogelijke deelnemer aan het Euro visie Songfestival. ,,Ik kan maar één reden verzinnen waarom Joe Buck niet is uitgekozen", zei Polman. ,,Dat is dat Nederland niet nóg een keer kan winnen." Dat was een welverdiend com pliment voor Sjoerd de Buck, die met gitarist Simon Leferink in de Nieuwe Kerk in Middelburg vier wonderschone liedjes ten gehore bracht. De toespraak van Polman was zoals altijd degelijk, zonder opzienbarende statements die journalisten meteen naar hun pen doen grijpen. De commissaris communiceert liever direct dan via de krant. ,,Zo moet dat", stelde hij. ,,Om tafel en elkaar in de ogen kij ken." In een iets ander verband overigens, namelijk de stikstofpro- blematiek. Toch kon de goede verstaander nog wel een steekje onder water noteren, richting burgemeester Gerben Dijksterhuis van Borsele. Die betoogde van de week dat de provincie in Den Haag een duide lijk signaal moet geven dat ge meenten in de problemen komen door de kosten voor de jeugdzorg. ,,Dat hebben we al lSng laten we ten", benadrukte Polman zonder Dijksterhuis te noemen, ,,en daar gaan we ook mee door." De 35-jarige Nieuwdorper M. de K. die gisteren in Middelburg de ISD- maatregel tegen zich hoorde eisen, vond het maar niks. Twee jaar in een instelling voor veelplegers, ter wijl dat volgens hem helemaal niet nodig was. Stelen deed hij uit geld gebrek. Want, zo was zijn redene ring: Ieder mens heeft recht op een uitkering en ik dus ook. Maar waarom krijg ik die dan niet? De K. had een bewindvoerder en die gaf hem wekelijks 'slechts' der tig euro. En van dat geld, zo hield De K. de drie rechters voor, 'kan ik niet eens een terrasje pikken en een blowtje doen. Als ik dat doe ben ik er zo doorheen'. De oplossing had hij ook bij de hand: wat meer zak geld zou wel helpen. De K. moest zich verantwoorden voor de diefstal van een bankpas in Heinkenszand, een poging inbraak in Goes, een poging om een geld kistje van een fruitkraam in 's- Heerenhoek open te breken en et telijke keren een overtreding van een gebiedsverbod in Goes en Mid delburg. De officier van justitie was niet te vermurwen: ,,Meneer heeft lak gehad aan de gebiedsverboden en gebrek aan geld is geen recht vaardiging voor alles waar hij hier vandaag voor terechtstaat." Uitspraak 24 januari zaterdag 11 januari 2020 II Wendy Wagenmakers Haamstede Tip? redactie@pzc.nl VLISSINGEN Bij een aanrijding op het Vlissings Jaagpad in Vlis- singen zijn gistermiddag twee mensen gewond geraakt. Even na vijven botsten ter hoogte van de Sloe- brug een scooter en een hardloper. De hardloper is met een hoofdwond naar de huis artsenpost gebracht. De bestuurder van de scooter is naar het zie kenhuis vervoerd. Hij raakte gewond doordat hij tegen een pilaar was geklapt. TERNEUZEN Het gaat lekker met Pot- tenkijken in Zeeuws- Vlaanderen, het kook boek van de Terneuzense fotograaf Mark Neel- emans (foto). De eerste tweeduizend exemplaren waren zo snel uitver kocht, dat er een tweede druk aankomt. 23 januari komt de tweede collectie van duizend boeken bin nen. In Pottenkijken in Zeeuws-Vlaanderen komen dertig Zeeuws- Vlaamse chefs aan het woord, zoals Edwin Vinke, Michiel van Laere en Maarten Hamelinck. Ook geven ze een recept prijs. De jaarwisseling is in de gemeente Sluis een stuk rustiger verlopen dan het jaar ervoor. In totaal is voor 7000 euro aan vuurwerkschade aange richt. Tijdens de vorige jaarwisseling was dat nog 12.500 euro. Dat leren cijfers van de ge meente. In de gemeente zijn zeven vuilnisbakken vernield en in Oostburg zijn de ruiten van een bushalte eruit geknald. Dat staat in geen ver houding tot Terneuzen, waar voor bijna 50.000 euro aan schade is aan gericht. Hoeveel in Hulst beschadigd is, is nog on bekend. Wij zijn trots op Zeeuwen zoals jullie Ernst Jan Rozendaal Middelburg Ad Roos Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 30