Elvis BP Verdachte van dodelijke healing voorlopig vrij 2 MAIKEL HARTE Column I ij leven en welzijn zou Elvis |Presley afgelopen woensdag '85 jaar zijn geworden en daar werd in deze krant bij stilge staan door een interview met de veertienjarige Dax uit Kapelle. Dax is Elvis-fan en dat vind ik best bijzonder. Ik kan mij namelijk best voorstellen dat het onder leeftijds genoten niet bepaald als cool wordt beschouwd. Het ligt meer voor de hand om voor een rapper of dj als idool te kiezen, maar deze Dax doet dat niet. Hij treedt zelfs op met de muziek van Elvis en heeft een pracht van een vetkuif op zijn bol. Eerlijk gezegd doet Dax iets wat ik als veertienjarige niet durfde. achtste fan van de King. Jarenlang ging mijn zakgeld vervolgens op aan zijn lp's. Waar andere kinde ren stekels en matjes hadden, pro beerde ik met brylcreem van mijn krullen een vetkuif te maken en op de jaarlijkse playbackshow die mijn school organiseerde, stond ik te schudden met mijn heupen. Echter, eenmaal in de brugklas en gekweld door de hormonen die van mij een onzekere puber maak ten, zweerde ik Elvis af. Althans, publiekelijk dan. Stiekem draaide ik op mijn ka mer nog steeds zijn muziek, maar ik begon met mijn klasgenoten mee te lullen dat Wham en Mi chael Jackson de toppers waren. En dat allemaal om er maar een beetje bij te horen en wat indruk te ma ken op de meisjes. Maar dan was daar ineens een klas hoger een jon gen die 'Boks' werd genoemd; ver huisd vanuit West-Zeeuws-Vlaan- deren naar Terneuzen. Hij had een kuif en was openlijk Elvis-fan. De meisjes vielen als een blok voor hem. Ik wist niet hoe snel ik mijn ouwe liefhebberij weer op moest pakken. Niet dat het me hielp om succes bij de meiden te krijgen, maar ik had het wel even nodig om mezelf te durven te zijn. jongen als Dax dat blijkbaar op ei gen kracht doet. Dan ben je voor mij een King en een ware artiest: Dax, de King of Kapelle. Eerlijk gezegd doet Dax iets wat ik als veertienjarige niet durfde DE STELLING Vandaag: Ik gooi nooit eten weg Toos Henk Eens Oneens Paul Kusters NEDERLANDERS KOPEN STEEDS VAKER ONLINE IN CHINA 'Slikken of stikken' voor de landbouw VPRO Tegenlicht over Hongkong Bergen op Zoom Twee verongelukte mannen pas bij daglicht ontdekt Van den Hoek kwam eind septem ber om het leven tijdens een door L. georganiseerde healingsessie in IJ zendijke. „Wat er die dag is gebeurd, is een ongelukkige samenloop van omstandigheden", zei de moeder van de verdachte na afloop geëmoti oneerd. De rechtbank in Middelburg vindt dat de verdachte tot de vol gende rechtszaak, op 7 april, niet meer in de gevangenis hoeft te blij ven. De advocaat van L., Martijn van der Want, had erom gevraagd. En hij niet alleen. Want ook officier van justitie Wilfred Suijkerbuijk vond het niet nodig dat de man nog langer in de cel zit. Dit tot opluchting van zijn eigen familie, maar óók die van het slachtoffer. De twee families vie len elkaar na afloop van de rechts zaak geëmotioneerd in de armen. L. is één van de twee verdachten in de geruchtmakende zaak. Zijn 35-ja- rige medeverdachte, eveneens een therapeut uit Terneuzen, is al eerder vrijgelaten, maar blijft nog wel ver dachte. Een derde betrokkene, een 37-jarige Brit die als bezoeker aan wezig was tijdens de healingssessie op de Iboga-farm, is aangemerkt als getuige. Eerder werd hij nog gere kend tot de verdachten. Maar hij weigert mee te werken aan het on derzoek. Dat, in combinatie met het lange wachten op de uitslag van het toxi cologisch rapport en het definitieve sectierapport, zorgt ervoor dat het onderzoek lang duurt. Dit nam de rechtbank dan ook mee in de beslis sing om L. voorlopig vrij te laten. Cocaïne De advocaat van L. benadrukte tij dens de zitting dat van opzet nooit sprake is geweest. Zijn cliënt had juist het beste met Van den Hoek voor. Het slachtoffer was degene die Wat er die dag is gebeurd, is een ongelukkige samenloop van omstandigheden zich agressief had opgesteld. De twee verdachten probeerden hem juist tot bedaren te brengen. L. heeft Van den Hoek daarom vastgepakt bij zijn romp en niet, zoals het OM be weert, middels een nekklem. Van der Want acht de uitkomst van het toxicologisch onderzoek van groot belang omdat uit het voorlo pige sectierapport is gebleken dat het slachtoffer cocaïne en benzodia zepine (een slaapmiddel) had ge bruikt zonder dit te melden. Had den de therapeuten dit wel geweten, dan zou Van den Hoek niet voor een healingsessie in aanmerking zijn ge komen. Anja, de moeder van L., was opge lucht na de zitting. ,,De afgelopen weken waren verschrikkelijk. Mijn zoon is iemand die anderen wil hel pen. Hij heeft geen kwaad in de zin en is oprecht. Wat er die dag is ge beurd, is een ongelukkige samen loop van omstandigheden. Ik ben zo blij dat de ouders van het slachtoffer dat ook zo zien." bUS HIERIN ZIT ONZE NIEUWE BAbKAMER?? 6/8/15 dagen in de Algarve incl. vlucht en autohuur zaterdag 11 januari 2020 Net als Dax werd ik op mijn Het is mooi om te zien dat zo'n Reageer op pzc.nl Gisteren: Harry en Meghan hebben groot gelijk 850 reacties MIDDELBURG Herman Lelieveldt geeft donderdag 30 januari de lezing 'Slikken of stikken' in de filmzaal van het Provinciehuis aan Abdij 6 in Middelburg. De lezing gaat over de toekomst van de Zeeuwse land bouw. Lelieveldt spreekt onder meer over kansen en obstakels die Europa biedt bij de verduurza ming van ons voedselsys teem. Verder verhaalt hij over juridische acties die kansen kunnen bieden. Stichting Zeeuwse Mees ters organiseert de lezing die van 16.00 uur tot 17.30 uur duurt. Aanmel den kan via stichting- zeeuwsemeesters.nl. HULST In de Protestanse Kerk aan de Houtmarkt 11 in Hulst vindt dinsdag 18 fe bruari van 19.30 tot 21.00 uur een VPRO Tegenlicht Meet Up plaats. Ge spreksleider Barbara Oomen gaat samen met gastspreker Tamara Ba tenburg het gesprek aan met jongeren over poli tiek. Dit doen zij aan de hand van fragmenten uit de VPRO-aflevering Hongkongs nieuwe hel den. In de fragmenten zijn Hongkongse jonge ren te zien die vechten voor democratie en vrij heid. Aanmelden kan via de website serden@dezb.nl. Twee jonge mannen uit Bergen op Zoom van 19 en 21 jaar zijn overle den bij een ongeluk op de A12 in Antwerpen. Bij het Antwerpse ha vendorp Zandvliet sloeg hun auto donder dagavond over de kop en kwam in de berm onder een brug terecht. Omdat het pikdonker was werd het ongeval pas gisterochtend op gemerkt door een vrachtwagenchauffeur. Een verkeersdeskun- dige probeert de pre cieze omstandigheden van het ongeval te ach terhalen. Onder luid applaus van familie van het slachtoffer, is M.L. uit Ter- neuzen voorlopig weer vrijgela ten. De therapeut (36) wordt ver dacht van onder meer doodslag op Jeffrey van den Hoek (37) uit Oudewater. Wendy de Jong IJzendijke - moeder van verdachte M.L. De zaak wordt op 7 april verder be handeld. De healingfarm in IJzendijke. foto camile schelstraete EN HIERIN C>E Z MAN WE HEM IN ELKAAR ©AAN ZETTEN Pestana Viking Beach SPA Resort V 5,7 of 14 overnachtingen incl. ontbijt V Retourvlucht Faro v.a. luchthaven naar keuze V 6/8/15 dagen autohuur verzekering V Beoordeling op Zoover: 9,6! V Tip! Bezoek o.a. Silves en Faro hoteldeal I dagelijks tot 23:00 uur l 088-0331506

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 2