Maaltijdredder Too Good To Go maakt stormachtige groei door Theo Giele Vlissingen De Spar in Sint Philipsland is een van de Zeeuwse winkels die elke dag enkele magic boxes samenstel len. Daar gaan producten in die te gen de houdbaarheidsdatum aan zitten. ,,Dat kan melk zijn, eieren of andere versartikelen. Maar er gaat soms ook wel een brood in, bijvoor beeld. Het zijn allemaal goed bruik bare producten die we anders had den moeten weggooien", zegt su permarkt-eigenaar Jaap de Berg. Een magic box kost vijf euro, maar bevat voor producten met een nor male verkoopwaarde van ten min ste vijftien euro. Voedselverkwisting De Berg doet inmiddels een maand of negen mee en het bevalt hem goed. ,,Ik kan het iedere onderne mer aanraden. De hoeveelheid spullen die we weggooien is zeker met een derde afgenomen. En daar naast maak je er een groep mensen blij mee." De klanten die via Too Good To Go een magic box kopen zijn mensen die minder te beste den hebben of mensen die probe ren de voedselverkwisting in de wereld tegen te gaan. Het zijn allemaal goed bruikbare producten die we anders hadden moeten weggooien Bakkerij Filius in Yerseke is sinds november aangesloten bij Too Good To Go. Ook hier gaat elke dag voor minstens vijftien euro in de magic box die voor vijf euro ver kocht wordt. Er gaat in elk geval een brood in en verder is het dagelijks een verrassing. Krentenbollen, ge bak, broodjes, het is maar net wat aan het einde van de dag overblijft. Bakkerij Filius heeft dagelijks drie tot zes magic boxen te koop, die elke dag binnen de kortste keren via de app verkocht zijn, is de ervaring van medewerkster Linda van Boven. Crescendo Too Good To Go is actiefin veertien Europese landen. Vanaf oktober 2018 is de organisatie ook in Zee land te vinden. Het eerste jaar be gon bescheiden met 650 geredde maaltijden en acht aangesloten winkels. In 2019 maakte Too Good To Go dus een enorme groei in de provincie tot dus bijna 42.000 maaltijden en 66 aanbieders. Ook landelijke gaat het crescendo. In heel Nederland werden vorig jaar 1,9 miljoen maaltijden gered. Het palet aan aanbieders van voedsel verbreedt zich in het hele land, vertelt woordvoerster Sha- ronne van Diemen van Too Good To Go. ,,Naast winkels en restau rants sluiten ook steeds meer zorg instellingen, hotels en cateraars zich bij ons aan." Wie interesse heeft in een magic box moet de app van Too Good To Go op zijn smartphone zetten. Op de app is het dagelijks aanbod in de regio te zien en kan met een sim pele druk op de knop een magic box worden gekocht en daarna afge haald. It zaterdag 11 januari 2020 pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl Vreugdevuur RENESSE Het vreugdevuur van Renesse is er altijd eentje van formaat en dat was het ook gisteravond weer. Ruim driehonderd kerstbomen werden op het Transferium op een stapel gegooid en in de fik gestoken. Naar schatting honderd mensen kwamen zich ter plekke warmen aan de vlammen. Allen die een boom hadden ingeleverd, kregen een lootje waarmee ze later op de avond een prijs in de wacht konden slepen. Foodapp voorkomt verspilling Het afgelopen jaar zijn via de app Too Good To Go 41.852 maaltijden in Zeeland 'gered' van de afvalcontainer. Inmiddels hebben 66 Zeeuwse supermark ten, speciaalzaken, horecazaken en instellingen zich aangesloten om bruikbaar voedsel dat an ders zou worden weggegooid via de app tegen een zacht prijsje te verkopen. -Jaap de Berg, eigenaar supermarkt

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 29