24 MEDIA CULTUUI ANGELA KIJKT TV Quote van de dag Nu helden als Jan Slagter en koning Willem-Alexander bebaard door het leven gaan, is mijn missie volbracht. JAIKE BELFOR MOL-KANDIDAAT Jaike Belfor ziet het meedoen aan Wie is de Mol?, dat vanavond weer van start gaat op NPO 1, deels als een psychologisch experiment. ,,Ik probeer mijn angst te overwinnen'', aldus de actrice en vechtsporter die bij menig Molloot nü al hoog op het verdachtenlijstje staat. A; Y~ Het programma Opi bracht donderdag avond misschien wel het belangrijkste kanon in deze talkshowoorlog in stelling: Peter R. de Vries. En dat schrijf ik zonder ook maar een spoortje ironie of sarcasme. Ik vond het echt een gouden zet van het NPO 1-programma, waarin Welmoed Sijtsma en Sander Schimmel- penninck hun vuurdoop hadden als WNL-duo. Voor iedereen die al gaat schuimbekken bij het horen van de naam Peter R. wil ik best eens uit leggen waarom hij zo'n geliefde gast is van tv-re- dacties. Hij 'levert' altijd. Of, in klare taal: hij is goed voor vuurwerk. Hij neemt geen blad voor de mond, gaat dwars tegen de stroom in aan tafel en schroomt niet om de discussie aan te gaan. Dat is niet altijd even leuk als je naast hem zit en het mikpunt bent. En je moet je als kijker al tijd goed afvragen of hij iets roept als a) misdaad verslaggever, b) eigenaar van een advocatenkan toor, c) hartstochtelijk republikein of d) ook maar een Nederlander met een mening. Maar: het is eigenlijk altijd spannende tv. En dat weten de kijkers ook. Want hoewel 'iedereen' op Twit ter altijd om het hardst roept dat ze wegzappen als ze hem zien zitten, is er in de (absolute) kijk cijfers nooit iets van terug te zien. En geef toe: de verbale oorvijg die hij uitdeelde aan Sander Schimmelpenninck vanwege zijn ge brek aan kennis over de Oranjes en zijn mini- clashje met Suse van Kleef is meer blijven han gen dan het slaapverwekkende betoog van de DSM-topman die er ook zat. Juist het 'vuurwerk' waar de V van de Vries voor staat, kan Opi wel gebruiken. De nieuwsgierig heid naar de duo's is nu nog genoeg reden om af te stemmen. En het lagere tempo in vergelijking met bijvoorbeeld Jinek zal een aanzienlijk deel van de (oudere) kijkers heus goed bevallen. Maar naar mijn smaak mag het vanaf volgende week wel ietsje pittiger. Een scheut meer Pauw en een vleugje minder RTL Late Night. Kom op, het is NPO 1, adel verplicht. Over die adel gesproken: hoe deed Sander Schimmelpenninck het eigenlijk? Naar hem was ik misschien wel het meest benieuwd deze week, als hoop in bange dagen van rechts Nederland met de looks van een Boss-model. Vooralsnog ben ik nog niet overtuigd dat de Quote-hoofdre dacteur geschikt is om braaf autocue te lezen en van te voren bedachte vragen te stellen. Zijn in teresse voor een item als het Engelse koningshuis moest duidelijk vanuit zijn tenen komen. Ik zie hem liever als recalcitrante gast aan tafel, waarbij hij zijn mening mag geven. Misschien niet de nieuwe Jeroen, maar meer een nieuwe Precies. 'Spektakel' met Witzier Nieuwe Morrisey et moment van bekendmaking is alweer enkele weken geleden, maar Jaike Bel- for (42) kan het nog steeds wel van de daken schreeuwen: Ja, ik doe mee aan Wie is de Mol,,Ik ging half dood van de spanning. Ook omdat sommige men sen in mijn omgeving een vermoe den hadden.'' Haar dekmantel: het opnemen van een documentaire over vechtsporten waar De Mol zich dit (twintigste) seizoen afspeelt. China om precies te zijn. ,,Al hoorde ik serieus ook: Jam mer dat je meedoet, ik had die docu wel willen zien!'' Belfor is vechtsporter en speelde rollen in series als Celblok H en films als Bro's Before Ho's, maar bij het grote publiek werd ze ook bekend van haar uitbundige deelname aan De slimste mens in 2018 waar ze bij het winnen van een dagfinale uit enthousiasme de hele boel bij elkaar brulde. Afgaan Terugkijkend op dat bewuste mo ment in de populaire quiz: ,,Die dag finale kon me eerst niet zo boeien. Ik had het al ver geschopt en wilde niet alsnog afgaan. Laat mij maar verlie zen, dacht ik zelfs. Maar mijn oppo nent deed zo arrogant, dat er een switch in mijn hoofd plaatsvond. Gudo Graaft Toen dacht ik: Ja, ik ben bang, maar jij gaat echt niet van me winnen!'' De reactie, een dag later? ,,Ik werd ge knuffeld door omaatjes in de tram. Serieus! Mensen vinden mij liever dan ik dacht.'' Belfor het brutaaltje? Toch niet, zo beweert ze stellig. ,,De grap is dat ik eigenlijk erg verlegen ben. Tot mijn 15de woonde ik in Suriname, in een 'doe maar normaal, dan doe je al gek genoeg'-cultuur. En ik ben opgevoed door de kerk. Ik voelde veel schroom. In dat licht was ik een wat 'vreemd' kind. Ik was druk, klom in bomen, maar was ook geen dommerik. Ik heb me heel lang laten leiden door de deksel op de pan, snap je?'' De dood van haar moeder zette een voorzichtig keerpunt in gang. ,,Ik merkte dat ik mezelf vastzette, niet echt mezelf durfde te zijn. En dan was ik al 30 hè?! En nog steeds. Ik doe nu de muzikale theatervoorstelling Back to Oz (een eigentijdse versie van The Wizard of Oz, red.) waarin ik de leeuw speel. Die is stoer, maar eigen lijk heel bang. Daarin zie ik een pa rallel met mezelf.'' Angst ,,Ik probeer mijn angst te overwin nen'', vervolgt Belfor. ,,Wat me eng lijkt, doe ik juist. Een MMA-vecht- partij (Mixed Martial Arts, red.), De slimste mens, sidekick zijn van Roelof de Vries op NPO Radio 1, Wie is de Mol? en de wens om later dit jaar mee te doen aan het EK gewichthef fen. Het kost wel veel mentale Pittiae Voormalig Idols-jurylid Henkjan Smits scheert na vijf jaar zijn baard af. zaterdag 11 januari 2020 GO TELEVISIE Anita Witzier presenteert vanaf april een grote zaterdag avondshow voor KRO-NCRV: De Schat van Ne derland. ,,Het wordt live en er gaan tien BN'ers en ze ventien miljoen Nederlanders aan meedoen", aldus Witzier. MUZIEK Morrissey komt in maart met een nieuw album. Volgens Rolling Stone heet het nieuwe album I Am Not a Dog on a Chain, het is zijn eerste nieuwe muziek sinds 2017. De eerste single is: Bobby, Don't You Think They Know? 'Heerlijk als mensen mij onderschatten' Gudo Tienhooven Oppermolloot Gudo Tienhooven duikt elke week in de 'molshoop' en deelt zijn ervarin gen op de website van deze krant. De deelnemers aan Wie is de Mol? 2020, vlnr: Buddy, Johan, Miljuschka, Anita, Nathan, presenta tor Rik van de We- stelaken, Leonie, Jaike, Tina, Rob en Claes. FOTO AVROTROS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 24