20 Zwiers aan de slag bij Emmen Milner en Keita uitgeschakeld Koke mist duel met Real Het centrale verdedigingsduo staat bij Feyenoord vast. De rustige Braziliaan Eric Botteghin en de nog rustigere Marcos Senesi. „Wennen? Deze club heeft al een vleugje Argentinië in zich'', zegt Senesi. Het lijkt het begin van ouderwetse mop: er komen een Argentijn, een Peruaan en een Colombiaan aan gelopen. Bij Feyenoord is het aan de orde van de dag. De Argentijn Marcos Senesi, de Peruaan Renato Tapia en de Colombiaan Luis Si- nisterra. De Zuid-Amerikanen van Feyenoord kunnen het goed met elkaar vinden. ,,We helpen elkaar waar het kan'', zegt Marcos Senesi. ,,We volgen samen Engelse les. En als de trainer iets gedetailleerds wil duidelijk maken aan ons, dan zorgt Renato voor de vertaling.'' In Marbella is het dan weer an dersom. Senesi verstaat de werk nemers van hotel Los Monteros, al sinds jaar en dag de uitvalsbasis van Feyenoord kort na de jaarwis seling. De Argentijn kan zijn me despelers helpen, zoals ze ook op het veld inmiddels volop vertrou wen in de aankoop van zes miljoen euro hebben. ,,Ik zou best gitaar willen leren spelen'', zegt Marcos Senesi. Het is zoals ze hem inmid dels kennen in de Kuip. Een leer gierige jongen die al meteen vroeg om extra Engelse lessen om zich snel verstaanbaar te kunnen ma ken in zijn nieuwe omgeving. ,,Ik woon op de Kop van Zuid, soms zit ik bij het Argentijnse restau rant Gauchos. Maar ik probeer snel te integreren, sta overal voor open.'' Senesi vertelt het op rustige toon. Voortdurend met een glim- op de tribunes, dan doet dat iets. De supporters zijn fanatiek. Fana- ticos. Ze zitten dicht op het elftal, zoals dat in Argentinië ook bij veel clubs het geval is. Feyenoord heeft in mijn ogen dus wel een vleugje Argentinië in zich, ik wist dat ik mij snel thuis zou voelen. Zoals Ju lio Ricardo Cruz dat vroeger in Rotterdam had. En Pablo Sanchez. Noemden ze hem destijds Vita- minal Ik heb nog geen bijnaam.'' Tranquilo wordt er in Marbella meteen geopperd. Rustig, kalm. Senesi grinnikt. Bij San Lorenzo, waar in het verleden grote trainers als Carlos Bilardo, Manuel Pelle grini, Bora Milutinovic en Diego Simeone aan het roer stonden, was hij al zo. ,,Zo ben ik eigenlijk altijd geweest'', zegt hij. Hard werken Hij groeide op in Concordia. ,,We waren niet arm, maar mijn ouders hebben hard moeten werken om te zorgen dat we het goed hadden. Natuurlijk wil je dan op het veld laten zien dat het niet voor niets is geweest. Ik wil slagen als voetbal ler, bij Feyenoord en bij Jong Ar gentinië waar ik komende zomer op de Olympische Spelen mee te spelen.'' Tussen zijn illustere landgeno ten Messi en Maradona kan en wil hij niet kiezen. „Allebei fenome nen. Al heb ik Maradona zelf na tuurlijk nooit live aan het werk ge zien, alleen op videobeelden. Messi natuurlijk wel. Wij zijn er trots op dat hij een Argentijn is. En natuurlijk weet ik dat jullie konin gin uit Argentinië komt. Nee, ik heb haar nooit ontmoet. Mis schien als we met Feyenoord een prijs winnen. Laten we daar maar aan gaan werken dan.'' naar Rot- terdam en tekende, maar vloog meteen weer terug naar zijn va derland om uit te kunnen komen voor Jong Argentinië. ,,Het ging al lemaal snel. Trainer Jaap Stam sprak veel met mij, maar ik moest wachten op een kans. Tegen Em- men viel ik in op kunstgras. Dat ging niet heel erg goed, het was wennen. k voelde met de week dat het beter ging. Al was de periode dat ik aansloot ook lastig omdat de resultaten tegenvielen. Opeens werd de spelersbus tegengehou den na de 4-0 nederlaag tegen Ajax. Dat was niet nieuw voor mij, in Argentinië gebeurt dat regelma tig. ,,Gelukkig zijn de resultaten de laatste maanden veel beter en krij gen de mensen er weer vertrou wen in. Als je in de Kuip het veld opwandelt en je ziet al die mensen lach, maar geen woord teveel. ,,Ik ben erg rustig. Maar eenmaal op het veld ben ik een ander iemand. Dan gaat de knop om. In Argenti nië wordt het voetballen op een zeer gepassioneerde manier be leefd. Door de supporters maar ook door de spelers. Toch probeer ik altijd rustig te blijven. Mis schien dachten de fans van Feyen- oord dat er een spijkerharde verde diger naar Rotterdam was gehaald, maar ik kreeg in mijn hele leven nog nooit een rode kaart. Dat gepassioneerde komt vooral boven na een doelpunt. Toen ik mijn eerste goal maakte in de thuis wedstrijd tegen RKC. We ston den 0-2 achter en we moesten winnen. Vlak voor tijd maakte ik 3-2 en het stadion ontplofte van vreugde. Ik voelde de adrenaline. En op de tribune zaten mijn ou ders. Ze vertelden dat ze moesten huilen, zo blij waren ze. Het was een emotionele middag." Opluchting Die treffer was ook een opluch ting voor de beleidsbepalers die Senesi naar de Kuip haalden. Pre sident-commissaris Toon van Bo- degom en interim-technisch di recteur Sjaak Troost hadden er afgelopen zomer bijna een dag taak aan om de deal in orde te maken. Senesi kwam zaterdag 11 januari 2020 FC Emmen heeft in Jan Zwiers een nieuwe alge meen directeur gevonden. De 53-jarige Zwiers, in het verleden nog keeper bij de club, begint op 1 maart aan zijn nieuwe functie. Vorig jaar februari besloot Wim Beekman zijn taken neer te leggen. Sinds zijn vertrek was voorzitter Ronald Lub bers, als ad-interim, ook al gemeen directeur. ,,Ik heb het nog altijd heel erg naar mijn zin bij de gemeente Coevorden, maar soms komt er een kans voorbij die je wel heel graag wil in koppen'', aldus Zwiers, nu nog wethouder bij de ge meente Coevorden. ,,Voet- bal is mijn passie, de club zet Drenthe nog meer op de kaart.'' M Marcos Se nesi aan de bal tijdens het oe fenduel met Hoffenheim, eerder deze week. foto bsr 'Tranquilo' prima bijnaam voor Senesi Mikos Gouka Marbella M Senesi juicht na zijn eerste goal tegen RKC. FOTO PIM RAS Atlético Madrid moet het morgen in de finale van het toernooi om de Spaanse Supercup tegen stadge noot Real doen zonder aanvoerder Koke (foto). De Spaanse middenvelder kampt met een hamstring blessure. Koke zette Atlé- tico donderdag als invaller op voorsprong in de halve finale tegen FC Barcelona. De Madrileense captain was na rust in het veld ge komen en tekende binnen een minuut voor de 1-0. Koke moest zich in de 72ste minuut geblesseerd laten vervangen. Atlético won daarna met 3-2. Liverpool moet het voorlo pig stellen zonder de mid denvelders James Milner en Naby Keïta. Ze kampen beiden met een spierbles sure. Milner en Keïta ont breken in ieder geval van daag in Londen tegen Tot tenham Hotspur en moeten een week later mogelijk ook het thuisduel op An- field met Manchester Uni ted aan zich voorbij laten gaan. Milner speelde dit seizoen zestien competitie duels, waarvan slechts zes in de basis. Keïta kwam vanwege fysieke proble men pas vijf keer in actie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 20