II bolderman.nl magazine cfk regionale nieuws JOL Maite Hontelé Ajax is klaar Zorgen politie over 100 rijden Bijzondere date Walcheren Wereldberoemde salsa-ster uit Nederland raakt haar trompet niet meer aan om drie prijzen te pak ken Vorig jaar werd er vaker gecontro leerd, maar 10 procent minder ge flitst. Dat blijkt uit de analyse van data van Flitsmeister, een app waarmee automobilisten elkaar waarschuwen voor onder meer snelheidscontroles, door deze krant. Het magere resultaat geeft het Openbaar Ministerie en de po litie de nodige kopzorgen. Want Op drukke A-wegen gaat er soms al binnen 10 seconden een waarschuwing uit half maart gaat overdag in heel Nederland de maximumsnelheid naar 100 kilometer per uur - een noodmaatregel om de uitstoot van stikstof te beteugelen. Hoe moet de nieuwe maatregel gehandhaafd worden als flitsen niet meer werkt? Politie en OM overleggen nog druk over de mo gelijkheden. De verkeersofficier bij het Openbaar Ministerie, Achilles Damen, wil dan ook niet reageren. ,,Er wordt nog volop overlegd en onderzocht of en hoe we gaan handhaven op 100 km/uur'', laat zijn woordvoerder weten. Flitsmeister lijkt de doodsteek te worden voor handhaving met de mobiele flitser. ,,Wie onze app altijd gebruikt, moet heel goed zijn best doen om een boete te krijgen. Van onze gebruikers ho ren we eigenlijk altijd: ik krijg nooit meer een bekeuring'', zegt Sjoerd Perfors van Flitsmeister. Er rijden ruim 1,6 miljoen automobi listen met de populaire app door Nederland en maandelijks komen er bijna 17.000 gebruikers bij. Al leen als de flitser er nog maar kort staat, is de kans aanwezig dat die over het hoofd wordt gezien. Zo dra de algoritmes van Flitsmeister aan de hand van een aantal mel dingen van gebruikers hebben vastgesteld dat er een flitser staat, gaat er een waarschuwing uit. ,,Dat gaat snel, op drukke A-wegen soms al binnen 10 seconden. Om dat de politie altijd enige tijd no dig heeft om de flitser op te zetten, staat-ie meestal al in de app voor dat er wordt geflitst.'' De politie erkent dat het zo gaat. Er wordt druk gewerkt aan nieuwe handhavingsmethodes, zoals rijdende snelheidscontroles en verplaatsbare trajectcontroles. ,,Maar die zijn nog niet beschik baar. En die nieuwe innovaties kosten natuurlijk geld. We blijven na half maart gewoon handhaven met de mensen en de middelen die we hebben. Er komt niets bij'', zegt politiewoordvoerder Wendy Gehrmann. De politie verwacht dat na half maart het aantal snel heidsovertreders zal toenemen. »P8 Provincie deelt complimenten uit Debby vond niet alleen de liefde van haar leven, maar ook de ideale donor »P3 Stedentrip Praag v.a. 99,- Vlieg-busreis Toscane v.a. 399,- Stedentrip Berlijn v.a. 89,- Vlieg-busreis Krakowv.a. 499,- Stedentrip Parijs v.a. 99,- Vlieg-busreis Portugal v.a. 599,- zaterdag 11 januari 2020 7°C Nieuwsmedia Verklikapp zet flitser buitenspel De politie delft het onderspit in het kat-en-muisspel met de hardrijdende automobilist op de snelwegen. Controleren met mobiele flitsers is nauwe lijks nog effectief, binnen een minuut wordt de locatie ge deeld via de populaire app Flitsmeister. Ton Voermans Veenendaal —Sjoerd Perfors, Flitsmeister ZEELAND2 Wisselend pzc.nl weekend Ook voor het laatste Jaargang 262 De PZC is onderdeel van: Prijs €3,85 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 8 1688 5 5 5 5 47"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 1