II route naar top via Nederland 19 met Ajax beter uit de winterstop komen dan een jaar geleden winnen hoog op het veld. We heb ben dus goede pressie. Dat doen we beter dan vorig seizoen. Alleen, het rendement is lager. We creë ren kansen genoeg, maar scoren minder. We moeten daar meer mee doen door directer te worden. Zakelijker, de bal moet tegen de touwen. We hebben veel goals ge maakt, maar het kan nog beter, nog méér. Dat trainen we in ver schillende vormen.'' TRANSFERMAAND ,,Ik ben heel blij met de komst van Ryan Babel (gehuurd van Galata- saray, red.). Het is ontzettend moeilijk om een speler te krijgen die er direct kan staan. Ik denk dat siek weer kunnen groeien. ,,De totale spirit in de groep is goed. Er zit veel competitie in, er wordt gestreden op het trainings veld en er zit kwaliteit in. We heb ben bovendien de accenten kun nen zetten die we wilden zetten. Eén van de facetten van ons spel dit seizoen is dat we veel ballen De spelers zijn met Ajax bezig, hebben het bij ons naar hun zin en hoeven nu niet te vertrekken Babel dat wel kan. Hij zal aanpas sing nodig hebben, maar die peri ode hoeft niet lang te duren. Babel kent de spelers, kent Ajax, kent de Nederlandse competitie. Hij is fit, heeft motivatie richting het EK, is multifunctioneel inzetbaar en heeft diepgang, maar kan ook in de bal spelen. Dus heel veel zaken die ons kunnen helpen. ,,Het is verder rustig qua ver trekkende spelers, maar dat ver baast ons niet. Wij kennen onze spelers en weten hoe zij erin staan. Ze zijn met Ajax bezig, hebben het bij ons naar hun zin en hoeven nu niet te vertrekken. In de zomer zal dat anders kunnen zijn, dat is hel der. Maar nu zit iedere speler nog in het proces van Ajax en is gretig om prijzen te pakken. Dat willen we met elkaar afmaken. Boven- dien volgt er met het EK ook nog een toernooi na dit seizoen. Bij een nieuwe club hoort aanpassing en daarmee zet een speler dan ook mogelijk een mooie zomer op het spel.'' TOEKOMST ,,Een vertrek is voor mij ook geen item. Ik ben sowieso in mijn hele leven nooit ergens naar op jacht geweest. Of nou ja, alleen naar mijn vrouw dan, haha. Maar in de voetballerij, toen ik assistent was, kon ik zo vaak ergens hoofdtrainer worden. Maar ik was steeds ergens met een project bezig en had ple zier, dan denk ik echt niet aan iets anders. Soms komt er wel iets op je pad en dan maak je overwegingen. Toch is dat nu voor mij totaal niet aan de orde. Ik heb nog een door lopend contract, heb het uitste kend naar mijn zin. ,,Voor mij telt nu vooral het ko mende blok. We weten allemaal hoe het vorig jaar is gegaan, toen we niet goed uit de winter kwa men, maar uiteindelijk wel de dubbel hebben gepakt. En zelfs tot einde hebben meegedaan op drie fronten. Daar is ook nu de focus op gericht. Vorig jaar werd aan het einde veel geromantiseerd. En te recht, want het was zeker een mooi seizoen. Maar in mijn ogen zijn dit jaar veel dingen vele malen beter. We zijn beter aan het sei zoen begonnen en willen nu ook beter uit de winterstop komen. Dat is voor de komende weken het belangrijkste doel.'' Madueke dubde zoals zoveel En gelse jeugdinternationals over het perspectief. De Premier League is de competitie van de sterren, de miljoenenaankopen. Een tree lager is het Championship ook geen op leidingspodium. ,,PSV was één van de vele clubs die informeerden. Het verhaal sprak mij en mijn familie Natuurlijk is het een spannend avontuur, niemand doet het aan. Ze gingen een nieuwe Aca demy bouwen, vertelden over het tweede elftal dat ook al in een prof competitie speelt. Deze route leek me de beste kans om door te bre ken. Natuurlijk is het een spannend avontuur, niemand doet het. Maar als ik mijn droom waar kan maken, zullen meer Engelse talenten naar Nederland komen. Zeker weten.'' Madueke begon bij PSV onder 17, maar laatst maakte hij al zijn eerste doelpunt in de eerste divisie bij Jong PSV. Vond hij het zwaar om donderdag met het eerste tegen Brugge te spelen? ,,De intensiteit is natuurlijk hoger. Maar aan de bal voelde het alsof ik goed mee kon.'' Hij is net als dat andere vroeg rijpe talent van 17, Mohamed Ihat- taren, fysiek sterk en linksbenig. Madueke heeft roots in Nigeria en groeide op in Londen. Met zijn moeder, zus en neef woont hij nu in Wintelre, een gehucht met meer koeien dan mensen. Kracht put hij uit het geloof. ,,Mijn debuut tegen Club Brugge dank ik ook aan God. En het was mooi om donderdag samen met Mo voorin te staan. Bij de jeugd speel den we wel eens tegen elkaar. Ik herinner me de Premier League In ternational Cup, een jeugdcompe- titie met allemaal Engelse teams en drie clubs uit het buitenland. PSV was er daar één van en in de halve finale speelden we tegen elkaar. Ik scoorde één keer die avond, Mo maakte er twee.'' zaterdag 11 januari 2020 -Erik ten Hag Driemaal Erik ten Hag tijdens het trainingskamp van Ajax in Doha: observerend en in onderonsjes met Quincy Promes (boven) en Nicolas Tagliafico (onder). fotos bsr - Noni Madueke (17) Noni Madueke wil uithalen bij zijn debuut in de hoofdmacht van PSV tegen Club Brugge. foto bsr KVftïSJÏSÏ

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 19