Engels talent Madueke kiest Trainer Erik ten Hag wil de komende weken 18 Kort Nadal verliest, Spanje toch door Eigen stadion Brugse clubs Oranje vandaag tegen Duitsland Infantino treedt toe tot IOC Flitsen Quote van de dag 'We moeten Europees voetbal halen en daartoe zijn we ook in staat' Tijdens een veelbesproken trainingskamp hoopt Ajax de basis te leggen voor een succesvolle strijd op drie fronten. Aan het einde van de week maakt trainer Erik ten Hag (49) de balans op aan de hand van vier actuele thema's. QATAR HERSTART Rafael Nadal (foto) heeft zich op de ATP Cup her steld na zijn eerste nederlaag van 2020. De Spaanse nummer 1 van de wereld werd in het en kelspel met 6-4 7-6 (3) verrast door de Belg David Goffin, maar in het dubbelspel bezorgde Nadal zijn land tóch nog de zege. Aan de zijde van Pablo Carreno Busta klopte hij Sander Gille en Joran Vliegen in drie sets: 6-7 (7) 7-5 10-7. Het is de bedoeling dat de Belgische clubs Club Brugge en Cercle Brugge beide een eigen stadion krijgen. De eersteklassers uit Brugge delen al 44 jaar het Jan Breydelstadion. Dat moet worden vervangen door een nieuw stadion, waarin alleen Club gaat spelen. Cercle Brugge verhuist naar een locatie ten noordwesten van de stad. De Nederlandse volleybalvrouwen spelen van daag in de halve finale van het Olympisch Kwali ficatietoernooi tegen Duitsland. Dat land werd gisteren groepswinnaar in poule B van het toer nooi in Apeldoorn door een 3-0 zege (25-15, 25-17, 25-23) op Kroatië. De andere halve finale gaat tus sen Polen en Turkije, dat België met 3-2 klopte. FIFA-voorzitter Gianni Infantino (foto) is giste ren toegetreden tot het Internationaal Olym pisch Comité (IOC). Daarmee komt een einde aan een periode van vijf jaar, sinds het vertrek van Sepp Blatter, waarin de wereldvoet balbond niet was verte genwoordigd in het hoogste sportorgaan. Vijf jaar verbod Evenepoel naar Giro ,,Ik krijg de kritiek mee. Ik vind dat voetbalclubs zeker een maat schappelijke organisatie zijn en dat we daarin onze verantwoor delijkheid moeten nemen. Ik zeg er gelijk bij dat wij niet alle we reldproblematiek kunnen oplos sen. Maar we kunnen wel een steentje bijdragen. Dat is niet ons eerste doel hier, we zijn hier om te trainen. Er komt daardoor wel meer aandacht voor de proble matiek. We kunnen niet gaan en de ogen ervoor sluiten, maar je kunt ook zeggen: we gaan er juist naartoe. Ik ken niet alle ins en outs van de problematiek, maar ik weet wel dat we het samen moeten oplossen. In onze samen leving is het ook zo gegaan. Aan het begin van de vorige eeuw hebben arbeiders meer rechten verkregen, zo zal dat hier hopelijk ook snel gebeuren. ,,Met Sergino Dest (de Ameri kaan voelde zich niet veilig en keerde eerder terug naar Amster dam, red.) hebben we een keuze gemaakt in het belang van het welzijn en gevoel van de speler. Dat is het belangrijkste, maar na tuurlijk is het niet prettig als een speler een trainingskamp niet kan afmaken. Alleen staat dat vol gens mij los van de andere dis cussie. Het conflict tussen de VS en Iran heeft zich een dag voor vertrek voorgedaan, dus daar konden we niet op sturen. Opti maal is het niet, maar dit konden we niet vooraf invullen.'' ,,In de laatste periode voor de winterstop hadden we te kam pen met fysieke, maar zeker ook mentale vermoeidheid. Dat uit zich in kleine dingen. Zoals net even een stapje te laat, met daar bij een domino-effect en dus niet het gewenste resultaat. Nu de spelers twee weken rust hebben gehad, het voetbal even hebben uitgeschakeld, zie ik deze week weer een heel frisse groep. Een groep die superscherp is en ple zier heeft. Ik denk dat we nu fy- De training van PSV is net klaar als Noni Madueke (spreek uit: Nonni Madoeweeke) een bal hoog houdt voor de camera. PSV-tv doet deze week een spel dat 'Around the World Challenge' heet. Spelers wordt ge vraagd om hoog te houden. En ter- wijl ze dat doen, moeten ze met één voet razendsnel rondjes om de bal heen draaien. Het gaat de jonge Brit makkelijk af. Zoals veel bij hem soepel gaat. Tijdens deze eerste trainingsstage met de hoofdmacht is hij de revela tie. Donderdag speelde hij mee te gen Club Brugge. PSV-trainer Er nest Faber koos voor Madueke op de vacante plek van de geblesseerde Donyell Malen. ,,Dat kan die jongen zo,'' zegt Fa- ber een dag later, bijna achteloos. Als hoofd opleidingen had Faber al een goed beeld van de eigen PSV- jeugd. Faber: ,,Noni maakt in snel tempo grote stappen. We hebben al besloten dat-ie ook na dit trainings kamp bij de A-selectie blijft.'' Het verhaal Madueke is interes sant, omdat het breekt met een trend. Nederlandse clubs verliezen al jaren toptalenten aan Engeland. Sommigen maken al op hun 15de de oversteek. Maar nu is er voor het eerst een Engelse topper die bewust de omgekeerde route nam. Veel interesse ,,Ik ben bij PSV sinds 2018 en mijn keuze wordt in Engeland met veel interesse gevolgd'', vertelt Madueke zelf na de training. ,,Ik speel voor Engeland onder 18 jaar, al mijn ploeggenoten daar vragen naar mijn ervaringen en naar de kansen die ik hier krijg.'' Hij verliet Tottenham Hotspur, dat hem graag wilde houden, maar zaterdag 11 januari 2020 TENNIS VOETBAL VOLLEYBAL OLYMPISCH AZ heeft in een oefenduel KV Mechelen met 5-1 verslagen. De goals kwamen van Ferdy Druijf (2x), Oussama Idrissi, Calvin Stengs en Dani de Wit. FC Utrecht versloeg Bayer Leverkusen met 4-3, door treffers van Adrian Dalmau, Sean Klaiber, Gyrano Kerk en Eros Maddy. Cenk Tosun wordt door Everton voor de rest van het seizoen verhuurd aan Crystal Palace. Chris Wilder, de succesvolle coach van Shef field United, heeft zijn contract met 4,5 jaar ver lengd tot 2024. —Feyenoord-trainer Dick Advocaat GO VOETBAL Een 38-jarige supporter van Hellas Verona heeft een Eu ropees stadi onverbod van vijf jaar ge kregen voor racistische bejegening van Brescia- spits Mario Balotelli (foto). Op basis van tv- beelden en verklaringen van betrokke nen werd de man aan gewezen als initiator van de racistische liedjes. WIELRENNEN De Belg Remco Eve nepoel (foto) maakt dit jaar zijn opwach ting in de Ronde van Italië. Het wordt voor de 19-jarige Eve nepoel, die uitkomt voor Deceuninck- Quick Step, zijn eerste grote ronde. ,,Het zal een geweldige er varing wor den en ik ben benieuwd hoe ik door die drie weken heen kom.'' 'Ik zie weer een heel frisse groep' Freek Jansen Doha Nederlandse toptalenten kiezen al jaren voor de overstap naar Engeland. Maar bij PSV is er nu Noni Madueke (17), die doelbe wust de omgekeerde route nam. Donderdag debuteerde hij tegen Club Brugge. Onthoud zijn naam maar vast voor de tweede com petitiehelft. Maarten Wijffels Doha O a 0)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 18