(wil je nog een keer afspreken?) Diet Groothuis is de 50 gepasseerd en al weer tien jaar alleen. Tot haar tevredenheid, want het leven is vol en goed. Maar dan begint het toch weer te kriebelen: een man, zou dat niet leuk zijn? De wind giert om mijn hoofd. Het is bijna donker, half november en ik ben op een Waddeneiland. Ik heb zojuist in de vogelhut smienten, wulpen, kieviten en blauwe kiekendieven zitten kijken en heb een dik uur fietsen tegen de storm in voor de boeg. Teruglopend naar mijn fiets denk ik aan wat een collega gisteravond tegen me zei: 'Visualiseer wie je zoekt. Doe dat heel precies.' Ik moet haar vrij dom hebben aangekeken want ze begon te lachen en legde me haarfijn uit hoe zoiets 'energe tisch' werkt. Ik kan het alleen niet navertel len. 'Visualiseer een man.' Waarom? Het klopt dat ik, na ruim tien jaar single te zijn, het eindelijk wel weer leuk zou vinden te kij ken hoe een relatie me zou bevallen. Ik zit er niet om te springen, mijn leven is vol en goed, maar ik mis soms een 'tegenover'. En ik mis seks. In hitsig gedoe in de kroeg heb ik geen zin meer, dus op dat vlak is het behelpen. Wat wil ik, denk ik. Wat wil ik nu echt? Of beter: wie wil ik? Een rustig type, vrien delijk, tenger en slim, stevig op de benen, liefdevol en met een groot, warm hart. 'Dat kan wel wat preciezer, Diet', zeg ik. Nou vooruit. 'Van mijn leeftijd, iets jonger mag. Niet te lang of te kort, leuke ogen, lekkere kont. Iemand met wie ik Mer, op een waddeneiland, zou kunnen lopen. Die vogels leuk vindt, een verrekijker heeft. Die graag knuffelt en vrijt, veel buiten is, open van geest, die van zijn familie, vrienden en werk houdt, financieel onafhankelijk, attent, grappig en emotioneel rijp is. Een man, geen half kind.' Ik beeld me in dat we daar samen lopen, de fictieve man en ik. Ik beeld het me zo nadrukkelijk in dat het heel even lijkt of iemand mijn hand pakt. En opeens, zon- Ik. Vind. Jou. Leuk. TEKST DIET GROOTHUIS ILLUSTRATIES STUDIO VONQ ZATERDAG 11 JANUARI 2020 29

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 117