Roep om opschuiven woonwijk IN DE REGIO 6 •Gastvrij beleid voor arbeiders MIJN DORP, MIJN STAD EEUWELINGE JARIG Huishoudbeurs Naar schatting ruim 1500 perso nen, staat in een notitie die op de agenda prijkt van de raadscom missie bestuur en middelen. De verwachting is dat dit aantal toe neemt door de krappe arbeids markt en grote projecten als de Nieuwe Sluis bij Terneuzen. De meeste arbeidsmigranten wo nen in particuliere woningen ver spreid over alle kernen van Ter- neuzen. Veelal gaat dat goed. Op bijeenkomsten van dorps-, stads en wijkraden zijn wel vaak klach ten te horen, zoals laatst in de dorpsraad Hoek. In sommige stra ten komen wel erg veel huizen waarin arbeidsmigranten wonen, zo klonk het. Ze blijven vaak kort, waardoor met hen geen band kan worden opgebouwd. 'Beperk het aantal huizen met arbeidsmigran ten per straat', luidde een oproep. Wethouder Frank van Hulle wil daar voorlopig niet aan, maar sluit het ook niet uit. In het laatste kwartaal van 2019 zijn naar aanleiding van klachten over geluidsoverlast, overbewo- ning en parkeerproblemen twee grote controleacties uitgevoerd. Twintig adressen zijn bezocht. Veel overtredingen zijn daarbij ge constateerd, met name slechte huisvesting en bewoners die niet stonden geregistreerd. Meer van zulke acties zullen volgen. De ge meente gaat werkgevers, verhuur ders en makelaars ook nadrukke lijker aanspreken om voor goede huisvesting te zorgen. Verder is er overleg met vakbond FNV en is een informatiecentrum opgericht, het Expat Center Zeeuws-Vlaan- deren, waar tijdelijke werknemers terechtkunnen met vragen over huisvesting en andere voorzienin gen. Op zich is de gemeente daar voor stander van. Twee initiatieven zijn er inmiddels, voor tweehonderd arbeidsmigranten op het vroegere Philips-terrein in Terneuzen en voor 82 tijdelijke werknemers aan de zuidkant van Sluiskil. Voor Axel was ook een aanvraag. Dat initiatief was erg grootschalig en het draagvlak ervoor was 'nul komma nul', aldus wethouder Van Hulle. Mogelijk volgt nog een plan voor vakantiepark Marina Beach bij Hoek, laat hij weten. Centrale huisvesting heeft voor delen: beter te controleren op kwaliteit, meer voorzieningen en ook minder druk op woonwijken. Terneuzen gaf twee jaar geleden toestemming voor de bouw van de nieuwe wijk. De dichtstbijzijnde woningen komen op een tiental meters van een bedrijfsperceel met een loods. De eigenaar wil dat dit minstens 30 meter wordt en maakte bezwaar. ,,Want het ge beurt vaak dat nieuwe bewoners na een jaar of vijf bij de gemeente gaan klagen over milieuoverlast en dan extra maatregelen eisen die het be drijf beperken," zei de advocaat van de eigenaren gisteren tijdens de rechtszaak bij de Raad van State in Den Haag. Overigens wordt op het perceel nu geen bedrijf gerund. Tot 2002 was er een garage, daarna een han delsbedrijf. ,,Maar mijn zoon en kleinzoon willen daar mogelijk ook weer een bedrijf beginnen. En dat wordt moeilijk als er zo dichtbij woningen staan", zei de eigenaar tijdens de zitting. Het plan voor de woonwijk dient als 'compensatie' voor een mislukt nieuwbouwplan op het Kanaalei land in Sas van Gent. Aannemer Van der Poel diende toen geen schadeclaim in, maar sloot een deal met de gemeente Terneuzen en verwierf de grond in Koewacht. Volgens zowel de advocaat van Van der Poel als een woordvoerder van de gemeente is het niet mogelijk woningen verder van de loodsen te bouwen. ,,Het woningbouwplan is rond een waterpartij gepland en dan kun je niet zo maar een paar woningen opschuiven", aldus de raadsman van Van der Poel. De Raad van State gaat nu bekij ken of het woningbouwplan zo door de beugel kan of toch nog moet worden aangepast in het voordeel van de bezwaarmaker. Brocantemarkt in loods AARDENBURG Nieuwjaarsconcert in Sint Baafskerk Ode aan het levenslied MP i Tel. Meer informatie en (prijs)voorwaarden JS vrijdag 10 januari 2020 Terneuzen: migranten onmisbaar Terneuzen wil gastvrij zijn voor arbeidsmigranten, maar hoe bereik je dat? 'Ze hebben te maken met vooroordelen, het imago is meestal negatief', aldus de gemeente, 'terwijl ze onmisbaar zijn voor onze eco nomische ontwikkeling.' Ver slaggever Harmen van der Werf beantwoordt vier vragen. Harmen van der Werf Terneuzen Hoeveel arbeidsmigranten telt Terneuzen momenteel? Waar zijn zij nu vooral gehuis vest? Wat doet Terneuzen in reactie op klachten? Is centrale huisvesting wellicht een oplossing? De eigenaren van een bedrijfs- perceel aan de Emmabaan in Koewacht vinden dat een nieuwe woonwijk met 68 huizen te dicht bij hun loods komt te staan. Ter- neuzen wil het plan niet aanpas sen. De Raad van State buigt zich nu over het geschil. Jan van Ommen Koewacht VL AARDENBURG Ju dith Quintens vierde gisteren haar 100ste verjaardag. Ze werd ge boren in Westkapelle (B) en trouwde in april 1945. Ze is al vijftig jaar weduwe. ,,Mijn man is al op 52-jarige leeftijd overleden", vertelt ze. ,,Wij hadden een winkel in bouwmaterialen nabij de Markt van Knokke- Dorp. Aan mij toen de taak om de winkel ver der te leiden." De jarige heeft twee kinderen en woont sinds vijf jaar in woonzorgcentrum Coensdike in Aarden burg. FOTO BOAZ TIMMERMANS Uitspraak binnen enkele weken. HOEK De brocantemarkt- en snuffelmarkt die morgen plaatsvindt in een loods aan de Langestraat 53 vindt niet plaats in Hulst, zoals gisteren in deze krant stond, maar in Hoek. Er zijn nieuwe en twee dehands spullen te koop. De markt is te be zoeken tussen 09.00 uur en 17.00 uur. De toe gang is gratis. Bach Plus geeft op zon dag 12 januari een Bach Cantate en nieuwjaars concert in de Sint Baafskerk in Aarden burg. Op het programma staan de Brandenburg concerti. Aanvang om 16.00 uur. Kaarten kosten 25 euro in de voorverkoop en 30 euro aan de kassa. Kaartverkoop en meer informatie via bach- stad.eu ZAAMSLAG Het Podium van Zaam- slag aan de Terneuzen- sestraat brengt zater- Een eerder concert van Bach Plus in de Sint Baafskerk. dag een ode aan het le venslied met de volks zangers Marco Paulo uit Rotterdam en Dirk Net ten uit Zaamslag. Ze brengen liederen van André Hazes tot Willy Alberti en van Tom Jones via Engelbert Humperdinck tot Solo mon Burke. De aanvang is om 20.00 uur, de entree bedraagt 10 euro. AXEL Museum Het Warenhuis, 12.30 uur: Open, Gregoriuscen- trum, 13.30 uur: Kaar ten; 't Trefpunt, 13.30 uur: Klaverjassen; BIERVLIET H4A, 19.00 uur: Kerstboom verbranding; CLINGE Zwembad de Tragel, 19.00 uur: Begeleid zwemmen; HENGSTDIJK Dorps centrum, 19.30 uur: Nieuwjaarsinloop; HOEK De Lovenhoek, 13.30 uur: Gezel schapsdansen; HULST Brasserie Oud Hulst, 21.00 uur: Happy 2020 concert met Bierkaai Brass en popkoor 2Gether; KLOOSTERZANDE Binnendeur, 10.00 uur: Wandelclub; Café In den Dwaes, 19.00 uur: Kaarten; WZC Antonius, 14.00 uur: Bingo; PHILIPPINE De Kaaie, 19.00 uur: Ex positie fotogroep Philippine; SINT-JANSTEEN Café De Kroon, 14.00 uur: Kaarten; De Wa rande, 19.00 uur: Jeugdsoos voor kin deren van 10-16 jaar; SPUI Poortersdijk, 19.00 uur: Kerstboom verbranding; TERNEUZEN Portaal van Vlaanderen, 13.00-17.00 uur: Info centrum geopend; De Veste, 10.00 uur: Formulierenbrigade; 13.30 uur: Klaverjas sen; Scheldetheater, 20.00 uur: Tineke Schouten; Kerkzaal ziekenhuis Zorg- Saam, 14.00 uur: Nieuwjaarsbijeen komst borstkanker- vereniging; VOGELWAARDE Brandweerkazerne, 18.00 uur: Lampio noptocht en kerst boomverbranding. Wintersportreis Kirchberg v. vr 24-01 0113-351551 vindt u op onze site: WWW.amz.nl Vr 28 feb. Huishoudbeurs XL!! Inclusief ticket €45,- Reizen van 22 t/m 29 februari Inclusief ticket €42,-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 52