vMf €499* Profiteer nu van de vroegboekvoordelen 4 HARRY EN MEGHAN UIT DE SCHIJNWERPERS Zal het prins Harry en Meghan lukken om na hun controversiële besluit rust te krijgen? Lastig, oordelen experts, maar niet onmogelijk. De geschiedenis kent best wat Europese royalty die (bijna) geruisloos van het toneel verdween. Hotel Gran Canaria Princess Hotel Guayarmina Princess Alléén te boeken op Sunweb.nl Noorse Martha Louise, dochter van koning Harald V. Die staat tij delijk overigens wel weer in de roddelbladen vanwege een liefdes verhouding met een 'spirituele sjamaan'. Van den Berghe: ,,Prin- sessen blijven natuurlijk boeiend als zich interessante wendingen in hun privéleven voordoen.'' Prins Lennart, Ludwig Victor, Willem I Wie nog dieper de boeken induikt, komt nog meer royalty-in-de- schaduw tegen. Zo was daar de Zweedse Lennart Bernadotte (1909-2004) die na een huwelijk met een burgermeisje zijn rechten op de troon verspeelde en zich tot een verdienstelijk amateurfoto graaf en -filmer ontpopte. En wat te denken van een van die vele be ruchte Habsburgers? Ludwig Vic tor, bijvoorbeeld, broer van Frans Jozef? Ook die verdween van het wereldtoneel. En dan is daar nog 'onze' Willem I, eerste koning der Nederlanden, die zich in 1840 met zijn nieuwe eega Henriëtte in Duitsland terugtrok. Royaltydes- kundige Cor de Horde (ex-hoofd redacteur Vorsten Royale): ,,Die koos aan het einde ook voor een leven in de luwte.'' Vorstinnen Wilhelmina, Juliana en Beatrix Natuurlijk stonden deze drie vroe gere koninginnen tijdens hun re gentschap voortdurend in de aan dacht, maar na hun 'pensioen' werd het aanmerkelijk rustiger. De Horde: ,,Bij alle drie zag je dat hen, toen ze hun taken eenmaal aan een nieuwe generatie hadden overgedragen, veel privacy gegund was.'' Prinses Beatrix, die in 2013 de troon aan Willem-Alexander liet, haalt nauwelijks nog de ko lommen van de boulevardpers. De Horde: ,,Die kan in Lage Vuursche tegenwoordig rustig boodschap pen doen.'' Zelfs als prins Harry en Meghan de oceaan naar Canada overste ken, zich op een deso laat landgoed achter hoge sparren verschuilen en zo veel mogelijk ceremoniële plicht plegingen skippen, zullen ze vol gens Story-hoofdredacteur Guido den Aantrekker nog een poos de aandacht trekken. Een hele poos zelfs. ,,Het zal zeker een paar jaar duren voor de media hun interesse een beetje verliezen.'' De twee zijn, in de woorden van Den Aantrekker, nu eenmaal 'het meest gewilde royaltykoppel ter wereld'. Omdat ze pas getrouwd zijn, omdat ze net een baby heb ben, omdat ze deel uitmaken van het beroemdste koningshuis én allebei tot de verbeelding spreken. Jan Van den Berghe, de Vlaamse royaltydeskundige: ,,Harry heeft als pittig prinsje altijd al de aan dacht getrokken en dat is na zijn huwelijk met zo'n prachtige Hol- lywoodactrice als Meghan natuur lijk verergerd. In die zin was een relatie met een wandelende treur wilg handiger geweest.'' Ja, de twee zullen zich zelfs in Noord-Amerika koest moeten houden om de Engelse tabloids af te schudden. Die zullen namelijk zeker verslaggevers achter ze aan sturen, verwacht Den Aantrekker. ,,Britten zullen in het begin erg nieuwsgierig zijn naar hoe hun nieuwe leven er daar uitziet.'' Nee, van de paparazzi is het duo nog niet af, voorspelt ook Van den Berghe. ,,Je moet nooit vergeten dat de Engelse tabloids zo'n beetje bij gratie van het Britse konings huis bestaan." Toch leert de geschiedenis dat vor sten best een leven buiten de schijnwerpers kunnen leiden als ze, net als Harry en Meghan, hun koninklijke taken deels of hele maal afscheiden. En, ja, dat lukt zélfs leden van dat ene overbe lichte House ofWindsor. Prins Edward Nooit van gehoord? Nou, dat zegt volgens royaltykenner Jaap van Osta genoeg. „Ondanks het feit dat hij de jongste zoon van Queen Eli zabeth is, figureert prins Edward nauwelijks in de tabloids.'' De broer van Charles heeft maar wei nig koninklijke verplichtingen en - belangrijker - er is gewoon wei nig smeuïgs over hem op te dissen. ,,Het is een nogal saaie man met een saai, stabiel huwelijk, dus dat helpt enorm.'' Prins Karel En wie herinnert zich deze Belgi sche prins, die van 1903 tot 1983 leefde, nog? Toch was Karel even heel belangrijk. Hij viel na de Tweede Wereldoorlog een paar jaar in voor broer Leopold, die door zijn samenwerking met de Duitsers gecompromitteerd raakte. Daarna verdween Karel weer snel uit de spotlights. Van den Berghe: ,,Hij legde zich onder de naam Karel van Vlaanderen in een eigen huis aan de Vlaamse kust de rest van zijn leven op de schilderkunst toe.'' Goedschiks ging dat in dit geval niet: Karel wilde nog best wat taken op zich nemen, maar broer Leopold was daar niet happig op. Prinses Martha Louise En dan is er ook nog een Scandina vische prinses die zich aan het ko ninklijk korset ontworstelde: de Selections vrijdag 10 januari 2020 Koninklijk leven in de luwte? Prins Harry en Meghan zullen de Britse pers niet zomaar kun nen afschudden. foto epa Eefje Oomen Den Haag Van boven naar beneden: prins Edward, prins Karel, prinses Martha Louise en prins Lennart. FOTO'S EPA, GETTY IMAGES HALFPENSION Spanje - Gran Canaria - Playa del Inglés - In het hart van Playa del Inglés - Zeer geliefd adults only hotel - Moderne en luxe faciliteiten 'Bekijk online de actuele boekingsspecificaties en prijzen. per persoon *o.b.v. 8 dagen, voor 2 personen LOGIES Spanje - Tenerife - Costa Adeje Ideale ligging aan de boulevard Koninklijk verblijf voor adults only Compleet gerenoveerd Vanaf per persoon 'o.b.v. 8 dagen, voor 2 personen Scan de QR-code en bekijk al de Vroegboek Deals online! Sunweb is aangesloten bij: ANVR tl a thuiswinkel waarborg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 4