Koploper Swift aast nog tien duels op sportieve revanche Rugbyers ontvangen koploper Eemland II II ZEELAND 15 Voor Swift was 2019 zeer succesvol. De Middelburgse equipe won 20 van de 28 wedstrijden en werd op het veld kampioen in de overgangs klasse. Een smetje was het mislo pen van de titel in de zaal; in de be slissende duels met Fiks en Oranje Wit gaf het team onvoldoende thuis. In het lopende zaalseizoen, met nog tien wedstrijden te gaan, is sportieve revanche dus het enige dat telt. Zaterdag staat Swift, dat in elk ge val prima begonnen is, in Scheve- ningen tegenover KVS, dat één van de andere drie lijstaanvoerders is. In Leiden treffen toevallig ook de an dere twee, Sporting Trigon en GKV, elkaar. Met winst zouden de Middelburgers voor langere tijd aan kop kunnen blijven, want hierna volgt de relatief makkelijke serie HKV-VEO-Valto. Eefje van den Berg en Aïsja Zuidweg, die voor de winterstop geblesseerd waren, zijn speelden ze de bal achteruit naar de keeper om opnieuw op te bou wen. De bal ging rond, maar ge scoord werd er nauwelijks." Alles verliep vanuit stilstand. „Alleen de speler die de bal had, bewoog. En bij balverlies stopte het spel. Bij een uitbraak van de te genstander wachtte iedereen af. Deze mannen zijn zo sterk als een beer, maar conditioneel erg zwak. Dat heb ik geprobeerd te verande ren. Ze deden alles wat ik zei en vonden het geweldig.'' De competitie lag stil vanwege een moord op een journalist. Er werden alleen oefenduels ge speeld. Van Langevelde zag de vreemdste taferelen. ,,Als er rechts een aanval bezig was, reed er links een auto over het veld of er stak een voorbijganger over.'' De Kruininger bezocht ook jeugdwedstrijden. Hij herinnert zich een ontmoeting die om 10.00 ook weer beschikbaar voor de Wal- cherse equipe. Voor Fortis en Ondo is de druk van het kampioen moeten worden er niet. In afzonderlijke poules zijn de twee Walcherse eersteklassers sterk begonnen. Omdat de concur- W Bij winst zou het voor Fortis de beste competitiestart in zes jaar zijn rentie voor de ploegen uit Oost Souburg en Sint-Laurens groot is, is de vraag hoe lang ze zich bovenin kunnen handhaven. Fortis treft zaterdag Albatros, dat met maar één punt minder vijfde uur zou beginnen. Uiteindelijk werd er om 17.00 uur afgetrapt voor twee keer tien minuten. ,,De kinderen hadden geen eten mee. Niemand klaagde. Iedereen had een lach op z'n gezicht.'' Virgil van Dijk In de avonduren wandelde Van Langevelde geregeld door krotten wijken. De vrijwilligersorganisa tie raadde het hem af. ,,Ik heb me nooit onveilig gevoeld. Het is vei liger dan Rotterdam of Amster dam.'' Tijdens één van deze wandelin gen hoorde hij een herkenbaar ge luid. Het bleek afkomstig van een kleine televisie van twintig bij twintig centimeter. ,,Op het mo ment dat ik twijfelde of er uber- haupt elektriciteit was, hoorde ik de naam van Virgil van Dijk. De mensen in Ghana hebben weinig, maar van voetbal weten ze alles.'' staat. Meteen een lastig begin van 2020 voor de ploeg van trainer Arco Goedkoop. Maar bij winst zou het de beste competitiestart in zes jaar zijn; de laatste keer dat de eerste klasser 8 uit 5 haalde, was in het sei zoen 2013-2014. Boost Ondo komt vrijwel zeker zaterdag op 8 uit 5. In de eerste klasse F is het namelijk de meest scorende ploeg. Tegenstander Kios is juist het team met de meeste tegendoelpunten. Het team uit Sint-Laurens kan het zelfvertrouwen een bijzonder goede boost geven door de compe titie te hervatten met een zeer dikke overwinning. Dat zou dan een lekkere opmaat zijn naar de derby tegen Tjoba. Oemoemenoe moet bij de eerste twee eindigen (van de acht) voor een plaats in de finale van de Tro phy Poule. Koploper Eemland, de tegenstander van zaterdag, heeft nu nog een straatlengte voorsprong: 18 om 30 punten. Daartussen zit nog Dukes met 20 punten. Joey Luit- wieler, aanvoerder van de Middel burgers, ziet nog volop kansen. ,,Er kan nog heel veel gebeuren, alles ligt nog open.'' De Trophy-finale, voorheen de Plate-finale, was de afgelopen sei zoenen vaak niet het doel van Oe- moemenoe. De ploeg speelde in de kampioenspoule, deed mee om een ticket voor de finale om de landsti tel. Maar er is het één en ander ver anderd bij de Middelburgers. ,,We zijn nu een ploeg in opbouw. Er is Ik vind het helemaal niet erg dat we niet in de kampioenspoule spelen een aantal jonge jongens bij het team gekomen. Zij moeten wen nen'', zegt Luitwieler. ,,Ik vind het daarom ook hele maal niet erg dat we niet in de kam pioenspoule spelen'', vervolgt de captain van de Middelburgers. ,,Wat hebben we eraan als we bijna iedere week verliezen? Niet zo veel. Dan gaat het plezier er snel vanaf, maar plezier is juist zo belangrijk. Nu kunnen we goed mee met de andere teams en spelen we nog er gens voor. Daar hebben die jongens veel meer aan.'' Sterk ingekocht Morgen moeten de jonge spelers van Oemoemenoe een proeve van bekwaamheid afleggen. Eemland, dat tot nu toe alle wedstrijden won in de Trophy Poule, komt naar Mid delburg. ,,Ze hebben een goede ploeg'', weet Luitwieler. Dat heeft ook een reden, geeft de aanvoerder van de Zeeuwse formatie aan. ,,Ze hebben sterk ingekocht in de zo merstop.'' Toch denkt Luitwieler niet dat Oemoemenoe kansloos is. ,,Ik ben altijd positief, maar ook realistisch", begint de aanvoerder met zijn voor uitblik. ,,Voor de winterstop waren we nog te wisselvallig. Het ene mo ment waren we goed, maar daarna liepen we weer vast. We moeten er voor zorgen dat het helemaal goed wordt. We gaan het zaterdag zien.'' meester was op voorhand best ze nuwachtig, aangezien hij gebrek kig Engels spreekt. ,,Ik werd geïn troduceerd als een gediplomeerde Nederlandse trainer met de filoso fie van Johan Cruijff. De druk zat er direct goed op", lacht hij. Van een voetbalveld was eigen lijk geen sprake. ,,Een zandvlakte vol stenen, drie grassprieten en twee scheve doelen. De 'kantine' Vijf jongens konden voetbaltechnisch gezien makkelijk mee in de eredivisie docenten delen geregeld een tik uit. ,,Hoewel ik wist dat het ge beurde, schrok ik toch.'' Van Langevelde genoot van de kinderen. ,,Ik hielp waar ik helpen kon, deelde knuffels uit en pro beerde zoveel mogelijk liefde te geven. Een keer had een jongen een vlieger gemaakt. Hij rende over het plein met honderd kinde ren achter zich aan. Dat was prach tig.'' In de middagen verzorgde Van Langevelde voetbaltrainingen bij Cantonments FC. De oe fen- was een bouwwerk van vijf plan ken. Het diende als ballenhok, kleedkamer en er woonden twee gasten." Van Langevelde dacht dat fat soenlijk voetbal onmogelijk was. De praktijk bleek anders. „Vijf jongens konden voetbaltech nisch gezien makkelijk mee in de eredivisie. Ik ben blij dat ik niet aansloot bij de rondo, an ders had alleen ik in het mid den gestaan." Zijn beeld van grof en egoïstisch voetbal werd niet bevestigd. Wel consta teerde hij een tactische achterstand. „Bij het ver overen van de bal op de helft van de tegenstander K.RAJININGEN vrijdag 10 januari 2020 liefde en voetbal De overgangsklasser Swift en de eersteklassers Fortis en Ondo hebben iets gemeen: ze hervatten de zaalcompetitie in 2020 als gedeeld koploper. Alle drie korfbalploegen hebben zes punten gepakt in de eerste vier speelrondes van de zaalcompe titie. Een verschil is er ook: Swift móet dat tot het einde van de rit zien vol te houden, waar het voor Fortis en Ondo slechts mooi meegenomen is. Roeland van Vliet Vlissingen Bijna een maand na de verloren wedstrijd tegen nummer twee Dukes (45-5) krijgen de rugby ers van Oemoemenoe eindelijk de kans op eerherstel in de Tro phy Poule van de ereklasse. De nummer drie uit Middelburg ont vangt koploper Eemland en moet winnen om écht bovenin mee te blijven draaien. Daniel Vervelde Middelburg -Joey Luitwieler, aanvoerder -Jordan van Langevelde (35) JOHAN VAN DER Jordan van Langevelde, met een overhemd dat hij meenam uit Ghana, foto De trainer met een Ghanees team, dat een tenue van zaterdag vierdeklasser VV Kruiningen heeft gekregen. foto jordan van langevelde

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 43