O CD CD O Van der Staal weer voorzitter Hoek 14 ZEELAND Veel animo bij Inters op Supercross Goes Achttien Zeeuwen naar NK veldrijden John Tahapary komt terug op oude nest Van die verhalen dat de club er financieel slecht voor zou staan, bleek heel weinig te kloppen Jordan van Langevelde (35) uit Kruiningen verbleef drie maanden in Ghana. „Ik zag een vliegende tackle, die ik in Nederland nog nooit heb gezien." ZEEUWSE TRAINER VRIJWILLIGERSWERK^ De Supercross in Goes krijgt op 17 en 18 ja nuari een sterk en vooral ook groot deelne mersveld bij de Inters. Voor die hoogste cate gorie hebben zich inmiddels al 33 rijders aan gemeld, beduidend meer dan in 2019. De orga nisatie verwacht dat het aantal nog oploopt richting de 40. De ingeschreven coureurs ko men uit negen verschillende landen. Frankrijk en Denemarken zijn traditioneel goed verte genwoordigd. Mark Boot uit Kamperland is de enige Zeeuw bij de Inters. Mike Kras uit Fij naart, oud-winnaar in de Zeelandhallen en dé publiekslieveling, doet ook weer mee. De Su percross is aan de 28ste editie toe. Vanaf van daag kan er op de baan getraind worden. Lars Oreel Kloetinge Bij het Nederlands kampioenschap veldrijden in Rucphen zullen dit weekeinde veel ogen gericht zijn op Shirin van Anrooij, Tim van Dijke en Joannathan Duinkerke, de drie Zeeuwse podiumkandidaten. In hun kielzog doen echter nog vijftien coureurs uit de pro vincie mee aan de titelstrijd. Van Anrooij is dé titelkandidate bij de junioren-vrouwen. In die klasse hoopt de zeventienjarige inwoonster van Kapelle over drie weken in Zwitserland ook wereldkampioene te worden. Zij rijdt zondag al om 10.00 uur. 's Middags gaat Tim van Dijke uit Colijnsplaat voor een medaille bij de beloftes. Een dag eerder wil ID-renner Joannathan Duinkerke uit Kapelle voor titel- prolongatie gaan. John Tahapary keert met ingang van het sei zoen 2020-2021 terug als hoofdtrainer bij voet balvereniging Wemeldinge. Tahapary is mo menteel aan zijn vierde seizoen bezig bij ZSC'62 uit Scharendijke. Eerder al liet hij die club weten toe te zijn aan een nieuwe uitda ging. In zijn vorige periode als trainer van We- meldinge wist Tahapary in 2013 promotie naar de derde klasse af te dwingen. Ook bij Krui- ningen (2009), Domburg (2010) en ZSC'62 (2017) wist Tahapary via de nacompetitie van de vierde naar de derde klasse te promoveren. Art van der Staal was tot afgelopen zomer al vier jaar voorzitter van de Zeeuws-Vlaamse vereniging. In juni stopte hij, waarna Henk Ceelen werd aangesteld als zijn opvolger. Half december stapte Ceelen na amper vier maanden op, omdat de verhouding tussen de club en de sponsorstichting - die verantwoor delijk is voor het eerste elftal - van wege een verschil van inzicht over het te voeren beleid niet goed was. ,,De vereniging is uiteraard meer dan het eerste elftal'', zei Ceelen vo rige maand. Een dag na zijn vertrek stapten de overige bestuursleden ook op. Van der Staal, die de afgelopen maanden als supporter nog bij vrij- wel iedere wedstrijd van Hoek aan wezig was, werd vervolgens ge- vraagd terug te keren als voorzitter. Donderdagavond werd hij tijdens een algemene ledenvergadering weer aangesteld. De Terneuzenaar wil met een klein dagelijks bestuur werken, om de lijntjes kort te hou den. Naast het eerder genoemde kwartet bestuursleden, zullen en kele andere mensen het bestuur ondersteunen. Presentatie Van der Staal gaf donderdagavond ook een presentatie over de finan ciële situatie van de club en de ver houding tussen de vereniging en stichting. ,,Er gingen verhalen rond dat de club er financieel slecht voor zou staan'', aldus Van der Staal. ,,Daar bleek heel weinig van te kloppen. Ik heb uitleg gegeven aan de aanwezigen, zodat voor iedereen duidelijk is hoe de vereniging er voor staat. Ik hoop dat we vanaf nu met z'n allen weer vooruit kunnen kijken.'' vangen van vluchtelingen in de gemeente Reimers- waal. Het waren de meest bijzondere dagen van mijn leven." De coördinator Sport en Be wegen bij de gemeente Reimers- waal gaf tijdens zijn verblijfin Ghana les op een basisschool. Ie dere ochtend werd hij 'opge schrikt' door een kudde koeien die het plein overstak. Al snel consta teerde hij duidelijke verschillen met Nederland. „Kinderen zijn keihard voor elkaar. Als er ruzie is, lost een oudere broer of zus het op. Soms met klap pen. Dat wordt ge accepteerd." Ook Ruim twee weken is Jordan van Langevelde terug in Nederland. De Zeeuwse voetbaltrainer - in het verleden actief bij onder meer JVOZ, Kloetinge en We meldinge - verrichtte vrijwilli gerswerk in de Ghanese hoofd stad Accra. De reis zit nog vers in zijn geheugen. „In de eerste week na mijn thuiskomst was ik fysiek hier, maar in gedachten daar. De vriendelijkheid, dank baarheid en blijdschap van de mensen die ik ontmoet heb, is met geen pen te beschrijven." De reis stond al geruime tijd op het lijstje van de inwoner uit Kruiningen. „Ik wilde altijd al iets doen voor mensen die het minder hebben. Drie jaar geleden heb ik meegeholpen met het op- vrijdag 10 januari 2020 GO MOTORCROSS Wielrenner Lars Oreel (foto) uit Goes zal in 2020 zijn wedstrijden rij den in de club competitie bij de nieuwe op- leidingsforma tie Wielerteam Reggeborgh. Dat team debu teert dit jaar in de Neder landse koer sen. Afgelopen seizoen reed Oreel nog voor de continentale ploeg van Dau- ner D&DQ- Akkon. Afrika ademt 1-1 Kloetinge heeft gisteravond in een oefenwed strijd met 1-1 gelijk gespeeld tegen Baronie. Beide ploegen treffen elkaar ook weer op 29 januari, dan in het bekertoer nooi. Vooraf gaand aan de wedstrijd tegen Baronie werd gisteravond de nieuwe lichtin stallatie op het Wesselopark officieel in ge bruik genomen. Shirin van Anrooij geldt als dé titelkandi date bij de junioren-vrouwen. foto bsr agency VELDRIJDEN John Tahapary staat volgend seizoen aan het roer in Wemeldinge. foto ruben oreel VOETBAL a co Voetbalvereniging HSV Hoek heeft sinds donderdagavond weer een bestuur. Art van der Staal is opnieuw gekozen tot voorzitter, Ad van Langevelde wordt net als in voorgaande jaren vice-voorzitter. Nelly van de Velde is de nieuwe secretaris van de derdedivisionist, Marie Claire Doolaard-Deij gaat aan de slag als penningmeester. Barry van der Hooft Hoek -Art van der Staal Len Wolters Kruiningen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 42