O Marco Borstato: 'Ik zit er echt doorheen, mijn energie is weg' 24 MEDIA CULTUUI ANGELA KIJKT TV Kijkcijfers blijven een gek ding. Want de aflevering van Opi van woensdag mag dan de minst bekeken zijn van de reeks (maar won het nog steeds van Jinek, waardoor het 3-0 staat, het is potverdikkie nog spannender dan de puntentelling van het Songfestival) maar het was zonder twijfel de leukste tot nu toe. Met als toetje Charles Groenhuijsen die Kom van dat dak af zong samen met Peter Koelewijn. Die noteer ik vast voor de top 10 van tv-fragmenten van het jaar. Grootste verrassing van de avond was echter Carrie ten Napel, die met gemak overeind bleef naast haar veel ervarener collega. Sterker nog, ze stal compleet de show. Ze oogde volledig ont spannen, wist op de juiste momenten grapjes te maken, maar was ook inhoudelijk sterk en had de touwtjes stevig in handen. Kortom, alsof ze al ja ren een latenightshow presenteert. Vooral de manier waarop ze een verontschuldigende gri mas in de camera trok, toen er aan het begin van de show iets mis ging en midden in het wel komstwoord de leadermuziek nog eens werd ge start, was voortreffelijk. Ze smeedde daarmee meteen een guitig verbond met de kijker. Als je sympathiek en lief overkomt, sta je als vrouwelijke presentator vaak al met 1-0 voor bij de kijker. Geef maar toe, we zien vrouwen over het algemeen het liefst dienend, verlegen la chend en niet al te scherp. Als man kun je een gast het vuur aan de schenen leggen en doe je ge woon je werk. Als je dat als vrouw doet, ben je meteen een haaibaai, moet je een beetje dimmen en lekker gaan koken thuis. Carrie bewijst dat het beide kan. En met je frisse en pure verschijning de kijker om je pink winden én gewoon goed je werk doen. Er was zelfs duidelijk chemie tussen haar en Charles, wat bij de andere duo's tot nu toe ontbrak. En dat terwijl ik met mijn grote mond van te voren nogal laatdunkend deed over de keuze voor hem. Op1 met hen aan het roer is absoluut geen Pauw. Het is een totaal andere show. Het is vooral ontspannen achteroverleun-tv, waar ge zelligheid voorop staat, zonder in oppervlakkig of loos gebabbel te vervallen. Maar ze delen wel een andere eigenschap met de echt goede talk- showhosts als Jeroen, Matthijs en Eva: ze weten zelfs met een gast als Peter Koelewijn, die zijn verhaal al honderd keer heeft verteld en aan wie dus eigenlijk weinig eer valt te behalen, nog bij zondere televisie te maken. Quote van de dag Ik hoop dat ik het ooit zo goed doe dat het mogelijk is om Tuschinski terug te kopen Rechter steunt Ali B. Tom Mulder overleden TV- SERIE HOOGVLIEGERS Achter de schermen werkte de luchtmacht actief mee om van de nieuwe dramaserie Hoogvliegers een spektakelstuk te maken. 33 jaar na de klassieker Top Gun moet de reeks jongeren opnieuw warm maken voor een bestaan als jachtvlieger. Het moet worden gezegd: aanlokke lijk oogt de wereld van vliegers in op leiding bepaald niet in de eerste aflevering die morgen bij de EO wordt uitgezon den. De drie hoofdrolspelers Rutger (Josha Stradowski), Guus (Soy Kroon) en Leyla (Sinem Kavus) mel den zich aan op de Koninklijke Mili taire Academie in Breda. Wanneer Guus zich heeft misdragen, moet de hele groep daarvoor boeten en hon derd keer opdrukken. Voor wie het zich afvraagt: ja, de gelijke taferelen gebeuren echt op de KMA, beaamt één van de vliegers van de luchtmacht na afloop van de voor première deze week. Om het kame raadschap te bevorderen. Dat klinkt niet heel uitnodigend. Maar al snel verschijnen in de serie de eerste spectaculaire beelden van lestoestel- len die een looping maken. Daar zul len veel kijkersharten ongetwijfeld wel sneller van gaan kloppen. De luchtmacht heeft alles uit de kast getrokken om van deze Neder landse Top Gun daadwerkelijk de ul tieme jongensdroom te maken. Ac teur en hoofdrolspeler Josha Stra- dowski mocht bij hoge uitzondering zelfs meevliegen in een echte F-16. Met bijna 2000 kilometer per uur raasde hij boven de woestijn in Ari- Si- In een F-16 vliegen is het meest extreme wat ik ooit heb gedaan zona. ,,Het meest extreme wat ik ooit heb gedaan'', zegt hij. En een voor recht bovendien. Normaal zijn dit soort vluchten voorbehouden aan vip's; koningin Maxima was een van de laatsten die plaatsnam in het toe stel met dubbele cockpit. Maar het is ook afzien. Het was Stradowski's grootste angst dat hij alle shots zou verprutsen omdat hij zou moeten overgeven. ,,Alle beelden moesten in deze ene vlucht worden geschoten. Het was mijn allereerste keer in zo'n toestel, dus realistischer dan dit wordt het niet in de serie.'' Het verhaal gaat over drie jongeren die één droom hebben: jachtvlieger worden. In acht afleveringen neemt regisseur Bobby Boermans (bekend Met de bekendmaking van het nieuws is de agenda van Borsato voor onbepaalde tijd leeggemaakt. ,,Wat ik doe is mijn lust en mijn leven maar ik merk nu dat ik er echt doorheen zit, dat de energie weg is en dat ik met een burn-out te maken heb'', stelt de artiest. ,,De impact van alles wat er de laatste jaren is ge beurd, heb ik toch niet in zijn geheel ver werkt. Ik heb langere tijd nodig om me weer helemaal op te laden voordat ik er weer vol voor kan gaan.'' Het betekent een streep door plannen rond zijn jubileum ter gelegenheid van zijn dertigste jaar als ar tiest, dat de zanger dit jaar zou vieren. In 2019 gaf Borsato nog vijf concerten in De Kuip. Die concerten werden de mooiste uit zijn carrière. ,,Zowel tech nisch als muzikaal was het een masterpiece", blikte hij terug. Een dieptepunt was er ook: de zanger voelde zich gedwongen naar bui ten te brengen dat hij jaren geleden een af faire heeft gehad met pianiste Iris Hond. Borsato zal op tv nog- wel in beeld blijven bij The voice of Holland. Hij is gastcoach tij dens de knock-outs en in het aanstaande sei zoen The Voice Kids als coach. Carrie Winston Gerschtanowitz in Playboy over de Amster- ^SjSjs damse bioscoop die zijn fami lie kwijtraakte in de oorlog. vrijdag 10 januari 2020 GO MUZIEK Rapper Ali B hoeft de regis tratie van zijn theatershow Je suis Ali niet aan te passen. In de show is een op name uit Op sporing Ver zocht te horen waarin een vrouw het heeft over een over valler met een 'Ali B-accent'. RADIO Radiomaker Tom Mulder is op 2 januari overleden op 72-jarige leef tijd. Hij maakte programma's als De Havermout- show, 50 Pop of een Envelop en Nachtwacht tot grote succes sen. Mulder is in Laren gecre meerd. 3 ■u Luchtmacht Raymond Boere De rekruten worden gevolgd van hun aan melding bij de KMA tot een luchtgevecht. —Josha Stradowski Zanger Marco Bor- sato (53) legt voor onbepaalde tijd het werk neer. Volgens concertorganisator Mojo Concerts heb ben de vele jaren presteren onder hoge druk tol geëist. Marlies van Leeuwen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 24