(Ss Alles is na vorig seizoen anders voor schaatser Thomas Krol Profiteer nu van de vroegboekvoordelen 23 Alléén te boeken op Sunweb.nl Tweede zege Price en Sainz Oranje geklopt door Polen Bertens naar kwartfinales Het plafond van Thomas Krol (27) leek bij derde plaatsen te liggen. Maar vorig seizoen volgde de doorbraak van de schaatser. En nu kan hij zomaar uitgroeien tot dé man bij de Europese kampioenschappen afstanden, die vanaf vandaag in Thialf zijn. Thomas Krol was de schaatser die altijd anderen voor liet gaan, die zonder veel poeha zijn plaats op de Olympische Spelen in Pyeong- chang afstond, die zijn schouders ophaalde als trainers als Gerard van Velde en Jac Orie tegen hem zeiden dat hij iedereen kon verslaan. ,,Het geloof ontbrak dat ik van die gasten kon winnen. Ik was 'die Thomas, die wel leuk meedeed'. Zo werd er door veel mensen naar mij gekeken. En, eerlijk: zo stond ik er zelf ook in." Veel, maar niet alles veranderde met zijn overgang van Reggeborgh naar Jumbo, medio 2018. ,,Bij mijn vorige ploeg voelde het alsof we al tijd opboksten tegen Jumbo. Zo van: wij zijn klein, zij zijn groot en dat is niet eerlijk. In mijn gedachten trainden zij veel meer, veel harder en daar kon ik nooit tegenop. Tegen iemand als Kjeld Nuis keek ik op." Eenmaal bij Jumbo, tussen kam pioenen als Nuis en Sven Kramer, zag hij met eigen ogen dat ze hele maal niet zoveel meer trainden. Nee, vooral slimmer, stelt hij. Het zorgde voor de eerste barstjes in het glazen plafond. Al deed hij volgens zichzelf nog altijd onder voor de winnaars. De echte door braak volgde bij de wereldbeker wedstrijd in Heerenveen in decem ber van dat jaar. Uit het niets eigen lijk. Na een week training in Col- lalbo voelde hij zich niet lekker, hij schaatste ook nog eens op nieuwe schoenen. ,,En bam! Ineens won ik de 1500 meter bij die wereldbeker. Het heeft echt een lampje aangezet: oké, ik kan dus wél de beste zijn. Als ik alles goed doe, kan ik iedereen verslaan." Later dat seizoen volgde de we reldtitel in Inzell op de 1500 meter. En hoe groots ook, gevoelsmatig is die wereldbekerzege twee maan den eerder in Heerenveen de door braak geweest. Sindsdien is alles anders. Is het inmiddels stuivertje wisselen met wereldrecordhouder Nuis op de 1000- en 1500 meters. Hij won op die afstanden laatst de Nederlandse titels. Nu is hij, hele maal door de afwezigheid van Nuis, de man naar wie iedereen kijkt op de EK afstanden, die van daag, morgen en zondag in Thialf worden gehouden. Een onrustige aanloop door ge konkel over het wel of niet rijden van de teamsprint vanwege een on- gunstig programma nam een deel van zijn plezier weg. Hoe dan ook schaart hij zichzelf bij de grote fa vorieten op de individuele afstan den. ,,Ja, zeker, daar loop ik niet voor weg. Kai Verbij heeft ook aange toond dat hij het kan, Denis Joeskov is op de 1500 meter een superge- vaarlijke klant en je weet ook niet wat Pavel Koelisjnikov gaat doen. Maar ik weet dondersgoed dat ik op de EK en later op de WK in Salt Lake City een van de grote favorie ten ben. Ik kom om te winnen." Wat voor hem de manier is om met zijn favorietenstatus om te gaan? ,,Er vooral niet voor willen weglopen. Het is een beetje als met een roze olifant. Dan ga je er juist aan denken. Ik denk dat ik mentaal stabieler ben. De twijfel - ben ik ei genlijk wel een winnaar? - is weg." Hotel Relaxia Olivina Selections vanaf €499* Aparthotel Relaxia Lanzasur Club Selections vanaf €549* vrijdag 10 januari 2020 TENNIS Kiki Bertens (foto) heeft zich geplaatst voor de kwartfinales van het sterk bezette WTA-toer- nooi van Brisbane. De num mer 6 van de plaatsingslijst was in de tweede ronde de Estse Anette Kontaveit met 6-3, 2-6, 7-5 de baas. Van daag neemt Bertens het op tegen de Japanse Naomi Osaka, die in drie sets de Amerikaanse Sofia Kenin versloeg. VOLLEYBAL Een plek in de halve finale was al binnen, wat dat betreft was er voor de Nederlandse volleybal- sters niets te verliezen gis teren in de laatste wed strijd van de poulefase tegen Polen. Maar in Apel doorn verloor Oranje wel de strijd om moraal en ver trouwen. Het werd 3-1 (20 25, 23-25, 25-23, 23-25). AUTOSPORT Autocoureur Carlos Sainz en motorcou reur Toby Price hebben gisteren in de vijfde etappe van de Dakar Rally in Saudi-Arabië hun tweede dagzege behaald. Sainz was de beste in zijn MINI. De Spanjaard verstevigde zijn leidende positie in het klassement. Bernard ten Brinke was opnieuw de beste Nederlander. Hij fi nishte als 12e in zijn Toyota. 'Oké, ik kan dus wél iedereen verslaan' Pim Bijl Heerenveen FOTO BSR AGENCY Thomas Krol als winnaar bij de NK afstanden van vorige maand. Hij won er de 1000- en de 1500 meter. ALL INCLUSIVE Spanje - Lanzarote - Puerto del Carmen Gebruik van het Aqua Lava waterpark Thema avonden in het restaurant Dicht bij het bruisende centrum 'Bekijk online de actuele boekingsspecificaties en prijzen. per persoon *o.b.v. 8 dagen, voor 2 personen ALL INCLUSIVE Spanje - Lanzarote - Playa Blanca Uniek waterpark Op loopafstand van Playa Flamingo Entertainment voor jong en oud per persoon *o.b.v. 8 dagen, voor 2 personen Scan de QR-code en bekijk al de Vroegboek Deals online! Sunweb is aangesloten bij: ANVR thuïsvyinkel waarborg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 23