Voor Ernest Faber liggen bij PSV alle posities weer open portie huiswerk huiswaarts II 21 tussen de VS en Iran trainingskamp in Qatar Van der Sar noemde het onlangs nog goedkoop scoren over de rug van Ajax en vond dat sport en poli tiek twee verschillende zaken wa ren. Die kritiek ging over de men senrechtenschendingen in Qatar. De actuele situatie tussen Iran en de VS is een ander onderwerp. Maar komt niet helemaal uit het niets, aangezien de nationale ploeg van de VS onlangs een trainings kamp in Qatar annuleerde. Veiligheidsmensen ,,We laten ons de hele week door informeren door de veiligheids mensen'', vervolgt Van der Sar. „Jullie maken het echt te groot. Dat Sergino er mee zit, is legitiem, want hij moet lekker kunnen trainen. Maar volgens mij heeft iedereen het hier goed naar zijn zin, met prima omstandigheden. De keuze is en blijft voetbaltechnisch.'' Toch blijft de keuze voor Doha om te overwinteren er nog altijd eentje vol vraagtekens. Nadat eer der al het imago een deuk opliep, heeft het trainingskamp nu ook op sportief vlak een kras opgeleverd, aangezien een speler zich niet lan ger meer veilig voelt om vrij te kun nen trainen. ,,Dat de discussie er is, snap ik. Als Ajax zijnde weten we dat we een grote naam zijn, en als dat be weging in gang zet, dan is dat prima. Gisteren ben ik bij de am bassade geweest en heb ik met een aantal mensen gesproken, ook mensen van de International La bour Organization. Zij zijn ook be zig met de voorwaarden voor de ar beiders en zien daar een verbete ring in. Qatar wil steeds meer rich ting het Westen opschuiven, maar tegelijkertijd moeten we ook niet vergeten dat we in een ander we relddeel zitten. Met andere wetten en regels.'' Natuurlijk krijgt Van der Sar alle kritiek mee. Maar dat brengt hem niet op andere gedachten. ,,Ik denk dat een hoop mensen niet weten hoe de hele wereld eruit ziet. Wij zijn bevoorrecht dat we op veel plekken komen in de wereld. Veel mensen lezen wat in de krant staat, of volgen de mening van één ie mand, en nemen dat klakkeloos over. En dan mis ik wel een beetje de nuance. „Mensen praten elkaar makkelijk na. Dit is gewoon een onderdeel van de wereld en dat probeert zich te ontwikkelen naar een maat schappij dat meer inclusief is voor andere mensen dan het in de afge lopen jaren was.'' Als het eerste wedstrijdje van het nieuwe jaar iets duidelijk maakte, is het dat bijna iedereen bij PSV weer op nul begint. Van de keeper via het hart van verdediging en middenveld tot aan de spitsposi- tie; wie met wie gaan samenspe len in de tweede seizoenshelft is een open vraag. Tegen Club Brugge begon giste ren bijvoorbeeld Ibrahim Afellay als aanvoerder in de basis. Hij vormde een middenrif met Pablo Rosario en met Ryan Thomas 'op 10'. Dit trio startte dit seizoen nooit eerder en Faber prees na af loop de inbreng van Afellay. ,,Ik denk dat Ibrahim klaar is voor meer speeltijd. Als passer en als rustpunt houdt hij het elftal bij el kaar.'' Mohamed Ihattaren week naar de rechterkant. Daar keerde hij terug in de vrije rol die hij al eens kreeg van Mark van Bommel. In de spits, waar de lang gebles seerde Donyell Malen een vaca ture laat, speelden in 90 minuten Als het eerste duel iets duidelijk maakte, is het dat iedereen weer op nul begint tijd vier verschillende PSV'ers. Waarbij het 17-jarige Engelse top talent Noni Madueke tekende voor zijn debuut in de hoofd macht. ,,Op de trainingen en in de twee oefenduels mag iedereen mij deze week laten zien hoe goed ze voor het team kunnen zijn'', zei Faber, die morgen met PSV in Doha nog tegen KAS Eupen speelt. ,,In het spel was de op- OEFENVOETBAL Uitslagen Programma dracht vandaag tweeledig'', aldus Faber. ,,Met lef voetballen in de opbouw van achteruit. En voorin hoog druk zetten.'' In de eerste helft kwam dat er beter uit dan in de tweede. Al speelde de kampi oen van België voor rust met de B- keus. PSV scoorde echter alleen na rust tegen de A-keus van de Bel gen via Ritsu Doan. De twee te- gengoals vielen ook in die tweede doorgang. Wie pakt deze week zijn kan sen? En wie niet? Dure aankopen zoals Timo Baumgartl en Ar- mindo Bruma moeten gaan laten zien dat ze PSV-waardig zijn. Bruma was tegen Club Brugge de enige veldspeler uit de eerste helft die ook na de pauze bleef staan. In het doel gold dat voor Lars Unner- stall. ,,Lars keepte nu 60 minuten, tegen Eupen krijgt Jeroen Zoet een uur'', aldus Faber. Er lijkt niet direct reden om weer een keep erswissel te verwachten, maar Fa- ber prees Zoet onlangs wel uitge breid. De Oranje-international heeft ook om tafel gezeten met technisch manager John de Jong. Als Zoet tweede keus blijft, mag hij deze maand vertrekken. Haps, liesblessure van Rick Kars- dorp, enkelblessure van Sven van Beek en hamstringblessure van Ed gar Ié. Feyenoord heeft nog altijd een volle ziekenboeg. Terwijl Ad vocaat gas geeft met zijn spelers groep, knokken zij om terug te ke ren in de wedstrijdselectie. En dat duurt nog wel even, is de vrees. Van Er brak een stukje bot af. Maar het gaat de goede kant op. Ik zit op zeventig procent Beek scheurde zijn enkelbanden in de voorbereiding. ,,Er brak een stukje bot af'', zegt hij. ,,Maar het gaat de goede kant op. Ik denk dat ik nu op zeventig procent zit.'' Net als Haps zal hij op zijn vroegst in fe bruari weer wedstrijden spelen. Waar zijn de jonkies? Het speerpunt van Feyenoord is en blijft eigen jeugd door laten stro men. Eigenlijk lukt dat alleen met Orkun Kökcü. De club wil zijn con tract openbreken en langdurig ver lengen. Ook Tyrell Malacia en Luts- harel Geertruida spelen veel, al pro fiteren zij vooral van blessures van Karsdorp en Haps. Verder is het zoeken naar zelf opgeleide talenten. En middenvelder Wouter Burger dan? Die mag verhuurd. Al betwij felt Advocaat of dat slim is. De link- spoot heeft wel iets. Maar Burger moet nu wel minuten gaan maken en in de Kuip blijft dat moeilijk. De taak van Arnesen Frank Arnesen zei het deze week met een vette knipoog. Advocaat? Die wil wel vijf nieuwe spelers er bij. Maar inmiddels is hij ook al blij met één of twee versterkingen. De club heeft echter weer eens geen geld. Van Bodegom en Troost heb ben hun trainer beloofd geld vrij te maken voor spelers. De tijd tikt door. Het netwerk van Arnesen moet deze maand al worden aange sproken om de belofte aan Advo caat na te kunnen komen. vrijdag 10 januari 2020 GO M Toen hij nog wel op het trainings kamp in Doha was: Sergino Dest kopt de bal. foto ajax images .V PSV is 2020 begonnen met een oefennederlaag (1-2) tegen Club Brugge. Ernest Faber ge bruikte het treffen in Doha om van alles uit te testen. Niet al leen de vervanging van Malen is voor de coach een item. Maarten Wijffels Doha Gisteren Fortuna S. - Basaksehir 3-0 PSV - Club Brugge 1-2 2-1 1-0 1-1 2-0 ADO Den H. - Hoffenheim FC Twente - Moeskroen Heracles - FC Sion Ajax - KAS Eupen Vandaag 11.00 uur Llagostera - Heerenveen 12.00 uur PEC Zwolle - Standard L. 12.00 uur Willem II - Hibernian 14.00 uur FC Utrecht - Bayer L. 14.30 uur Mechelen - AZ 16.00 uur PEC Zwolle - Zulte W. 16.00 uur Waasland B. - Sparta 18.00 uur VVV - Kortrijk - Ridgeciano Haps Plakt Dick Advocaat bij Feyenoord nog een jaartje aan zijn car rière? De trainer zelf praat er liever niet over. foto bsr agency/soccrates

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 21