'Ik moet iets doen om die dieren te redden' Kassakorting Lenthe (12) maakt filmpje over bosbranden tot 300 KR. Walcheren Canadese premier Trudeau: er is bewijs Jeangu Macrooy Ze zag de beelden van de bosbranden in Australië en trok zich het leed van de dieren aan. Lenthe (12) vond dat ze iets moest doen. Ze maakte aan de hand van kleif iguren een filmpje, met daarin een oproep te doneren aan het Wereld Natuur Fonds. zeeland 4 Nog 6 dagen kassakorting Bekijk op nrv.nl al onze 293 groeps- f en privéreizen al vanaf529,™ I J J J Trudeau verwijst naar informatie van verschillende inlichtingen diensten. Het bewijs moet eerst uit voerig onderzocht worden, bena drukt hij. De Canadese regering zal volgens hem niet rusten totdat de zaak is opgehelderd en er 'recht is gedaan'. Bij de crash kwamen 176 mensen om, onder wie 63 Canade zen. Eerder gisteren zeiden ook een ambtenaar van het Pentagon, een hoge officier van de Amerikaanse inlichtingendienst en een Iraakse functionaris van de inlichtingen dienst anoniem tegen het weekblad Newsweek dat het vliegtuig moge lijk is neergehaald door een Iraanse raket. Iran ontkent de aantijgingen. Ukraine International Airlines- vlucht 752, die onderweg was van Teheran naar Kiev, stopte met het verzenden van gegevens slechts en kele minuten na het opstijgen en niet lang nadat Iran raketten had gelanceerd op militaire bases met Amerikaanse troepen in buurland Irak. Mogelijk is het vliegtuig ge troffen door een in Rusland ge bouwd Tor-Mi raketsysteem, zei den de drie bronnen. Ze meldden ook dat het Pentagon vermoedt dat het vliegtuig per on geluk is neergeschoten. De luchtaf- weersystemen van Iran waren, al dus het drietal, waarschijnlijk actief na de raketaanval van het land, die kwam naar aanleiding van de moord door de VS vorige week vrij dag op de Iraanse generaal generaal Qassem Soleimani. De Amerikaanse president Do nald Trump, gevraagd naar het in cident, antwoordde verslaggevers woensdag: ,,Nou ja, ik heb mijn ver moedens. Het (toestel, red.) vloog in een behoorlijk ruige omgeving en iemand heeft een fout kunnen maken.'' Het hoofd van de Iraanse burger- luchtvaartorganisatie Ali Abedza- deh ontkent het vliegtuig neerge haald te hebben, en doet de ver moedens af als 'onlogische geruch ten'. „Wetenschappelijk gezien is het onmogelijk dat een raket het Oekraïense vliegtuig heeft geraakt, en dergelijke geruchten zijn onlo gisch", citeerde het Iraanse persbu reau ISNA Ali Abedzadeh. P7 Nieuwsmedia vertegenwoordigt Nederland op het Songfestival FOTO MARIEKE MANDEMAKER vrijdag 10 januari 2020 Vanmiddag droog 'Vliegtuig is uit de lucht geschoten' De Oekraïense Boeing 737 die woensdag bij de Iraanse hoofd stad Teheran verongelukte, is ge troffen door een Iraanse luchtaf- weerraket. Dat zou mogelijk per ongeluk zijn gebeurd, zei de Ca nadese premier Justin Trudeau gisteravond tijdens een perscon ferentie. Joost Bosman Rotterdam/Teheran pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 262 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,95 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 8 »P3 Prijs inci korting. ExcL reserveringskosten 25,- en calamiteitenFonds 2,50 per boeking. Kijk voor de voorwaarden op NRV.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 1