4 dagen Veluwe Koninklijk korset knelt al langere tijd Verslavingsgoeroe Bakker dicteerde ontlastende brief 7 FESTIVAL KAMELEN Prins Harry en zijn vrouw Meghan treden terug als 'senior lid' van het Britse koninklijk huis, maakten ze gisteravond bekend. De druk en de media-aandacht die de positie met zich meebrengt, werd hen te veel. Londen Door terug te treden uit de be langrijkste kring royals hopen prins Harry en Meghan meer vrijheid te krijgen. Al vaker deed het stel zijn beklag over de enorme druk die het bestaan in de koninklijke spotlights met zich meebrengt, over het ver grootglas waar ze onder liggen en de stroom aan negatieve verhalen die de Britse (roddel)pers over hen publiceert. Op hun kenmerkende eigen wijze plaatsten ze na hun vakan tie in Canada op Instagram een statement: ,,Na vele maanden van reflectie en discussie hebben we besloten om dit jaar een nieuwe progressieve rol aan te nemen in ons instituut. We zullen terug treden als 'senior lid' van het ko ninklijk huis. Tegelijkertijd zul len we hare majesteit de koningin volledig blijven ondersteunen.'' Het lijkt erop dat koningin Eli zabeth de beslissing van klein zoon Harry iets te voorbarig vindt. De koningin laat via een verklaring van Buckingham Pa lace doorschemeren dat het ge sprek nog niet voorbij is. ,,De ge sprekken met de hertog en herto- gin van Sussex zijn nog in een pril stadium'', luidt de verklaring. Ingewijden laten aan de BBC we ten dat de koningin niet op de hoogte was van de verklaring die Harry en Meghan naar buiten- braxchten. Het Britse konings huis zou erg teleurgesteld zijn over de beslissing. Meghan en Harry willen hun tijd gaan verdelen tussen het Ver enigd Koninkrijk en Noord-Ame- rika, maar nog wel een deel van hun koninklijke taken op zich ne men. Parttime royals dus: ze schrijven hun verplichtingen aan koningin, de Gemenebest en hun goede doelen te blijven voldoen. Wat deze beslissing in de praktijk betekent, is afwachten: zo is nog onduidelijk of de Britse lijn van troonopvolging moet worden aangepast, en ook de financiële afwikkeling laat op zich wachten. Al langer was bekend dat het stel het koninklijk korset vond knellen. Meghan gaf afgelopen najaar toe dat het moederschap en het leven als royal haar niet makkelijk afging. Vooral, gaf ze aan, door de enorme publiciteits golf in de Britse tabloids. Diana Harry worstelt al sinds de dood van zijn moeder Diana met de pers: hij houdt hen verantwoor delijk voor het auto-ongeluk waar zij het leven liet. Na zijn verlo ving met Markle werd de verhou ding met journalisten alleen maar slechter en het leven in de spot lights moeizamer. Al snel liet hij een verklaring uitgaan waarin hij de tabloids en columnisten van seksisme en racisme beschul digde, en schreef over 'een golf van beledigingen en intimidatie'. Ondanks dat blijft het een be slissing van ongekende propor ties waarop royaltykenners ge schokt reageren. „Eigenlijk ne men Harry en Meghan ontslag van de koninklijke familie'', twit- terde koninklijk huis-verslagge ver van ITV Chris Ship in een eer ste reactie. Dickie Arbiter, de voormalig persvoorlichter van het paleis zei tegen de BBC dat Harry zijn hart verkiest boven zijn hoofd. BUSSUM Voormalig verslavings- deskundige en hulpverlener Keith Bakker (59, foto), die vastzit op ver denking van een zedendelict met een minderjarige, heeft de bewuste jonge vrouw een e-mail laten schrijven waarin staat dat zij voor haar 18de geen seks met hem had. Bakker zou haar in de periode van voorjaar 2016 tot augustus 2018 hebben misbruikt. Vol gens het OM was de vrouw minderjarig tijdens een deel van die periode. Ze was de oppas van Bakkers kinderen en zou vol gens de verdachte 18 zijn tijdens de relatie. In de ruim twee jaar die de relatie zou hebben geduurd, drong Bakker volgens de aanklaagster als hulp verlener het gezin binnen waarin zij leefde, verwijderde hij haar van haar ouders en maakte hij haar zo wel psychisch als financieel afhan kelijk. Hij voorzag in het levenson derhoud van de jonge vrouw, aldus de officier. Volgens het Openbaar Ministerie heeft Bakker de inmiddels 21-jarige gedwongen hem te be vredigen en orale seks te hebben. Ook zou hij geprobeerd hebben haar te penetreren, onder drei ging van geweld. De vrouw moest worden behandeld voor een posttraumatische stressstoornis. Bakker was zelf niet aanwezig, maar verklaarde eerder zelf dat hij de vrouw weliswaar had gevraagd een ontlastende brief te schrijven, maar dat daar geen onwaarheden in staan. www.Zoweg.nl/dagblad of 0900-9693 Incl. wellness 3 dgn Kust diner Bad Bentheim diner donderdag 9 januari 2020 Honderden kopers verzamelen zich net buiten Riyad voor de traditionele kamelen- markt, een onderdeel van het King Abdulaziz Camel Festival. De Sa- oedische hoofdstad staat tot en met 18 ja nuari in het teken van de kameel. Het evene ment ging halverwege december van start. Er worden wekenlang culturele, economi sche en sportieve ma nifestaties gehouden. Koning Salman bin Abdoel Aziz al-Saoed is beschermheer van het festival, waarmee de rol van de kameel in de Saoedische en isla mitische cultuur wordt benadrukt. foto afp 'Harry en Meghan nemen ontslag' Suse van Kleef Prins Harry en Meghan doen een stap terug als royals. foto REUTERS Prijs per persoon o.b.v. 2 personen en beschikbaarheid, exclusief reserve rings kosten en toeristenbelasting Voor maar: Luxe 4* hotel met wellness! Omringd door natuurgebieden en nabij Arnhem. 4* Fletcher Hotel De Buunderkamp, Wolfheze (8,2) 3 nachten incl. ontbijtbuffet. Gratis wifi en parkeren Incl. wellness (zwembad, Turks stoombad en sauna) Aankomsten t/m april. Betaal pas bij aankomst! 4* Fletcher Carlton, Naaldwijk (7,5) 3* Hotel Bentheimer Hof (8,1) 2 nachten incl. ontbijtbuffet en wifi 2 nachten incl. ontbijtbuffet en wifi lx een 2-gangen diner g_g\ |l lx een 3-gangen diner Bij Kijkduin Den Haag OVi" Incl. wandeling met gids 3#»™

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 7