OZCAN AKYOL Chipshol sleept tientallen miljoenen uit luchtkastelen €399* €499* €649' €649' 6 Selections m Profiteer nu van de Selections Column Het politieke jaar is pas écht begonnen als verschillende parlementariërs de media opzoeken om allerlei proefballon nen op te laten. Daar was deze week genoeg aan leiding voor: het ministerie van Justitie lanceerde cijfers waaruit blijkt dat minimaal een kwart van alle asielaanvragen in 2019 bij voorbaat geen kans maakt, omdat er helemaal geen oorlog of natuur ramp in het land van herkomst is. Deze zogenaamde veiligelan- ders, over wie al een paar jaar veel te doen is, hebben hier helemaal niets te zoeken, maar veroorzaken vaak wel problemen, bijvoor beeld in de vorm van diefstal en overlast, waardoor het draagvlak voor heel het asiel systeem afbrokkelt Ondertussen kampt de IND met personeelstekorten. Hierdoor duren procedu- res ontzettend lang en ontvangen asielzoekers zonder uitzicht op een verblijfsvergunning zelfs dwangsommen die tot ver boven de 1000 euro kunnen oplopen. De SP en de VVD hebben op het nieuws gereageerd. Tweede Kamerlid Jasper van Dijk verspreidt dit cliché: 'We bie den plek aan mensen in nood, niet aan mensen die doelbewust mis bruik maken van ons systeem. Wat ons betreft moeten de kans loze asielaanvragen zo snel moge lijk worden afgehandeld.' Dat zal allemaal wel. Maar het ge beurt nog steeds niet. Vooral de VVD heeft boter op haar hoofd, want die partij regeert al jarenlang en is er niet in geslaagd om mis bruik van ons asielsysteem aan te pakken. Sterker nog: door niet daadkrachtig te handelen en geen grenzen van Euro pese wetgeving op te zoe ken, weten de kansloze gelukszoekers, met een hang naar avontuur, dat ze in Neder land moeten zijn voor een doorgeslagen tolerante behandeling. Wie een beetje cynisch is, weet dat de partijen die nu ach en wee roepen in hun achterhoofd heb ben dat we over dik een jaar weer naar de stembus mogen. Mark Rutte liet al eerder in een inter view weten dat migratie een be langrijk onderwerp zal zijn. De premier rekent hierbij kenne lijk op steun voor de uitspraken die hij in de toekomst gaat doen - zijn VVD-kornuiten zitten op dit moment ongetwijfeld aan hun te kentafel. Maar als er volgend jaar campag nes gevoerd gaan worden, met een centrale rol voor bijvoorbeeld ons asielsysteem, dan hoeft de VVD niet te rekenen op een goed rap port. De partij heeft er een puinhoop van gemaakt. En die gaan ze tij dens deze regeerperiode niet meer repareren. ledereen die nu ach en wee roept weet dat we snel gaan stemmen Chipshol bouwde in de jaren 90 van de vorige eeuw en de eerste jaren van het nieuwe millenium grootse luchtkastelen rondom Schiphol. Al in de jaren 80 kocht het grote hoeveelheden land bouwgrond rondom het vliegveld in de - uitgekomen - verwachting dat Schiphol flink zou groeien en in de hoop dat het grasland dan als bedrijfslocatie flink meer waard zou worden. Van alle luchtfietserij kwam weinig terecht. Chipshol bouwde zijn eigen onderkomen en een flatteus bedrijfsverzamelgebouw op Schiphol-Rijk. Maar toen het aan de slag wilde met zijn andere bezit werd het bedrijf naar eigen zeggen gedwarsboomd door een 'belangengroep' van luchthaven en overheden. Toen Chipshol aan de slag wilde met een logistiek complex op Schiphol-Rijk werd het proj ect naar eigen zeggen getorpedeerd door Haarlemmeermeer en Noord-Holland. Onder meer op basis van een oordeel van lucht verkeersleiding Nederland (LVNL) dat het bouwwerk zowel het zicht op als de radardekking van het vliegverkeer zou belem meren. De rechtbank in Haarlem oor deelde in 2007 al dat er fouten wa ren gemaakt, wat in 2012 door de i Juridsch gevecht van Chipshol is nog lang niet ten einde Hoge Raad werd bevestigd. Giste ren oordeelde de rechtbank dat LVNL vanwege zijn rol 19,2 mil joen euro moet aftikken. Daarmee is het juridisch ge vecht nog niet ten einde. Er wordt over een ander project, Chipshol City, nog altijd juridisch gebakke leid. Ook heeft het bedrijf met dochter Televerde nog procedures lopen tegen onder meer Schiphol, SADC en Noord-Holland en er ligt een claim van 406 miljoen euro bij de gemeente Haarlem mermeer. 'o.b.v. 8 dagen, voor 2 personen 'o.b.v. 8 dagen, voor 2 personen Alléén te boeken op Sunweb.nl Hotel Titanic Royal Resort The Three Corners Happy Life Beach Resort Hotel Sunrise Select Marina Resort The Three corners Sunny Beach Resort donderdag 9 januari 2020 GO ^0 @OzcanAkyol DuinhooD De aanhouder wint. In een juri dische strijd tegen alles en ie dereen rondom Schiphol kan 'gebiedsontwikkelaar' Chips- hol 19,2 miljoen euro bijschrij ven omdat het bedrijf bena deeld is door de luchtver keersleiding. Herman Stil Amsterdam Vanaf per persoon Vanaf per persoon 'o.b.v. 8 dagen, voor 2 personen Vanaf per persoon 'o.b.v. 8 dagen, voor 2 personen Vanaf per persoon Scan de QR-code en bekijk al de Vroegboek Deals online! 'Bekijk online de actuele boekingsspecificaties en prijzen. Sunweb is aangesloten bij: Sunweb ALL INCLUSIVE Egypte - Rode Zee - Hurghada Direct aan het strand Aquapark aanwezig Kindvriendelijk hotel Egypte - Marsa Alam Ideaal voor families Zwembad met glijbanen Nederlandstalige kidsclub ALL INCLUSIVE Egypte - Marsa Alam - Port Ghalib Ligging in hartje Port Ghalib Prachtig koraalrif en strand Plezier voor jong en oud Service met een glimlach Nederlandstalige kidsclub Zwemparadijs met glijbanen Egypte - Rode Zee - Hurghada ALL INCLUSIVE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 6