Banenmarkt krijgt mogelijk vervolg Schutting picknickplek toch weg IN DE REGIO 6 Tekort van 2,6 miljoen euro MIJN DORP, MIJN STAD Marcel Modde Zierikzee Schouwen-Duiveland koerst af op een extra tekort van 1,6 miljoen euro op de jeugdhulp. Dit is drie ton minder dan de prognose waar Van den Bos in oktober nog van uitging. Waar die 'winst' onderweg is ge maakt, durft de wethouder nu nog niet met zekerheid te zeggen. Zodra de tussentijdse kostenrapportage vorig jaar uit kwam, legt Van den In ons college programma staat dat we niemand in de kou laten staan Bos uit, is gelijk kritisch gekeken naar mogelijke alternatieven voor duurdere hulpverlening. ,,Wellicht heeft dat toch een beetje geholpen. En het blijven ook prognoses, dus daar kan net zo goed ook nog wat rek in hebben gezeten." De harde werkelijkheid is dat de gemeente aankijkt tegen een gat van in totaal 2,6 miljoen euro over het afgelopen jaar. Er was namelijk al rekening gehouden met een te kort van 1 miljoen. ,,Op een begro ting van 6,1 miljoen euro voor jeugdhulp is dat heel fors", erkent de wethouder. De gemeente probeert duidelijk te krijgen waar de kosten in zitten en hoe het goedkoper kan. Van den Bos is benieuwd of, bijvoorbeeld, niet vaker gebruik kan worden ge maakt van de huisarts en de geza menlijke inzet van medewerkers op scholen, in plaats van het kind di rect doorschuiven naar een specia list op het gebied van jeugdzorg. Eind maart verwacht hij een overzicht te hebben van mogelijke kostenbesparingen. Vervolgens is het aan de gemeenteraad om keu zes te maken uit de verschillende opties. Van den Bos is niet bang dat de raad te hard op de rem trapt. ,,Onze financiële ruimte is deels opgesoupeerd door de uitgaven in stads- en dorpsvernieuwing. Maar we moeten voorkomen dat dit ten koste gaat van ons sociale beleid. En ik heb er alle vertrouwen in dat dit lukt. In ons collegeprogramma staat ook expliciet opgenomen dat we niemand in de kou laten staan. We hebben een hele sociale gemeente raad. Dus dat betekent dat j e met el kaar moet zoeken op die fronten waar een ingreep het minst pijn doet." Toezicht Op Schouwen-Duiveland heeft 9,4 procent van de jeugd hulp nodig. Dat varieert van problemen door dyslexie tot criminaliteit. Landelijk gaat het gemiddeld om 10,4 pro cent. De gemeente staat onder pre ventief toezicht van de provincie. Zodra een goed plan wordt gepre senteerd om het structurele tekort op jeugdzorg in de begroting aan te pakken, vervalt dat toezicht. Michiel Bouwman Zierikzee De VWO 6-leerling van de scho lengemeenschap kreeg een tijdje geleden het idee om een banen- markt op te zetten. Speciaal voor zijn profielwerkstuk. De markt mag dan maar twee uurtjes duren; Bjorn heeft de orga nisatie serieus aangevlogen. De bedrijven deden dat ook. In eerste instantie zouden zeven onderne mingen op de markt staan. Uitein delijk werden het er tien. Leen Bakker, strandpark De Zeeuwse Kust en financieel bureau Can nock sloten zich later nog aan. ,,We zijn er heel graag bij", ver telt Nikkie de Koster van Saman Groep. ,,Als bedrijf is het belang rijk dat je je laat zien op Schouwen. Het gebeurt niet vaak dat er een banenmarkt in dit gebied wordt gehouden. Dat is wel opvallend. Er zijn genoeg werkzoekenden en bedrijven die mensen zoeken." Doorlopend vinden nieuwe mensen hun weg naar de aula van het Pontes, merkt Bouwman hal verwege de middag op. Een Zie- rikzeeënaar heeft er een rondje langs de bedrijven op zitten. Met zijn naam wil hij liever niet in de krant, omdat hij 'gewoon' een baan heeft. Waarom hij er dan is? ,,Om me te oriënteren op iets an ders", legt hij uit. ,,Ik heb met ie dereen hier gepraat en bij twee be drijven mijn gegevens achter gela ten. En het scheelt dat je nu niet naar Middelburg of Goes hoeft." Ondertussen spoort Bouwman iedere bezoeker aan zijn enquête in te vullen. De resultaten heeft hij nodig voor zijn eindwerkstuk. De eerste winst is mogelijk al binnen, vertelt hij. „Misschien zet de school het volgend jaar door. Maar als het goed is zonder mij." Kerkwerve De gemeente Schouwen-Duive- land toont begrip voor de bezwa ren van beeldend kunstenaar Eric Odinot en Jaap Verseput van de Stichting Zonnemaire Buitenge woon tegen de houten palen die pal naast picknicktafel 'Plek 6' bij de Flaauwersinlaag zijn geplaatst. De schutting wordt verwijderd. De palen ontnemen voor een groot deel het weidse uitzicht. 'Plek 6' werd ontworpen door Eric Odinot als eerste van zeven kunstzinnige picknickplekken in de regio. Verseput en hij betreu ren dat die schutting zonder over leg werd geplaatst. Niet de bedoeling Volgens bedrijfscontactfunctio- naris Huig Bode van de gemeente is dit alles niet verlopen zoals de bedoeling was en zullen zowel de palen als een betonnen plaat er achter snel worden verwijderd. Iets verderop komt wel een op- laadpunt voor elektrische fietsen en elders op het eiland komen her en der bankjes met schuttingen volgens een standaard ontwerp. Verseput: „Jammer dat copy-paste. Gebruik daar nou eens ideeën van plaatselijke kunstenaars voor.'' Vreugdevuur Stamppot Vogelbeurs Dijkrock donderdag 9 januari 2020 SD Mes moet in uitgaven jeugdzorg Bezuinigen op uitgaven voor jeugdzorg, zonder kinderen in de kou te laten staan. Een hele opgave, maar wethouder Cees van den Bos is er van overtuigd dat de gemeenteraad in staat is verantwoorde keuzes te maken. - Cees van den Bos, wethouder De eerste banenmarkt op het Pontes Pieter Zeeman in Zierik- zee krijgt mogelijk een vervolg. Tot tevredenheid van organisa tor Bjorn Bouwman, eindexa menleerling van de school. Ali Pankow RENESSE In Renesse wordt mor gen een vreugdevuur gehouden. Belangstel lenden kunnen morgen vanaf 15.00 uur hun kerstboom inleveren. Vervolgens wordt om 18.45 uur bij het transfe rium in Renesse het vuur aangestoken. OUWERKERK In Ouwerkerk wordt za terdag 11 januari een stamppotmaaltijd ge houden. De stamppot maaltijd wordt om 18.00 uur geserveerd. Later op de avond is er een kerstboomverbranding aan de Zwanenburgse- weg in Ouwerkerk. Aanmelden kan door een e-mail te sturen naar info@ dorpsraadouwerkerk.nl. 'S-HEER HENDRIKSKINDEREN Vogelvrienden Goes houdt zaterdag 11 ja nuari van 10.00 tot 12.00 uur een vogelbeurs in 's Heer Hendrikskinderen. De beurs is in het Heer Hendrikhuis aan de Te Werfstraat 18 in 's-Heer Hendrikskinderen. De toegang is twee euro. ■M In Renesse en Ouwerkerk zijn deze week kerstboomverbrandingen. foto jan kok KAPELLE In Kapelle wordt zater dag 11 januari de vierde en laatste ronde van Highway to Dijkrock ge houden. De vier finalis ten zijn Crazy Habits, Even before Adam, Urban Distortion en Am bush. De avond begint om 20.00 uur in HCR de Zwaan in Kapelle. BROUWERSHAVEN Basisschool de Schoener, 18.20 uur: Lichtjesparade; Ton- nenmagazijn, 19.30 21.45 uur: Drumband Apollo, 20.00-22.30 uur: Boogschieten heren Zodiak; BRUINISSE Dorpshuis de Vanger, 09.30-12.30 uur: Thuis in je Dorpshuis; BURGH-HAAMSTEDE Dorpshuis de Schutse, 10.30 uur: Yoga; 14.00-18.00 uur: Bridge, 19.30 21.30 uur: Zangver eniging Zilt; Pelgrims- kerk, 10.15 uur: Yoga; Sportcentrum Wes- terschouwen, 13.00 14.00 uur: 50+ Gym; DREISCHOR Dorpshuis, 18.45 uur repetitie CresKids muziekvereniging Crescendo, 19.45 uur repetitie Fanfare mu ziekvereniging Cres cendo; ELLEMEET Dorpshuis, 19.00 uur: Meditatie; KERKWERVE Dorpshuis 't Zuud- ènde, 13.30 uur: Schilderen, 13.30 uur: Sporten voor Oude ren; NIEUWERKERK Dorpshuis, 19.00 22.00 uur: Dansen; NOORDGOUWE Dorpshuis, 19.30 uur: Klaverjas/jokeravond; OUWERKERK Dorpshuis, 13.30 15.30 uur: Koersbal- middag van d'Antilo- pen, 19.30-20.30 uur: Klankschaalligcon- cert; RENESSE Dorpshuis, 20.00 uur: Biljartclub, 19.30 uur: Klaverjasclub; ZIERIKZEE FiZi, 20.00 uur: Do cumentaire Wei; Ha venplein, 09.00-16.00 uur: Weekmarkt. Q meer dan alleen fit MTB's Fitnessbik* Helmen Schoenen nderhoud reparatii -7 - 4301 BW Zierikzee E info^jandejonseneBeno1 lejongefietsen.nl Henny de Jong-Schot (links), Marco Kristalijn en Desiree Braun. foto marieke mandemaker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 57