tf) Herstart Charlie's Angels voorlopig nog geen kaskraker 6 Op basis van de ervaringen van zijn grootvader geeft Sam Mendes (54) zijn visie op de Eerste Wereldoorlog in zijn nieuwe film 1917. ,,Hij sprak zelden over zijn frontervaringen, maar als hij op gang was, kwamen de meest dramatische gebeurtenissen boven tafel.'' Top 5 in de bioscoop Nu in de bios Jojo Rabbit Cats The Peanut Butter Falcon FILMNIEUWS Disney+ gaat op de remaketour Harrison Ford weer in tv-serie aarom zijn er -afge zien van enkele klassiekers zoals Paths of Glory, All Quiet on The Western Front, War Horse en recent de documentaire They Shall Not Grow Old - zo weinig onvergete lijke films over de Eerste Wereldoor log gemaakt? Regisseur Sam Mendes, die met zijn oorlogsepos 1917 een nieuw hoogtepunt toevoegt aan dit bescheiden filmgenre, heeft daar wel een verklaring voor. ,,De Eerste Wereldoorlog was een vooral statische oorlog'', stelt Mendes in het Londense Imperial War Mu seum. ,,Er waren relatief weinig troe penverplaatsingen, geen exotische locaties en het was een zich traag voortslepend conflict. Uit dramatisch oogpunt is dat veel minder interes sant voor een regisseur om er een vi sueel spektakel van te maken.'' Jarenlang speelde Mendes met de gedachte om een film over de Eerste Wereldoorlog te maken. Hij was Charlie's Angels Wij wilden de kijker het gevoel geven dat hij midden in het geweld verzeild is geraakt vooral op zoek naar een nog niet eer der gebruikte invalshoek. Die kreeg hij toen zijn grootvader, die aan het front in Vlaanderen had gevochten, eindelijk over zijn ervaringen begon te praten. ,,Hij had dat decennialang niet gedaan. Zeker niet ten opzichte van mijn vader. Maar met zijn klein kinderen wilde hij, merkwaardig ge noeg, wel uitgebreid over die periode uit zijn leven praten.'' Loopgravenoorlog Schrijver Alfred Mendes (1897-1991), zoals de grootvader heette, werd vooral als boodschapper in de loop gravenoorlog ingezet. Na de oorlog werd hij, afkomstig uit Trinidad en Tobago, gedecoreerd voor zijn moe dige optreden. Zijn kleinzoon haast zich te zeggen dat 1917 niet tot in de tail op de ervaringen van zijn opa is gebaseerd. ,,De grote lijnen van mijn film ko men overeen met zijn verhalen. Het rennen voor zijn leven door vijande lijke linies heeft hij ook meegemaakt. Maar hij heeft niet, zoals in de film gebeurt, een grootschalige reddings operatie uitgevoerd waarbij de levens van duizenden soldaten, die in een Films waarin vrouwen met actie, misdaad en soms ook humor in de weer moeten, doen het recentelijk heel beroerd in de bioscoop. Dat blijkt uit de bezoekcijfers van met ac trices bevolkte flops als Ghostbusters, Ocean's 8 en The Kitchen. Voor de herstart in de bioscoop van de populaire televisieserie Charlie's Angels moet hetzelfde worden ge- vreesd. De film trok veel te weinig publiek in de Verenigde Staten en ook de recensies waren niet positief. Met een volledig nieuwe cast pro beert regisseur en scenariste Eliza beth Banks, die zelf een van de An gels-bazen vertolkt, een eigentijdse versie van de hit uit de jaren 70 te maken. De drie vrouwen staan nog steviger in hun schoenen dan hun voorgangers, maar het bijpassende, chaotische verhaaltje smoort alles in de kiem. De film lijkt vooral op een willekeurig aan elkaar geplakte reeks actiescènes. De kans op een vervolg lijkt vrijwel uitgesloten. donderdag 9 januari 2020 Hoogste opbrengst afgelopen week 1 (2) Frozen 2 €2.392.000 2 (1) Star Wars: The Rise of Skywalker €379.000 3 (3) Jumanji: The Next Level €360.000 4 (4) April, May en June €174.000 5 (5) Mees Kees In De Wolken €156.000 KOMEDIE In deze opmerkelijke komedie is Adolf Hitler de denkbeeldige vriend van een 10-jarig lid van de Hitlerjugend. De film is bij vlagen hilarisch, maar laat ook de kwalijke praktijken van nazi- Duitsland haarfijn zien. MUSICAL De verfilming van de vermaarde musi cal voldoet niet aan de verwachtin gen. Werkt de talentenjacht onder zingende straatkatten wel in het thea ter, in de bioscoop komen de tekort komingen ruimschoots aan het licht. Met onder anderen Judi Dench, Ian McKellen en Taylor Swift. DRAMA Aangrijpende film over een ongewone vriendschap. Shia LaBeouf speelt een kleine crimineel in North Carolina die een vriendschap sluit met een jongen met het downsyndroom. Diens droom om worstelaar te worden, proberen beiden te realiseren. FILM De abonnee zender Disney+ brengt de ko mende jaren een enorm aan tal remakes van bekende films op het scherm. Zo worden er onder meer acht komedies opnieuw ge maakt. Ook staan er ver volgfilms op sta pel, zoals een tweede deel van Hocus Pocus en een deel drie van Sister Act. TELEVISIE Harrison Ford (77) gaat na 25 jaar weer een tv-serie maken. Hij speelt de hoofdrol in de verfilming van de documentai reserie The Staircase van Netflix. De reeks gaat over de schrijver Michael Peter son die ervan wordt verdacht zijn vrouw Kath leen vermoord te hebben door haar van de trap te duwen. E GO Kijker moet de angst voor de dood lijfelijk ondervinden Ab Zagt W Sam Mendes, regisseur ACTIEFILM Regie: Elizabeth Banks. Hoofdrollen: Kristen Stewart, Naomi Scott, Ella Balinska, Patrick Stewart en Eliza beth Banks. - A.Z Naomi Scott in de nieuwe Charlie's Angels. FOTO SONY PICTURES

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 50