UIT THUIS 3 Jong cabarettalent nog eens samen op pad Liederen met een verhaal Teus Nobel in Porgy De gitarist krijgt regelmatig leuke reacties op zijn optredens. Recent kreeg hij wel een heel bijzondere mail. ,,Een 42-jarige vrouw vertelde dat haar man vorig jaar is overleden. Hij was enorme fan van mijn muziek. De vrouw kende mij niet, maar be sloot toch te komen kijken. De hele avond had ze haar man gevoeld. On gelofelijk dat muziek iemand zo dicht bij een overleden persoon kan bren gen." Mensen raken in het hart is de re den dat Sacksioni muzikant is gewor den. De impulsieve keuze voor een gitaar voor zijn elfde verjaardag heeft grote gevolgen gehad. ,,Ik luisterde veel naar de radio en zag bij ons om de hoek in een platenwinkel een gi taar aan de muur hangen. Mijn moe der zei, 'ok, we kopen die gitaar, maar dan moet je wel op les'." Vreemd ge noeg waren het niet de klanken, maar de geur van de gitaar die Sacksioni als kind betoverden, toen hij zijn eerste gitaar uitkoos. ,,Ik wist niet eens hoe ik zo'n ding vast moest houden, maar koos er willekeurig één uit. Toen de verkoper hem van de muur haalde rook ik een mengeling van hout en lijm, de typische geur van een gitaar. Ik kon nog geen noot spelen, maar door wat ik rook werd ik helemaal vrolijk." Ajax Toch had het weinig gescheeld of hij was voor een andere carrière gegaan. „Binnen mijn familie was muziek bijzaak, niemand was muzikant." Met aanstekelijk enthousiasme ver telt hij over de ingewikkelde keuze die hij op 16-jarige leeftijd moest maken. Hij voetbalde op dat mo ment in het hoogste jeugdelftal (Ai) van Ajax, samen met onder anderen Johnny Rep. „Voorafgaand aan het laatste toernooi van dat seizoen kwam de trainer van Ajax 1 naar me toe. Rinus Michels zei tegen mij: 'wat jij wil is allebei topsport. Je moet een keuze maken tussen voetbal en mu ziek'." Michels kwam speciaal naar het eindtoernooi kijken om te zien welke talenten in aanmerking kwa men voor het eerste elftal. ,,Bloed- nerveus stapte ik het veld op voor onze eerste wedstrijd tegen Volen- dam A1. In de eerste minuut tikte mijn directe tegenstander meteen de bal tussen mijn benen door. Terwijl ik omdraaide dacht ik 'Ik word gita rist'. Ik had de pest in om voor het oog van Rinus Michels zo af te gaan. Na de wedstrijd ben ik naar hem toe gegaan en zei: 'Wat uw oordeel ook is, ik geef de voorkeur aan de mu ziek'." Een impulsief besluit, maar voor Sacksioni was er geen weg terug. Ja ren later bezocht hij samen met zijn vader een wedstrijd van Ajax. ,,De omroeper zei ineens: er komt nu een talentvolle jongen in die net door Ajax is gecontracteerd, Arnold Mühren. 'Krijg nou wat', zei ik tegen mijn vader. 'Dat is die gozer die mij door de benen speelde.' Daarna heb ben we ooit samen in een televisie programma gezeten waarin Mühren vertelde dat hij blij was met die ene poortactie, anders was er waarschijn lijk een groot gitarist verloren ge gaan." Het is de vraag hoever Sacksioni het zou hebben geschopt als voetbal ler. Als gitarist is hij in elk geval tot grote hoogte gestegen. ,,Mijn leven is één groot hoogtepunt. Voetballen was ook prachtig geweest, maar mensen raken met gitaarmuziek is ongetwijfeld het mooiste." Daniëlle Schel en Lonneke Dort Folk Jazz donderdag 9 januari 2020 GO Harry Sacksioni: „Vroeger was ik op het podium een ver legen jongen." foto Ra phael DRENT Smoky Strings, Harry Sacksioni, morgen, Theater de Wegwijzer, aanvang 20.30 uur. Daniëlle Schel en Lon neke Dort waren finalisten van het Amsterdams Klein kunst Festival 2017. Het samen toeren zat er toen al in (bij AKF krijgen alle semi-finalisten in groepen een try-out tournee door het hele land). Nu hebben ze allebei een solopro gramma. Maar heel soms maken ze er een avondje dubbelcabaret van, zoals nu in Rilland. Daniëlle Schel heeft het in Patroon over het dubbele in ons bestaan. We spurten van hoogtepunt naar hoog tepunt, maar van de tus senliggende dalen mag niemand iets merken. Hoge verwachtingen leveren vooral diepe teleurstellin gen op, leren we uit de rake sketches en aanstekelijke liedjes. Zijn het bij Daniëlle Schel vooral de typetjes, bij Lonneke Dort maken de liedjes in Na de lieve vrede de meeste indruk. Strijdbaar is ze wel: stevig door el- kaar schudden en elkaar eens flink de waarheid zeg gen, dat is haar devies. Ze heeft een scherp oog voor vreemde situaties, en kan behoorlijk cynisch uit de hoek komen. Zaterdag, Dorpshuis Ril land, 20.00 uur Wanneer de leden van de akoestische folkband Merrow een lied spelen, zit er eigenlijk altijd wel een verhaal achter. Het is dan ook niet verrassend dat de door Merrow uitgebrachte cd de naam A story to tell draagt. Tijdens de nieuwe show worden nummers van dit album gespeeld, met vooraf steeds een stukje duiding over de achtergrond van de nummers. Alles om de verhalen en boodschap van de drie jaar geleden geformeerde band goed over te laten komen en het publiek een mooie avond te bezorgen. Zaterdag Dorps huis Renesse, 20.15 uur. Ook op 18 ja nuari in het kerkje in Kloosterzande Trompettist Teus Nobel is al jaren een vooraanstaand lid van de Nederlandse jazzscene. In de loop der jaren heeft hij opgetreden in meer dan twintig landen over de hele wereld. Daarnaast speelde Nobel samen met verschillende andere grote artiesten, zoals Candy Dulfer en Jef Neve. Van 2010 tot en met 2019 was de trompetspeler lid van de Kapel van de Koninklijke Lucht macht. Op 12 januari komt Nobel met zijn ensemble Liberty Group naar Terneuzen voor een optreden in Porgy en Bess. m Zondag, Porgy en Bess Terneuzen, 15.00 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 47