YVC is uit op revanche in derby O O) CD 12 ZEELAND Strijd Scheldebeker leeft bij zwemmers Veel hoogtemeters in 48e Deltacross Tovaal start Cup Poule met uitduels Veli Eryürük stapt op bij Sluiskil Voor het NK tennis van start gaat, doet Patrick Marteijn eerst mee aan de alternatieve Elfstedentocht op de Weissensee. TENNIS VETERANEN Tientallen zwemmers willen op zaterdag 25 juli meedoen aan de zwemwedstrijd om de Scheldebeker. 63 vrouwen en 132 mannen heb ben zich aangemeld. Of ze ook allemaal daad werkelijk mee kunnen doen is nog de vraag. Er is waarschijnlijk plaats voor 125 zwemmers. In 2014 konden slechts negentig deelnemers worden toegelaten. Voor de strijd om de Scheldebeker, waarbij de zwemmers de Westerschelde oversteken tus sen Vlissingen en Breskens, moet de scheep vaart op de Westerschelde twee uur worden stilgelegd. Van de deelnemers wordt ver wacht dat ze de overtocht binnen 2 uur kun nen volbrengen. In de Zeeuwse crosscompetitie staat zaterdag de eerste wedstrijd van dit jaar op het pro gramma, de Deltacross in de Boswachterij van Westenschouwen. Met een lengte van 11 kilometer is de Delta cross de langste van de zeven crossen. Boven dien moeten de lopers liefst negentig hoogte meters verteren. In 2020 wordt deze wedstrijd voor de 48e keer georganiseerd. De trimlopers starten tegelijk met de wedstrijdlopers in hun eigen categorie. Vanaf 12.30 uur zijn er starts van diverse categorieën en verschillende af standen. Start en finish zijn in het bos bij de Adriaan van der Weijdeweg. Na een korte winterstop hervatten de rugby ers van de Goese Rugbyclub Tovaal in de Cup Poule van de tweede klasse, waarin de Goese- naren met Pink Panthers (Driebergen), Dukes 2 (Den Bosch), Eindhoven, Breda en Octopus (Uden) strijden om promotie naar de eerste klasse. De spelers van trainer Brian Hendry eindigden in de reguliere competitie op een vijfde plaats. Dat betekent dat ze met één bo- nuspunt van start gaan.Pink Panthers, dat als eerste eindigde, begint met vijf bonuspunten. Zondag speelt Tovaal in Breda. Voetbalvereniging Sluiskil moet op zoek naar een nieuwe trainer. Veli Eryürük heeft afgelo pen donderdag te kennen geven er direct een punt achter te zetten De Terneuzenaar, ook ex-speler van de club, zwaaide er sinds no vember 2018 de scepter. Eryürük geeft aan dat de schuld niet zozeer bij de spelersgroep ligt. ,,Het waren voornamelijk heel veel randzaken die niet lekker liepen. Dat vreet dan energie", aldus Eryüruk, die dit seizoen nog zijn UEFA C-diploma hoopt te behalen. Sluiskil, waar Eryürük bezig was aan zijn eerste trainers- klus, is momenteel de hekkensluiter in de vijfde klasse van het zondagvoetbal. Paarden Wielrennen Atletiek West Zeeuws-Vla ming Patrick Marteijn verde digt binnenkort in de dubbel-60 plus zijn veteranentitel op de Na tionale Kampioenschappen Senio ren (NKS) in Hilversum. De aan vallend ingestelde tennisser uit Slijkplaat heeft daarbij weer zijn vaste maat Ben van der Steen uit Berlicum aan zijn zijde. Aan de voorbereiding kan het niet liggen. Tijdens de eind december gehou den ITF Indoor Senior Open in Bergen op Zoom, met Tim Felius als toernooidirecteur, pakte 3-spe- ler Marteijn in drie reeksen de toernooiwinst. ,,Met Ben won ik in de 60-plus, met Karien Theeuwes en Tom Lo- dewijk in de 55-plus. Een voordeel was dat het geen 50- maar 55-plus categorie was. Die vijfjaar maakt een groot verschil." De 60-jarige Patrick Marteijn won op het trage hardcourt in sportcentrum de Karmel, verge lijkbaar met de banen op de Aus tralian Open, zeven partijen op rij. Op de nationale indoortitelstrijd (van 25 januari t/m 2 februari) doet de speler van Tiola uit IJzendijke in de mixed 50-plus mee met Ca role de Bruin uit Eemnes. Het mixedkoppel werd vorig jaar nati- Met het ouder worden boet je aan kracht in waardoor je niet meer zo kan doorslaan onaal veteranenkampioen in de 55-plus. Onder de vlag van Tiola zal Mar- teijn komende zomer weer pre sent zijn op het EK voor clubteams in Spanje. Het team uit IJzendijke, met spelers uit heel Nederland, pakte afgelopen jaar op het EK brons in de 55-plus categorie. Met Tus 84 uit Essen werd de Zeeuws Vlaming vorig jaar tweede van Duitsland bij de veteranen 60- plus. Pensioen Doordat Marteijn onlangs ver vroegd met pensioen is gegaan - Beide ploegen sloten de eerste helft van de competitie af met een zege. VVS'92 versloeg in Barendrecht het op de vijfde plaats geklasseerde Spi rit met 1-3. YVC won met dezelfde cijfers van nummer zes Ardito. Aanvoerster Meijke van der Plas stelt vast dat veel teams aan elkaar gewaagd zijn. ,,Het scheelt maar één of twee punten en wij hebben een wedstrijd minder gespeeld dan een aantal andere teams. Als we za terdag winnen, kunnen we zo maar vijfde staan." Teamspirit De spelverdeelster looft de team spirit van YVC, dat in vier van de vijf uitduels zegevierde, drie vijf setters speelde en die alle drie won. ,,We zijn meer een team dan vorig seizoen", stelt ze vast. ,,We doen met zijn allen weinig voor elkaar onder en gunnen het elkaar om in de basis te staan. Vorig jaar was elke vijfsetter die we speelden voor de tegenstander. Ik weet niet of het veerkracht is, maar nu geven we al les. In uitwedstrijden moeten we het met minder mensen doen. Mis schien dat we dan onbewust een stapje extra doen." Diana Wattel is aan haar tweede seizoen als trainer van VVS'92 bezig en spreekt in een klasse met veel aanvallend sterke teams uit de om geving van Rotterdam over een groeiproces. ,,Er zijn vorig seizoen meiden van het tweede door gekomen. Die heb- We zijn óf met zijn allen heel sterk, óf met zijn allen niks ben stappen gezet. We gaan steeds zekerder spelen. In sommige wed strijden vlammen we, in sommige wedstrijden lijkt het wel of we 'uit' staan. We zijn óf met zijn allen heel sterk, óf met zijn allen niks. We trainen veel op onze servicepass, omdat die nog veel beter kan. Hoe wel wij het zelf niet vinden, hoor ik van andere teams dat we verdedi- donderdag 9 januari 2020 VLISSINGEN BURGH-HAAMSTEDE Klimmen in de cross. foto marieke mandemaker GOES SLUISKIL GO 7 Er komt geen zevende editie van het CDI3* Zeeland Out door Internatio nal. Dat heeft Martin de Kroo van de Stich ting Hippische Sport Zeeland laten weten. Het paarden- sportevene ment in Nieuw en Sint Joos- land stond ge pland voor april. 25 Johnny Hoog- erland doet ko mend week einde mee aan de strandrace Egmond-Pier- Egmond. De oud-profrenner heeft startnum mer 25. O De Berlaerloop in Koewacht is zaterdag de 9e wedstrijd in het SSP Crite rium 2019 2020. De wed strijd begint om 15.00 uur. Afstanden zijn 3.8, 7.6 en 12.5 km. Inschrijven kan in de voet balkantine. 'Schaatsen houdt Henk van de Voorde IJzendijke -Patrick Marteijn De volleybalsters van VVS'92 en YVC hervatten zaterdag in Vlis singen de competitie met hun tweede onderling treffen. De vrouwen van VVS'92, die eerder dit seizoen in Oostburg wonnen (1-3) en ook met 4-0 Ardito de baas bleven, zijn in de eerste klasse de ongekroonde koningin van de Zeeuwse derby. YVC, dat graag als beste Zeeuws team de competitie wil eindigen, is uit op revanche. Peter van Kouteren Vlissingen -Diana Wattel O a V) ^AMP^NIS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 40