EENS EEN ZEEUW... ZEELAND 11 Ankie van Tatenhove-Meesen (52) is voor de ChristenUnie wethouder in tuinbouwgemeente Lansingerland (Berkel en Rodenrijs, Bergschenhoek en Bleiswijk). Ze werd geboren in Axel, fietste naar het Zeldenrustcollege in Terneuzen, ging op jeugdkamp naar Renesse. Nu komt ze vooral voor vakantie terug." ,,Berkel en Rodenrijs is net als Axel onderdeel van een fusiege meente. Anders dan Zeeuwse ge meentes, is Lansingerland een groeigemeente. We groeien hard. Het gebied verstedelijkt. Toch blijft het dorpse een belangrijk kenmerk. Lijntjes zijn kort. Het verenigingsleven is hecht en mensen nuchter. Lansingerland is een tuinbouwgemeente. Familie bedrijven wortelen. Ook als ze groeien of met hun producten de wereld over gaan, blijven ze hier wonen. Dat nuchtere en vanzelf sprekende, gewoon je werk doen en je inzetten voor de samenle ving, zie je in Zeeland en hier ook. Mensen zijn hier ook 'groos' op wat ze doen. Ze schreeuwen het niet van de daken. Zetten het niet in vette letters in de krant. Wat dat betreft lijken tuinders en on dernemers op de Zeeuwen." ,,Mijn familie komt er vandaan, mijn schoonfamilie woont er. Mijn hele stamboom is er terug te vinden, dus er stroomt Zeeuws bloed door mijn aderen." „Zeeland is ook mooi: de polders, dijken, zee en de luchten. Dat zie ik meer nu ik in de Randstad woon. We moeten hier veel meer moeite doen om groene ruimte te bewaren. Hier is het eigenlijk nooit helemaal stil of donker." ,,Nou, in een opgroeiend gezin met vier meiden.... Ik ben de oud ste en heb het heel goed gehad. Goede herinneringen aan thuis, aan de buurt, aan mijn schooltijd en vrienden en vriendinnen waar mee ik van Axel naar het Zelden- rustcollege in Terneuzen fietste. Met tegenwind natuurlijk." Welke herinneringen heb je nog meer? „Gewone en vanzelfspre kende dingen. Stoepieketsen in de straat. Elke dag naar de bieb. Met de vijfde klas schaatsen op de Grote Kreek. Als tiener op zater dagavonden in 'Het Bastion', de jeugdsoos van de kerk. Of in de zo mervakantie op de fiets naar Re- nesse voor een jeugdkamp met leeftijdsgenoten uit heel Zeeland. Daarna met het gezin naar een huisje aan de kust. Luieren, niets doen, behalve de afwas dan na tuurlijk." ,,Mijn man, toen mijn vriend, deed de officiersopleiding in Breda en werd later geplaatst op de Veluwe. Ik werkte die tijd bij een bank. Via een interne sollicitatie kon ik naar Soest. We vonden woonruimte in Amersfoort, waar we een paar jaar met veel plezier woonden. Toen onze oudste geboren was, vonden we een galerijflat toch niet ideaal. We gunden hem de geur van ge maaid gras, een zandbak en ruimte voor een driewieler. Daarom zijn we verhuisd naar Barneveld." ,,Toen mijn man werd overge plaatst naar Den Haag zijn we in het westen op zoek gegaan naar een plek om settelen. Bergschen- hoek had alles wat je nodig hebt om te leven, met de grote stad om de hoek. In 1995 zijn we daar gaan wonen, in 2011 verhuisden we naar buurdorp Berkel en Roden rijs." ,,Voordat ik wethouder werd, was ik mede-eigenaar van een advies- bureau in Delfshaven. Dat combi neerde ik sinds 2008 met het raadslidmaatschap voor de CU. Na de verkiezingen van 2014 ben ik wethouder geworden met de por tefeuille: gezondheid, zorg, wel zijn, jeugd, onderwijs, sport, cul tuur en erfgoed. Een functie op mijn lijf geschreven. Je bent als wethouder in alles wat je doet be zig met én voor de samenleving. Je denkt na over de toekomst van je eigen gemeente, over de rich ting die we opgaan. Tegelijkertijd ben je bezig met dagelijkse dos siers." ,,Een politiek-bestuurlijke functie zou ik ook ergens anders kunnen uitoefenen. Maar niet overal. Ik moet mij in een andere gemeente of bestuurlijke omgeving thuis voelen. Het is dan mj gemeente en mj leefomgeving waar ik me voor 100 procent voor in wil zet ten. Ik ben niet iemand die op de winkel komt passen. Wil bewe ging en mensen om mij heen die meedenken over de toekomst. Na mijn wethouderschap denk ik vooral aan een functie waar ik dat beide kan combineren: een be stuurlijke uitdaging in een omge ving waar wij aarden." ,,Regelmatig. Voor bezoek aan ou ders, mijn schoonvader of de ver jaardagen van mijn zussen die ver- Er is zoveel gebouwd dat het idyllische van vroeger wel weg is spreid in Zeeland wonen. Onze dochter, de jongste van onze drie kinderen, koos na het vwo vol overtuiging voor de universiteit in Middelburg. In die tijd gingen we vaker heen en weer. Toen pas heb ben wij de hoofdstad echt leren kennen en waarderen." ,,Diverse zomervakanties hebben we doorgebracht aan de kust in Cadzand. Het mooiste strand van de wereld. Meer dan zon, zee, zand, wat schepjes en een vlieger heb je niet nodig voor heerlijke va kantieweken met kinderen. Maar er is zo veel gebouwd dat het idyl lische van vroeger wel weg is. Nu kiezen we vaker voor Walcheren of Schouwen-Duiveland. Afgelo pen jaarwisseling hebben we met een hele groep doorgebracht in Domburg. Uitwaaien aan het strand en rondlopen in Middel burg." ,,Dat zou zomaar kunnen. De kin deren staan op eigen benen. We zijn vrijer om keuzes te maken, al geldt wel dat er goede reden moet zijn om te verhuizen." donderdag 9 januari 2020 GO 'Dat Zeeland mooi is, zie ik meer nu we in de Randstad wonen' Gerrit van Loon Hoe is het als Zeeuwse in Berkel en Rodenrijs? Wat maakt Zeeland bijzonder? Mooi? In Axel was dat wel? 'i Ankie van Tatenhove bij de Axelse Kreek. foto peter nicolai Waarom uit Zeeland vertrok ken? En toen? Je bent daar wethouder voor de ChristenUnie. Zou je wethouder of burge meester in Zeeland kunnen zijn? Hoe vaak ben je in Zeeland te vinden? -Ankie van Tatenhove Met vakanties ook in Zeeland? Keer je ooit terug?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 39