IN DE REGIO Domburgse kunstenaars vinden elkaar in tijdelijke werkplek 'Gemeente schendt de privacy van inwoners' 6 I MIJN DORP, MIJN STAD donderdag 9 januari 2020 De 39-jarige schilder/fotograafis de initiatiefnemer van ATELIER8A. Dat biedt ruimte aan een tiental kunstenaars om daar samen te wer ken, elkaar te stimuleren en projec ten uit te voeren. Maar het blijft niet beperkt tot die tien, weet Kluin. Volgens hem zijn er meer mensen die zich op de een of andere manier met kunst en cultuur bezig houden en hen steunen. ,,Of plannen heb ben om samen iets op te zetten." Hij verwacht dan ook dat het ate lier echt gaat bruisen. ,,We krijgen opvallend veel steun van allerlei mensen. Van ondernemers die ons succes wensen tot verzamelaars die heel benieuwd zijn naar wat we gaan doen en ons willen helpen." Kunstenaarskolonie Sinds enkele jaren woont Kluin in Domburg. De geboren Rotterdam mer merkte tot zijn verbazing dat er in het stadje geen plaats was waar kunstenaars samen kunnen wer ken. ,,Terwijl Domburg toch be kend is als kunstenaarskolonie waar mensen als Jan Toorop en Piet Mondriaan actief waren." Na lang zoeken kwam hij in con tact met Peter Bommeljé. Deze ho telier en ontwikkelaar bezit het voormalige KPN-gebouw. Hij wilde het oude kabelstation aan de Schelpweg 8A slopen en er een ho tel neerzetten. Maar die plannen liggen momenteel stil, omdat hij samen met Roompot aan de weste lijke rand van het stadje vakantie park Hof Domburg flink wil reno veren en ook daar een hotel wil bouwen. We krijgen opvallend veel steun. Verzamelaars zijn heel benieuwd Van de gemeente kreeg hij te ho ren dat twee hotels niet kunnen. Het wordt het ene óf het andere. Tot duidelijk is wat hij gaat doen met het KPN-gebouw, mogen Kluin en andere kunstenaars het gebruiken als broedplaats. Bommeljé: ,,De af spraak is dat ze vertrekken als ik het gebouw nodig heb." Kluin is blij met die regeling. Samen met de an dere kunstenaars is hij bezig hun deel van het gebouw in te richten zodat ze volgende maand officieel kunnen openen. Graffiti Graffiti- en streetart-kunstenaar Bart van Kervinck (27) maakt deel uit van ATELIER8A. Hij ontmoette Kluin in Domburg en al snel had den ze het over het gebrek aan werkruimte voor kunstenaars. ,,Ik werkte vooral bij mensen thuis", vertelt Van Kervinck. Hij vindt het heerlijk om nu een plek te hebben waar hij kan werken en waar hij ideeën kan uitwisselen met andere kunstenaars en inspira- tie kan opdoen. ,,Dit is een goede start." Samen schilderen Dat vindt initiatiefnemer Michael Kluin ook. Hij wijst erop dat er volop kunstenaars zijn die op Wal cheren wonen en geweldig preste ren maar nauwelijks bekend zijn. Hij verwacht dat daar door samen werking met het atelier verande ring in komt. Kluin zit vol plannen. Zo wil hij ervoor zorgen dat ATE- LIER8A gedurende alle seizoenen zorgt voor activiteiten. ,,We willen daar ook de inwoners bij betrekken. Bijvoorbeeld ouderen uitnodigen om samen te schilderen of een workshop opzetten voor jongeren. VLISSINGEN Een BSN-num- mer hoor je niet als relatienum mer te gebruiken in de corres pondentie met een zorgcliënt. Dat druist in tegen de wetgeving voor de bescherming van per soonsgegevens. Maar de ge meente Vlissingen doet dat wel. Dat schrijft Vlissingse Natha lie Pleunis in een brief aan de ge meenteraad en het college van burgemeesters en wethouders. Sinds juni vorig jaar probeert ze via de Wet maatschappelijke ondersteuning een traplift te krijgen voor haar woning in de Vlissingse binnenstad. Door een spieraandoening en astma kan Nathalie steeds moeilijker naar de badkamer en slaapkamer bo ven. Verhuizen naar een gelijk vloerse woning is geen optie voor Nathalie. Haar koopwoning staat 'onder water', zodat ze bij verkoop in de schuld zou raken. Bovendien is haar sociale net werk en mantelzorg nu vlakbij. Bewijs maar dat je bij verkoop een restschuld overhoudt, kreeg ze te horen bij het voormalige zorgloket Porthos. ,,Terwijl je helemaal geen financiële gege vens hoeft te overleggen." De gemeente wil echter kun nen zien of het betalen van Na thalies restschuld mogelijk goedkoper uitpakt dan een trap- lift, reageerde wethouder Albert Vader eind vorig jaar. De ge meente moet bezuinigen omdat het dit jaar twaalf miljoen euro tekortkomt op de Wmo en jeugdzorg. Nathalies weigering om zich medisch en financieel bloot te geven, betekent evenwel dat ze nog steeds geen oplossing heeft voor haar probleem. Daarom stapte ze gisteren het stadhuis in met een brief. Daarin kaart ze aan wat er volgens haar is misge gaan. ,,Ik doe mijn mond open, maar heel veel anderen durven dat niet. Een gemeente mag bur gers niet als middel gebruiken om bezuinigingen te bereiken." Buurtcafé De Freesias Vogelbeurs AAGTEKERKE WA Verlangen naar de tijd van Toorop en Mondriaan Het voormalige KPN-gebouw in Domburg is een broedplaats ge worden voor kunstenaars waar ze schilderen, tekenen, fotogra feren, muziek maken en gedich ten schrijven. ,,We willen Dom burg en Walcheren weer inter nationaal op de kunstkaart zet ten", zegt Michael Kluin. Emile Calon Domburg Michael Kluin en Bart Kervinck in hun Atelier8A. FOTO BOAZ TIMMERMANS - Michael Kluin De officiële opening is zaterdag 22 februari van 18.00 tot 22.00 uur. VLISSINGEN In Vlissingen is vandaag van 10.00 tot 12.00 uur een buurtcafé. Het buurtcafé staat in het teken van herinneringen aan vroeger. Studenten van Scalda draaien mu ziek van vroeger en be zoekers kunnen ver zoeknummers aanvra gen. Het buurtcafé is in de bibliotheek in Cine- City aan de Spuikom- weg 7. De toegang is gratis. VLISSINGEN De Senioren Vereniging Walcheren luidt maan dag 13 januari het nieuwe jaar in bij Ter Reede in Vlissingen. Deze middag treedt het cabaretduo De Freesias op. Zij brengen een ge varieerd programma met sketches en liedjes. Tij dens de pauze kunnen de aanwezigen genieten van warme hapjes en een drankje. De toegang is gratis. De aanvang is om 13.30 uur. 'S-HEER HENDRIKSKINDEREN Vogelvrienden Goes houdt op zaterdag 11 ja nuari een vogelbeurs in Sf V B Vogelvrienden Goes houdt zaterdag een vogel- beurs. FOTO ANNINA ROMITA 's-Heer Hendrikskinde ren. Geïnteresseerden kunnen tijdens de beurs kooi- en volièrevogels ruilen, kopen of verko pen. Belangstellenden zijn komende zaterdag tussen 10.00 en 12.00 uur welkom in het Heer Hendrikhuis aan de Te Werfstraat 18 in 's-Heer Hendrikskinderen. De toegang bedraagt twee euro. Gymzaal Agatha- straat, 09.15-10.15 uur: Bewegen voor 55+ GRIJPSKERKE Dorpshuis, 09.30 11.30 uur: Handwerk- club; 11.00-12.30 uur: Digicafé MELISKERKE Dorpshuis 'Ons huis', 09.30-11.30 uur: Koersbal MIDDELBURG 't Zwin 1, 10.00-12.30 uur: Gratis inloop spreekuur Budget- coach Zeeland; Gym zaal, Roosenbur- glaan, 13.00-14.00 uur: Sport Beweeg- les voor vrouwen; Kruitmolen, 14.00 16.00 uur: Bowlen voor senioren 50+; Markt, 15.00-22.00 uur: Openstelling ijs baan; Cinema Mid delburg, 15.30 uur: Vertoning 'The Fare well'; Schouwburg, 20.00 uur: Optreden Rowwen Heze OOSTKAPELLE Kantine Voetbalver eniging, Magnolialaan 33, 13.30 uur: wan deltocht VEERE Kerkstraat 6, 10.00 12.00 uur: 'Koffie Ko renmaat' VLISSINGEN Mercuriusweg 19, 10.00-12.00 uur: Spreekuur Sociale cliëntenraad; Wijk centrum De Burgerij, 10.30-12.00 uur: Sport- en spelactivi teit voor 50+; Gym zaal De Houttuijn, Slangenburg 1, 16.00 uur: Kleutergym; Wijkcentrum Bol werk, Papegaaien burg: 20.00-22.00 In ternationale dans WESTKAPELLE Polderhuis, 11.00 17.00 uur: Expositie 'Ringrijden, van folk lore tot (top)sport'.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 34