Inworncoach N Zeeland op dreef met huisvesten statushouders Man gewond door ontploffend geweer 2 WILLEM VAN DAM 3 n b a Column Iee, een groot voetballer was ik niet. Verder dan het vierde van de v.v. Wol- faartsdijk schopte ik het nooit. Op hobbelige velden hobbelde ik langs het lijntje met als voor naamste taak het geven van voor zetten. Maar helaas, die beland den vaker achter het doel dan voor het doel - veel gevoel voor richting heb ik nimmer gehad; vraag mij de weg naar de Noord pool en ik wijs naar het zuiden. werkje Voetballen doe je zó van Abe Lenstra had geleerd. Voor de jeugdige lezers: Abe was de Johan Cruijff van de jaren vijftig. De ge kuifde voetballegende schreef het werkje omdat hij - aldus oud trainer Max Merkel van de Ko ninklijke Nederlandsche Voetbal bond in het voorwoord - vooral voor jongetjes als ik 'een wegwij zer en raadgever op het gebied van de voetbaltechniek' wilde zijn. DE STELLING Vandaag: Ik verlang naar een strenge winter Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters ANGST VOOR ESCALATIE CONPLICT VS-IRAN maar niet opruimen Politie vindt drugslab in huis Zeevaartschool wellicht hotel 100 per uur met 'auto' die 25 mag In andere provincies varieert de achterstand van 33 vergunninghou ders in Gelderland tot 462 in Noord-Brabant. De Zeeuwse gemeenten hadden voor 2019 van het Rijk de taak ge kregen om 272 mensen onderdak te bieden. De in het verleden opge bouwde achterstand van 8 mensen kwam daar bovenop. Er kwamen vanuit de asielzoekerscentra vorig jaar 273 toegelaten vluchtelingen naar Zeeland, waardoor de achter stand nu 7 is. Zeven Zeeuwse gemeenten zijn precies op schema of lopen zelfs voor. Middelburg huisvestte vorig jaar 38 vergunninghouders en Goes 35. Deze twee gemeenten beginnen het jaar met een 'voorsprong' van respectievelijk 13 en 15 mensen. Borsele, Kapelle, Noord-Beveland, Reimerswaal en Tholen zitten ook op schema. Terneuzen werkte door het opnemen van 46 vergunning houders de achterstand bijna hele maal weg. Ook Hulst zit praktisch op schema. De gemeenten Veere, Vlissingen, Sluis en Schouwen- Duiveland beginnen 2020 met een grotere achterstand. Voor de eerste helft van 2020 staan de Zeeuwse gemeenten voor de huisvesting van 123 vergunning houders op de rol, plus de achter stand van 7. Als per gemeente de opgebouwde voorsprong of achter stand hiermee wordt verrekend zijn dit de aantallen voor de eerste zes maanden van dit jaar: Borsele 8, Goes -1, Hulst 11, Kapelle 1, Middel burg 0, Noord-Beveland 1, Reimers- waal 6, Schouwen-Duiveland 24, Sluis 17, Terneuzen 19, Tholen 8, Veere 13 en Vlissingen 23. RILLAND Een 52-jarige man uit Middelburg is gisterochtend ge wond geraakt bij een ongeval op de schietbaan Reimerswaal aan de Grensweg in Rilland. Hij liep de verwondingen op doordat een ge weer ontplofte, vermoedelijk ver oorzaakt door een storing. De melding van het incident kwam 10.45 uur binnen. Meerdere ambulances en een traumahelikop ter werden opgeroepen. Het slacht offer, dat lid is van een schietver- eniging, werd zwaar gewond afge voerd naar het ziekenhuis in Rot terdam. Hoe de storing is ontstaan is niet bekend. Het wapen is in be slag genomen voor technisch on derzoek. De politie gaat er niet van uit dat er opzet in het spel is. De schietbaan Reimerswaal, waar schietvereniging Scheldezicht oefent, heeft 18 banen van verschil lende lengtes. De banen zijn in de open lucht, maar de schietpunten zijn overdekt. beste. Zodra de tegenstander de bal al dan niet per abuis over de zijlijn had gewerkt, repte ik mij derwaarts om het 'bruine mon ster', zoals de bal destijds veelvul dig in voetbalverslagen werd aan geduid, met een ferme doch sier lijke worp het veld in te gooien. Precies zoals ik het in hoofdstuk 23 ('Te mogen ingooien is een voorrecht') van het standaard- voor Sinterklaas cadeau, staat nog altijd in mijn boekenkast. Ik plukte het van de week van de plank, toen ik las dat Ajax een in- worpcoach heeft ingehuurd. Een inworpcoach! Gekker moet het niet worden. Hoe moeilijk kan het zijn om een balletje in te wer pen. Als ik het kon, kan iedereen het. Toch? Gewoon: hakken op de lijn, de bal achter het hoofd, beide duimen achter de bal, de romp zover mogelijk naar achteren ge bogen en op het moment van werpen, hup, naar voren zwaaien. Zoals Abe mij dat al meer dan zes tig jaar geleden leerde. Als Ten Hag het mij heel vriendelijk vraagt, wil ik hem Voetballen doe je zó wel even lenen. Hakken op de lijn, beide duimen achter de bal 4 dagen top 4*-Van der Valk hotel nabij Den Bosch donderdag 9 januari 2020 Reageer op pzc.nl Gisteren: Ik ben liever eigen baas dan werknemer 663 reacties t>E VUURWERKBRILL-EN N0<3 MIDDELBURG Een 28-jarige man en een eveneens 28-jarige vrouw uit Middelburg zijn aangehouden nadat in hun woning aan de Se- geersweg duizenden pil len, een paar kilo MDMA- kristallen en apparatuur om harddrugs te bewer ken werden gevonden. Dinsdag is in de zaak ook nog een 25-jarige man uit Oostkapelle aangehou den, die inmiddels weer vrij is. De politie door zocht de woning nadat de twee bewoners zon dagnacht op de Vlas- markt ruzie met elkaar hadden. De man werd gefouilleerd en bleek drugs op zak te hebben. VLISSINGEN De eigenaar van de voor malige Zeevaartschool wil 28 hotelkamers in richten op de eerste en tweede verdieping van het gebouw aan de Vlis- singse Boulevard Bank- ert. De verdiepingen staan leeg, omdat Zorg- stroom de ze niet langer huurt. Vlissingen vindt het prima dat er meer ho telkamers aan de boule vard komen, maar legt de gebruikswijziging eerst voor aan de Rijksdienst voor cultureel erfgoed en de monumentencommis sie. Omdat er aan de bui tenkant van het gebouw niets verandert, verwach ten B en W geen proble men. De politie heeft gister morgen in de gemeente Sluis een zogeheten motorrijtuig met be perkte snelheid (MMBS- voertuig) van de weg gehaald omdat het 100 kilometer per uur reed, terwijl 25 is toegestaan. De 17-jarige bestuurder kreeg een proces-ver baal en moest zijn T-rij- bewijs inleveren. Voor een MMBS-voertuig heb je alleen een T-rijbewijs nodig en ook wegenbe lasting is er niet op van toepassing. Een MMBS mag op de weg dan ook maximaal 25 kilometer per uur rijden. Het voer tuig wordt vernietigd. De meeste Zeeuwse gemeenten hebben hun aandeel geleverd bij het huisvesten van vluchtelin gen met een verblijfsvergun ning. Zeeland en Friesland zijn de enige provincies die niet met een grote achterstand kampen. Theo Giele Vlissingen Ingooien kon ik echter als de Het boekje, ik kreeg het ooit De schietbaan in Rilland. foto hvzeeland Van der Valk Hotel Nuland - 's-Hertogenbosch 3 overnachtingen in een Comfort kamer 3 x uitgebreid ontbijtbuffet t.w.v. 45,00 p.p. V Gratis Wi-Fi en parkeren bij het hotel Zoover beoordeling: 8,1! V Tip! Bezoek Kasteel Heeswijk Q hoteldeal I dagelijks tot 23:00 uur 088-0331506

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 2