'Amazon wil Nederlandse vampierenserie' andere auto, andere verzekering j independer experts MEDIA CULTUUR 25 De eerste reeks, met onder ande ren Anna Drijver en Monic Hen- drickx, wordt vanaf zaterdagavond wekelijks om 19.50 uur uitgezon den door AvroTros op NPO Zapp. Het is de bedoeling dat de co-pro ductie met Duitsland en Noorwe gen aan meer landen wordt ver kocht. ,,En we denken stiekem al aan een derde en vierde seizoen. Dit is een van de meest bijzondere dingen die ik ooit deed'', aldus Pe- noza-maker Van Rooijen. ,,En dankzij het budget - zo'n 11 a 12 miljoen euro - episch in schaal.'' Grootser denken ,,Het is fijn dat we nu eindelijk eens grootser kunnen denken en series grootser kunnen aanpakken. Ik hoop dat dit de nieuwe stan daard is. Het moet ook wel, om de concurrentie met de Netflixen van deze wereld aan te kunnen.'' In de programmagids wordt de fantasyserie (opgezet door produ cent Lemming Film) aangekon digd als Vampieren in de Nacht, maar met het vizier op de buiten landse markt spreken alle acteurs (inclusief de Nederlanders) En gels. De plot, naar een Duitse boe- kenreeks, volgt vijf vampieren clans die in het Europa van 1889 met uitsterven worden bedreigd. Om te overleven, worden de kin deren van de clans samengebracht op een vampierenschool. Het Nederlands ondertitelde Heirs of the Night is volgens Van Rooijen geschikt voor gezinnen Dankzij het budget konden we het groots aanpakken. Het is echt episch in schaal met kinderen vanaf een jaar of 10. ,,Denk niet alleen aan horror. Dit is ook een avonturenverhaal a la Indiana Jones en The Goonies. En denk ook aan Harry Potter." Gnif felend: „Potter met tanden! Het komt echt in de buurt van het ni veau van de special effects uit die filmserie.'' als ik weer eens iets wil van een re gisseur. Ik moet ook wel eens mijn mond houden, ook al komen de din gen die ik wil zeggen uit een goed hart, om de voorstelling beter te ma ken. Je wil niet weten hoeveel men sen iets van de regisseur moeten, niet zelfredzaam zijn. Als acteur ben je maar een kleine spil in het geheel.'' En: ,,Als je jonger bent, draait het ook om je ego. Ik doe de hoofdrol, ik ben belangrijk. Nu ga ik voor het eerst in mijn carrière een rol delen. Ik ben niet eerste keus, ik hoor niet bij de eerste cast. Dat deert me niet. Ik word gewoon heel erg gelukkig van op de bühne staan", zegt Spaaij, die eind deze maand zijn debuut maakt als Valentine. ,,Maar misschien dat ik straks toch denk: ik wil alles spelen!" Als er iets veranderd is aan jou, je adres, je leeftijd of je auto kan je verzekering opeens duurder uitvallen. Daarom is het altijd slim om te checken of hij beter en voordeliger kan. Dus kijk meteen even en sluit 'm zelf af op independer.nl. Dan krijg je er gratis extra dekking bij. in financieel inzicht donderdag 9 januari 2020 GO Regisseur Diederik van Rooijen en cameraman Rolf Dekens (met headset) op de set van Heirs of the Night in Letland. foto lemming film De internationale vampieren serie Heirs of the Night, waarvan initiatief in Nederland lag, heeft de interesse gewekt van strea- minggigant Amazon. Dat vertelt scenarist en regisseur Diederik van Rooijen. Hij is al bezig met de afronding van seizoen twee. Gudo Tienhooven —Regisseur Diederik van Rooijen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 25