9 TeamNL Ten Brinke is beste Nederlander 22 Bulgarije kansloos op OKT in Apeldoorn In de hotseat T^L KALENDER Jeugd Olympische Spelen 9-22 januari Schaatsen: EK afstanden io-i2 januar| Handbal: EK (m) 9-26 JANUARI Waterpolo: EK In de derde set maakte Oranje een 15-12-achterstand ongedaan en werd op 24-23 een setpunt wegge werkt. In de eerste en tweede set kwam Nederland eigenlijk geen moment in de problemen en had het continu de leiding. Vooral door sterk aanvalsspel van Nika Daalde- rop en Anne Buijs was het verschil vrij groot met de Bulgaarse vrou wen. Daalderop kwam tot 19 pun ten, Buijs sloeg één punt minder binnen. In de derde set was Oranje min der dominant. Mede door de no dige omzettingen bij de Bulgaren ging het gelijker op. In de slotfase werd Celeste Plak nog ingebracht en met Plak werd setverlies ter nauwernood voorkomen. Na een uur en een kwartier benutte Oranje het eerste wedstrijdpunt door een fout in de aanval van de Bulgaarsen. Door de tweede zege op het OKT stelde Nederland een plek bij de eerste twee in de groep veilig. Dinsdag was de ploeg van Gianni Caprara al met 3-0 te sterk OKT VROUWEN^ POULEA Uitslagen Programma voor Azerbeidzjan. In de andere poule staat Duitsland er het best voor. De Duitse ploeg won giste ren met 3-1 van België. Aanvalskracht Nika Daalderop was content dat het duel met Bulgarije niet uit draaide op een lange partij. ,,Ik ben heel blij dat we de derde set er nog uittrokken en dat we geen energie verspild hebben'', zei Daalderop na afloop. De 21-jarige Daalderop was met 19 punten een van de uitblinksters bij Oranje. ,,Ik denk dat het hele team goed heeft gespeeld. We heb ben zoveel aanvalskracht op dit moment. Dit was een fijne wed strijd om lekker in het ritme te ko men.'' Daalderop wil de groepsfase on geslagen eindigen. Vandaag is Po len daarin de laatste tegenstander. ,,Deze zege haalt de druk er wel een klein beetje af voor vandaag. Maar we moeten tegen Polen ge woon volle bak gaan, ook voor het eigen gevoel'', blikte Daalderop, één van de uitblinkers bij Neder land, alvast vooruit naar de wed strijd vandaag op het OKT in Apel doorn. Waterpolokeepster Debby Willemsz gaat met TeamNL IN Hongarije op jacht naar prolongatie van de Europese titel van 2018 in Barcelona. BEKIJK DE COMPLETE KALENDER OP TEAMNL.ORG Hz 9S6> Rallylegende Stéphane Peter- hansel en zijn bijrijder Paulo Fiuza wonnen de test over 672 kilometer van Neom naar Al-Ula in Saoedi- Arabië. Bij de motorrijders was de Chileen Jiose Ignacio Cornejo de beste. De Spanjaarden Carlos Sainz en Lucas Cruz behielden de leiding in het algemeen klasse ment bij de auto's, maar zagen hun voorsprong wel slinken tot iets meer dan drie minuten. Nummer twee in het klasse ment is de Qatarees Nasser al-At- tiyah met bijrijder Matthieu Bau- mel, gevolgd door Peterhansel en Fiuza. Beste Nederlander is Bern- hard ten Brinke die met bijrijder Tom Colsoul achtste staat op 44.40 minuten van de leiders. Bij de motoren behield Ricky Brabec uit Amerika de leiding. Hij finishte gisteren als zevende, op 2.48 mi nuten van de Chileense winnaar Cornejo. De Argentijn Kevin Be- navides kwam als tweede over de meet en naderde Brabec tot op 2.30 minuten. De Nederlander Paul Spierings staat op een 31ste plaas in de tus senrangschikking. donderdag 9 januari 2020 TeamNL is hét sportteam van Nederland. Wij vertegenwoordigen Nederland 365 dagen per jaar, op het hoogste internationale niveau. Onze reis op weg naar de Olympische en Paralympische Spelen voert ons langs vele toernooien over de hele wereld. Kijk hier waar we deze week onder andere actief zijn en volg ons via Sfteamnltweets, Hteamnlinsta of 13 EchtTeamNL. Talent TeamNL is met vijftien jonge sporters in Lau sanne. Ze komen uit bij het 3- tegen-3 ijshockey, snowboarden (op de foto Melissa Peperkamp), schaatsen en shorttrack. 12-26 JANUARI De handbalmannen van TeamNL zijn voor het eerst vertegen woordigd op het Eu ropees kampioen schap. De ploeg neemt het in de groepsfase op tegen Duitsland, Letland en Spanje. Onze waterpolo- mannen en -vrouwen strijden in Boeda pest om de Euro pese titels. Voor de winnaars ligt een ticket klaar voor de Olympische Spelen. Oranje viert een feestje nadat Bulgarije is verslagen. foto anp Oranje al zeker van halve finale APELDOORN De Nederlandse volleybalsters hebben zich op het olympisch kwalificatietoer nooi in eigen land verzekerd van een plek in de halve eind strijd. Oranje, dat aantrad zon der de zieke Lonneke Sloetjes, was in Apeldoorn Bulgarije in drie sets de baas. Het werd 25 19 25-19 26-24. Gisteren Nederland - Bulgarije 3-0 Vandaag 16.00 uur Bulgarije - Azerbeidzjan 19.30 uur Nederland - Polen Morgen 20.00 uur Polen - Azerbeidzjan Zaterdag 17.15 uur Eerste halve finale 20.45 uur Tweede halve finale Zondag 17.30 uur Finale Winnaar plaatst zich voor Olympische Spelen. Poule B bestaat uit Duitsland, Kroatië, Turkije en België. In Heerenveen zijn veertien Eu ropese titels te verdelen. Bij de vorige editie, twee jaar gele den, wonnen de schaatsers van TeamNL zes keer goud. Helnekerf Rabobank NEDERLANDSE LOTERIJ NOONSF RALLY De leiders in het klasse ment voor auto's en motoren in de Dakar Rally hebben gisteren in de vierde etappe terrein prijs moeten geven.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 22