BDO heeft dieptepunt bereikt II Voor 17-jarig PSV-talent Mohamed Ihattaren 20 Mohamed Ihattaren is nog altijd pas 17. Toch start voor het PSV-talent al een volgende fase in zijn profloopbaan. Vandaag trapt hij in Qatar tegen Club Brugge (oefenduel) een jaar op gang, waarin onder meer een Oranjedebuut gloort. Kort United aast op Van de Beek Manchester United wil Real Madrid aftroe ven in de strijd om Donny van de Beek (foto). De Engelse club zou de Ajacied het liefst deze maand al vastleggen. United- coach Solskjaer wil op korte termijn verster kingen voor het middenveld om de kwalifi catie voor de Champions League in leven te houden. Afgelopen zomer was Van de Beek dicht bij een overgang naar Real Madrid. Kelly verhuurd aan Oxford Feyenoord heeft Liam Kelly (foto) voor de rest van het seizoen verhuurd aan Oxford United. De Engelse club komt uit in League One, het derde niveau van Engeland. Kelly (24) kwam afgelopen zomer op voorspraak van Jaap Stam, destijds hoofdtrainer, naar Rotterdam. PAARDENSPORT Jumping Amsterdam in trek Jumping Amsterdam heeft voor de nade rende editie bij de springruiters een sterk deelnemersveld voor de wereldbekerwed strijd aan zich weten te binden. Voor Neder land komt onder meer Maikel van der Vleu ten in de RAI in actie. Daarnaast zijn met de Zwitser Steve Guerdat, de Duitser Daniel Deusser, de Belg Pieter Devos en Henrik von Eckermann vier ruiters uit de top-10 van de wereldranglijst van de partij. Flitsen Quote van de dag Voetbal Tijdrit Tennis De meeste sportliefhebbers kennen het. Voor sommigen is het nostalgie en jeugdsentiment. De Lakeside Country Club in Frimley Green, waar elk jaar werd gedart om de wereldtitel. Met characters als Ted Hankey en Andy Fordham. De plek, waar Raymond van Barneveld met zijn eerste WK-titel in 1998 Neder land dartsgek maakte. Die plek is niet meer. Het WK van de dartsbond BDO is op ster ven na dood. De historische Coun try Club is dit jaar verruild voor een bijzaal in de enorme O2 Arena in Londen. Het resultaat? Zeker de eerste dagen een akelig lege zaal met een handjevol familieleden. Het WK van de BDO stond de afge lopen pakweg tien jaar al in de schaduw van die andere (commer ciële) bond PDC met sterren als Mi chael van Gerwen, Gary Anderson en de inmiddels gestopte Van Bar- neveld en recordkampioen Phil Taylor. Het dieptepunt van 'het andere WK' is nu bereikt. Ook Martijn Kleermaker onderschrijft het. De 28-jarige Nederlander speelt van daag in Londen in de achtste finale tegen de Engelsman Paul Hogan. Letterlijk vijf dagen voor de start van het toernooi kregen de spelers een brief dat het prijzengeld van de winnaar was gehalveerd van een ton naar 50.000 euro. Sponsors ha ken af, de kaartverkoop is één groot drama. Fallon Sherrock, de vrouw die als gastspeelster bij het andere WK stuntte door twee keer van een man te winnen, haakte af toen het prijzengeld werd gehalveerd. Wat Kleermaker overhoudt aan zijn eer der gewonnen partij dit toernooi? Hij heeft nog geen idee. ,,Het is de grootste fout ooit van de BDO om Frimley Green te verlaten'', zo is de De Mo-express. Zo wordt het al ge noemd, de taxicentrale die hij hier in Doha dagelijks speelt. Met een grootformaat golfkar rijdt Moha- med 'Mo' Ihattaren ploeggenoten heen en weer tussen hotel en trai ningsveld. Het gaat soms van slin ger de slanger. Met de nodige snel heid ook. Iedereen giert het dan uit. Het zijn van die momenten dat je nog een jochie van 17 ziet, iemand die ruimte krijgt om ook 'gewoon' kind te zijn in een volwassen man nenwereld. ,,Ik heb net mijn rijbe wijs. In Nederland rijd ik veel. Maar tot ik 18 ben moet één van mijn broers altijd mee. Hier heb ik geen bijrijder hè,'' grijnst Ihattaren. Nog maar een jaar geleden dook hij voor het eerst op in Doha. Mark van Bommel nam de A-junior mee op winterstage. De eerste keer dat Wesley Sneijder de training keek, veerde die gelijk op in zijn tuin stoel. ,,Zó, dat mannetje kan voet ballen! Wie is dat?,'' zei Sneijder, die zijn eigen spelersloopbaan toen afbouwde in Qatar. Ihattaren, met pretogen: ,,Ik had die week niet veel contact met thuis, was volledig ge focust op het trainen. Maar ik hoefde ook niks te laten weten. 'We lezen in de uitspraken van Sneijder wel dat het goed met je gaat,'' zei den mijn ouders en broers. 12 maanden later is er veel ge beurd. Ihattaren is doorgebroken. Heeft een veelbesproken keuze voor Nederland boven Marokko ge maakt. Er waren barre tijden met PSV, uitmondend in het ontslag van de trainer met wie hij een goede band had. Natuurlijk steeg het verdriet om zijn overleden va der boven alles uit. ,,Het is een jaar geworden dat ik nooit zal verge ten,'' zegt Ihattaren. ,,Ik probeer niet te veel stil te staan bij hoe snel alles gaat. Als je gaat beseffen wat j e aan het doen bent, ga je naast je schoenen lopen. Wel leg ik mezelf op dat ik niet slecht kan spelen. Dat kan ik niet maken tegenover mijn familie. Zij hebben al veel voor me gedaan en ze hebben met mijn va ders ziekte en overlijden veel moe ten doorstaan.'' Oranje Hoewel hij nog steeds pas 17 is, be gint al een volgende fase in zijn loopbaan. In 2020 wacht een voor trekkersrol bij de jacht op eerherstel van PSV. En een verwacht debuut in Oranje. ,,Ik heb zelf de 17-jarige Ronaldo meegemaakt als medespe ler bij PSV,'' trekt trainer Ernest Fa- ber een vergelijking. ,,Die gaven we ook al graag zo veel mogelijk de bal. Wat wel anders is: het meeverdedi gen wat Ronaldo toen midden ja ren 90 moest doen, is onvergelijk baar met de eisen nu. Je probeert Mootje mee te geven hoe je dat slim doet: Meteen al goed 'staan' zonder bal. Dat scheelt direct drie, vier, vijf meters die je anders terug moet lo pen. En je weet hoe het werkt: het gedrag van de beste speler krijgt na volging. Die invloed heeft hij al.'' Ihattaren zelf: ,,Je kan niet op één tempo omschakelen. Dat is anders dan bij de jeugd. Dat merk ik wel.'' Je kan niet op één tempo omschakelen. Dat is wel wat anders dan bij de jeugd 'We presteerden niet. Simpel. Maar wij gaan gewoon naar Tokio.' donderdag 9 januari 2020 VOETBAL VOETBAL Spanje heeft zich geplaatst voor de kwart finale van de ATP Cup. Met Rafael Nadal werd Japan verslagen met 3-0. Lazio heeft van de Italiaanse bond een boete van 20.000 euro gekregen wegens ra cistisch gedrag van de fans. Die beledigden zondag Brescia-spits Mario Balotelli. Het kort geding van wielerploeg Parkhotel Valkenburg tegen Lorena Wiebes is van de baan. De 20-jarige Wiebes, die wilde verkas sen, komt tot de zomer uit voor de ploeg. GO Doelman Jas per Cillessen (30) zit don derdagavond in de halve finale van de strijd om de Spaanse Su percup tegen Real Madrid op de bank bij Va lencia. Dat overkwam hem ook al in het af gelopen week einde tegen Eibar. '2019 vergeet 4 Wielrenner Luke Durbridge (foto) is voor de vierde keer Australisch kampioen tijd rijden gewor den. De 28-ja- rige renner van Mitchelton- Scott klopte zijn rivaal Rohan Dennis. H De man die de Tsjechische Petra Kvitova drie jaar gele den met een mes stak, moet elf jaar de cel in. Eerder kreeg de 34-ja- rige dader nog acht jaar opge legd. Peter Wright werd afgelopen week op glorieuze wijze wereld kampioen, maar er is dezer dagen nóg een WK darts in Lon den. De BDO-titelstrijd, waar ooit heel Nederland naar keek, sterft een stille dood. ,,Het is in- en intriest.'' Daniel Dwarswaard Rotterdam O a 0) f* k v x"*.\ Maarten Wijffels Doha - Mohamed Ihattaren Mohamed Ihattaren op het trainingsveld: 'Ik leg mezelf op dat ik niet slecht kan spelen. Dat kan ik niet maken tegenover mijn familie.' foto anp -Arno Havenga, coach van de waterpolodames, is vol goede moed.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 20