jaar op zeven Fiod jaagt op fraudeurs in Dubai en Hongkong II KR. Crimineel geld op de korrel Walcheren De korfbalvereniging in Ritthem legde '^jzeven jaar geleden een ijsbaan aan, maar er is nog nooit op geschaatst. De ^warme winters gooien steeds roet in het eten, tot verdriet van voorzitter Ron van Hese. Vandaag bij deze krant In huize Derksen 1688 555530 donderdag 9 januari 2020 Trump slaat andere toon aan P8 Nieuwsmedia Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 8 De ministeries van Buitenlandse Zaken en Justitie en Veiligheid on derhandelen met Dubai over een bilateraal verdrag over de uitwisse ling van justitiële gegevens. Zo'n verdrag moet het makkelijker ma ken om gegevens van bankrekenin gen van verdachten in te zien of in formatie op te vragen over daar ge vestigde personen en bedrijven. De Fiscale Inlichtingen- en Opspo ringsdienst ziet geregeld witwas constructies via deze verre oorden verlopen. ,,Het zijn financiële cen tra waar veel geld door stroomt. We zien dat daar ook crimineel geld wordt witgewassen", zegt Fiod-di- recteur Hans van der Vlist. ,,Dubai, Zonder internationale samenwerking slaan we geen deuk in een pakje boter Singapore en Hongkong staan niet voor niets op ons lijstje.'' De samenwerking met Singapore en Hongkong is volgens Van der Vlist al flink gevorderd. ,,Ook met Dubai hebben we inmiddels mooie stappen gezet.'' De miljoenenstad in de Verenigde Arabische Emira ten, waar de onlangs gearresteerde topcrimineel Ridouan Taghi zich zijn ze niet zo knuffelig Jaarcijfers De Fiod, die zich met 1500 mede werkers richt op financiële en eco nomische fraude, brengt vandaag zijn jaarcijfers naar buiten. Het af gelopen jaar heeft de dienst meer dan achthonderd fraudeonderzoe ken verricht. Daarvan zijn er 305 gedaan op verzoek van het buiten land. „Zonder internationale sa menwerking slaan we geen deuk in een pakj e boter'', zegt Van der Vlist. Om succesvol over de wereld te kunnen rechercheren, is de Fiod aangesloten bij de J5, een samen werkingsverband met fiscale op sporingsdiensten van de Verenigde Staten, Groot-Brittannië, Australië en Canada. „Dankzij dat verbond hebben we toegang tot het netwerk van deze grotere landen. Dat heeft ons al veel gebracht.'' Het komende jaar versterkt de Fiod ook de samenwerking met Ne derlandse banken. Ergens aan de Amsterdamse Zuidas wordt een centrum voor witwasbestrijding geopend waar medewerkers van overheidsdiensten en banken geza menlijk optrekken. P12 fs Uitgeficht JJiigaan slips Ou/velsblauw Televisie Weer Zeer zacht, ook nat 12°C ZEELAND2 pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 262 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,75 In de jacht op crimineel geld wil de Fiod nauwer samenwerken met financiële centra als Dubai, Singapore en Hongkong. Met Dubai, waar topcrimineel Ri- douan Taghi onlangs werd gear resteerd, onderhandelt Neder land over een verdrag over de uitwisseling van justitiële gege vens. Koen Voskuil Utrecht jarenlang schuilhield, staat bekend als een investeringsoord voor cri minelen. »P10 —Hans van der Vlist, Fiod-directeur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 1