'Mijn baas heeft mij echt een kans gegeven' 19 Hoeveel verdien je? De app voor de iPhone kost 2,29 euro. In Android is-ie gratis, maar als je ook échte bomen wilt planten, moet je up graden naar een premiumversie en die kost eenmalig 1,99 euro. 1 Geluid blokken Nu is er nog een derde factor die roet in het eten kan gooien, maar waar ik niet direct invloed op heb: de omge ving en de geluiden die daarbij horen. Een ambulance die voorbij- raast of collega's die naast je een gesprek voeren. Daarom luister ik als een deadline nadert vaak naar muziek. Bijkomend voordeel: met een koptelefoon op zijn mensen minder snel geneigd je te storen. Ik gebruik zelf Spotify. In de app van deze streamingsdienst staan verschillende playlists in de categorie 'Focus'. Denk aan: Maximum Concen tration en Lo-Fi Beats. Muziek luiste ren kan ook via de online muziek zender Brain.fm. Deze speciaal ont wikkelde muziek ondersteunt wat je aan het doen bent en is een samen werking van wetenschappers, musici en ontwikkelaars. Na vijf gratis proefsessies moet je daar voor beta len. Vanaf zo'n 45 euro voor een jaar. Overzicht houden Elke werkdag begin ik met het opstellen van een lijstje van dingen Ik probeer af en toe rust te creëren in mijn hoofd met de meditatie-app Headspace die ik moet doen. Er zijn allerlei apps om gedurende de dag takenlijsten te ordenen. Een van mijn collega's zweert sinds kort bij Todoist, maar je hebt ook Wunderlist, Google Tasks, Evernote - om gedachten en artikelen te ordenen - en Checklist. Dat is slechts een kleine greep uit het assortiment. Ik heb er een aantal geprobeerd, maar ben tot de conclusie gekomen dat ik hiervoor écht het liefste offline blijf werken. Ik heb een notitieblok en een pen. Altijd bij de hand. Daar staan mijn takenlijsten in. Ik begin er de dag mee, ik eindig ermee. Het geeft me voldoening om met een markeerstift aan de slag te gaan en dingen af te vinken. Als ik een nieuw idee heb of iets op een later moment nog even uit wil zoeken, krabbel ik het snel neer en kom ik het later weer tegen, zonder dat ik een app nodig heb. Dat is ook weleens lekker. Even ruimte in je hoofd Dit klinkt allemaal alsof er niets meer mis kan gaan, toch slaat bij mij na afloop van een taak weleens de stress toe. Een blik op mijn nauwe lijks slinkende to-dolist en ik zie door de bomen het bos niet meer. Wat me dan helpt: een goede wande ling of, nog liever, even sporten. Maar eerlijk is eerlijk: dat kost tijd die ik niet altijd heb en ik kan me er op zo'n moment ook niet goed toe zetten. Daarom probeer ik af en toe rust te creëren met behulp van de app Headspace. Een meditatie-app waarmee je je hoofd leegmaakt. Je kunt verschillende sessies doen van een bepaalde tijd, ik ben bezig met de 'basics', waarin een sessie meestal niet meer dan tien minuten kost. Je kunt kiezen: een mannen- of een vrouwenstem die in het Engels heel rustig vertelt wat je moet doen om je gedachten los te laten. De tijd is zo om en op het moment dat je je ogen opendoet, kun je met een fris hoofd weer aan de slag. Op naar een nieuwe klus. De app Headspace is gratis te down loaden. Daarmee kun je een aantal basiscursussen volgen. Om toegang te krijgen tot een bibliotheek met cursussen en dagelijkse nieuwe meditaties, moet je een abonnement nemen op Headspace Plus. Dat kost 4,99 euro per maand. II ,,Met mijn baan als onderwijsplanner netto 1650 euro per maand en met mijn eenmanszaken ongeveer 1500 euro netto per maand.'' Blij mee? „Eigenlijk wel. Maar ik moet zeggen dat het werk als onderwijsplanner redelijk gecompliceerd is. Ik begin al om 07.00 uur en werk drie avonden in de week een uur door om de planning van de volgende dag in orde te maken. Eén keer in de drie weken heb ik weekenddienst. Dan werk ik gemiddeld drie uur. Met de onregelmatigheid en de stress van het werk vraag ik me af of dit de juiste beloning is.'' ,,Dat was niet de insteek, maar het motiveert wel. Ik ben mijn eenmanszaken begonnen omdat ik veel verschillende dingen leuk vind. Het voor deel als onderwijsplanner is dat ik om 12.30 uur klaar ben. Dan is er nog tijd om te freelancen." ,,In eerste instantie werkte ik als media-adviseur op provisiebasis. Dan deed ik bijvoorbeeld een opdracht waar ik 20.000 euro voor het bedrijf mee binnenhaalde. 20 procent was voor mij. Langzaamaan ben ik daarvan afgestapt, omdat je er soms wel honderd uur insteekt. Het werk houdt nooit op. Nu heb ik een uurtarief van 55 euro, exclusief btw. Voor de afslankpraktijk verkoop ik shakes, soepen en repen. Mensen be talen voor de producten, ik coach ze kosteloos." ,,Ik probeer het wel, maar zonder succes. Toen ik uit het bedrijfsleven kwam, ging ik er een paar honderd euro op achteruit. Aan de andere kant: op het moment dat ik hier kwam werken, had ik zeven jaar niet gewerkt vanwege de kinderen. Ik liep achter met mijn kennis van computers. Mijn baas heeft mij echt een kans gegeven. En ik heb alle schoolvakanties vrij, dat is een enorme luxe." Verdient Astrid genoeg? donderdag 9 januari 2020 GO ILLUSTRATIE RUBEN L. OPPENHEIMER Vandaag: Astrid (49) werkt 28 uur per week als onderwijsplannen Daarnaast is ze zelfstan dig media-adviseur en heeft ze een afslankprak- tijk. Werkt in totaal 40-45 uur per week. Wat verdien je? Ben je voor jezelf begonnen om wat extra te verdienen? Hoe bepaal je je prijs voor je diensten? Heb je ooit met succes over je salaris onder handeld? BABETTE RIJKHOFF Leeftijd: 49 jaar Opleidingsniveau: mbo Branche: onderwijs en wetenschap Werkervaring: vijf jaar Regio: Zeeland Volgens de Salariswijzer is het gemiddelde salaris voor haar functie 1982 euro bruto per maand (bij 28 uur). „Mannen verdienen meer. Daarom kaart ik elk jaar mijn salaris aan, vanwege gelijke beta ling." Hoe zit het met jouw salaris? nationalevacaturebank.nl/salariswijzer Meedoen met deze rubriek? Stuur een mailtje! werk@dpgmedia.nl @RLOppenheimer

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 19