Isa van Saagsvelt wil straks niet als eerste uitgeput zijn ATB Wintercompetitie van de baan ZEELAND 13 laten de KNWU en Trimbelangen Midden Zeeland weten. Het orga niseren van amateurwedstrijden is momenteel niet toegestaan en er is op korte termijn geen ver soepeling te verwachten. Er ging eerder al een streep door de races die in de laatste maan den van 2020 zouden worden gehouden. De organisatie broedde aanvankelijk nog op een nieuwe wedstrijdkalender, maar er is de komende tijd geen per- spectief. Er stonden voor dit jaar aanvankelijk wedstrijden in Mid- delharnis, Wolphaartsdijk, We- meldinge, Westenschouwen, Heinkenszand en Hulst op het programma. Vorig seizoen kreeg de competi tie twee Zeeuwse winnaars. Bij de mannen ging voormalig prof wielrenner Marco Minnaard uit Wemeldinge er met de eindover winning vandoor. Anne van de Swaluw uit Kwadendamme werd bij de vrouwen eerste in het eind klassement. daarom iets toe te kunnen voegen. ,,Mijn kracht ligt aan de bal, dat moet ik blijven doen en laten zien.'' Maar De Nooijer beseft ook dat er fysiek meer van hem wordt gevraagd en dus is hij aan de slag gegaan met een personal trainer. ,,Ik train nu twee keer in de week, puur op kracht en stabiliteit." Ook zijn vader, die bij Lokeren de spit sen gaat trainen, zit er bovenop. ,,Die is altijd eerlijk over wat ik be ter moet doen. Hij wil echt het be ste eruit halen.'' Samen beelden bekijken Hij blijft woonachtig in Vlissin- gen. De gezamenlijke ritjes naar België met zijn vader laten zich ra den. ,,Na de training vertelt hij al tijd wat ik wel of niet goed heb ge daan of waar ik op moet letten. En we kijken samen beelden terug.'' Maar soms zou hij even liever niet met Dennis de Nooijer in de auto zitten. ,,Als ik niet goed genoeg mijn best heb gedaan, kan hij be hoorlijk boos worden. Dan zit ik liever niet naast hem, haha.'' Bij Lokeren gaat Mitchell de Nooijer, die in het verleden ook op het middenveld speelde, zich rich ten op een plek centraal in de ver dediging. Daar ziet hij zijn toe komst. ,,Dat deed ik ook bij Luctor Heinkenszand en dat voelt voor mij nu wel het beste. Op die posi tie wil ik mezelf ontwikkelen.'' Dat doet hij met een duidelijk doel voor ogen. ,,Prof worden is natuurlijk de droom, maar voor nu wil ik mezelf in de kijker spelen en hopelijk weer een stapje omhoog maken. Ik ben heel blij met deze kans, bij een club met een mooie naam in het Belgische voetbal.'' En hoewel hij fit is gebleven en heeft getraind met vader Dennis, is Mitchell de Nooijer blij dat hij gisteren echt van start is gegaan. ,,Niets is zeker natuurlijk in deze tijd en na een periode zonder voetbal begon het wel een beetje saai te worden.'' Als klein meisje vond ze het leuk om op straat te voetballen, maar Isa van Saagsvelt ging op basketbal en wedstrijdzwemmen. Toen ze van haar ouders één sport moest laten vallen, besloot ze te blijven basketballen. ,,Ik hou van de veel zijdigheid en snelheid van de sport'', zegt de 17-jarige speelster van BC Vlissingen O18 én vrou wen 1. Van Saagsvelt blijkt fana tiek, want ondanks de geldende maatregelen en een pittig exa menjaar (vwo 6) maakt ze haar wekelijkse trainingsuurtjes. Hoe train je? ,,Ik probeer twee a drie keer per week hard te lopen. Dan ga ik naar het Nollebos om wat oefeningen te doen bij de duintrap, naast de tennisbaan. Squatten bijvoor beeld. Of ik ren de trap omhoog en weer naar beneden. Interval- training dus, goed voor de condi tie. Ik ga ook wel eens mountain- biken. Door het bos, richting Dis hoek, bij Valkenisse met de steile trap omhoog, mountainbike op de rug. Zwaar, maar wel heel leuk!'' Met wie train je meestal? ,,Niet met teamgenoten, maar met andere vriendinnen die bijvoor beeld aan hockey of volleybal doen. Zij zitten in hetzelfde schuitje en willen ook fit blijven. Je ziet wel dat zij een ander soort conditie hebben. Hockeyers kun nen bijvoorbeeld langer doorren nen en ik ben beter met interval- trainingen. Daar heb ik voor mijn sport meer aan dan vijf kilometer non-stop kunnen hardlopen.'' Wat kun je niet, wat je normaal wel doet? ,,Het is vervelend dat we niet bin nen kunnen trainen, in de zaal. Buiten kan ik prima dribbelen en oefenen op mijn schot, maar par tijtjes zitten er voorlopig niet in. Daar baal ik natuurlijk wel van. Partijtje is het leukste onderdeel van mijn sport. En het is buiten nogal koud. Ik kleed me altijd dik en warm aan, haha. Dat is wel no dig.'' Wat is je favoriete trainingsvorm in coronatijd? ,,Toch de intervaltraining, de oe feningen in het bos. Ik doe het niet per se om sterker te worden, maar om fit te blijven. Ik heb geen zin om straks degene te zijn die als eerste uitgeput is, als we weer mo gen basketballen.'' Is het moeilijk om jezelf te motiveren? ,,Ja, vind ik wel. Als ik met nie mand afspreek, op mezelf aange wezen ben, wil ik trainen nog wel eens uitstellen. Dan denk ik: ik ga wel over een uurtje. Maar dan is het donker en verschuift het weer naar de volgende dag. Uitstelge drag, daar heb ik wel een beetje last van, haha. Daarom is het fijn om met iemand af te spreken of met het team straks weer in de zaal te trainen. Dan móét je ko men op een bepaald tijdstip en word je nóg meer gepusht. Door de trainer en je teamgenoten. Het zijn ook gewoon vriendinnen, die ik nu mis.'' Naar welke wedstrijd of welk evenement kijk jij het meest uit? ,,Wow, dat is wel een moeilijke vraag. Ik denk gewoon de eerst volgende wedstrijd die we kun nen en mogen spelen. Tegen wie maakt niet zoveel uit, als ik maar weer kan spelen. En het liefst een thuiswedstrijd, dat er veel men sen kunnen komen kijken. Dat is altijd gezellig.'' vrijdag 8 januari 2021 GO VLISSINGEN Er komt definitief geen ATB Wintercompetitie. Dat Marco Minnaard. foto marieke MANDEMAKER In de rubriek 'Hoe trainen Zeeuwse sporters nu?' gaat de PZC iedere week in gesprek met een sporter uit deze pro vincie. Hoe blijft hij of zij fit in tijden van lockdown? In deel 1: basketbalster Isa van Saags- velt. Stefan Maas Vlissingen de buren M Hij gaat weer in België voetballen, maar Mitchell de Nooijer blijft woonach tig in Vlissin- gen. foto dirk-jan GJELTEMA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 41