«SA Mi I V\;r> V Nieuwdorp baalt van vertrek 'heel goede trainer' Vujovic O O) CD O •V<'V; V V t t' t >wv v air 12 ZEELAND MITCHELL DE NOOIJER TERUG NAAR BELGIË Voor de tweede keer dit seizoen gaat voetballer Mitchell de Nooijer een kijkje nemen over de grens, in België. Na een korte en hectische periode bij KSV Roeselare is de zoon van oud-prof Dennis de Nooijer gisteren bij Lokeren- Temse gestart. 4v 51 v. t\ 1 V KKD Lessen Het jaar 2020 was voor veel voetballers bijzonder en dat geldt zeker voor Mit chell de Nooijer. De 20-jarige Vlissin- ger begon het seizoen bij zaterdag derdeklasser Luctor Heinkenszand, maar stapte nog voor de start van de competitie over naar het Belgische KSV Roeselare. Die club ging echter failliet, maar nu is de zoon van oud prof Dennis de Nooijer gestart aan zijn tweede avontuur bij de buren. Hij begon gisteren aan de voorbereiding bij Lokeren-Temse. Nog voordat Mitchell de Nooijer een contract kon tekenen bij KSV Roeselare, spelend op het hoogste amateurniveau van België, vroeg de club het faillissement aan. Het bete kende voor hem en vader Dennis, die er assistent-trainer zou worden, het einde van een kortstondig avontuur. Maar heel lang duurde het daarna niet voordat de centrale verdediger een nieuwe club had. ,,Karel Fraeye was eerst trainer bij Roeselare, maar vertrok naar Lokeren. Via hem en mijn vader kwam ik bij deze club te recht.'' De teller van gespeelde wed- i 4 J. 1 7 A -V strijden in dit seizoen staat slechts op één. Een oefenwedstrijd tegen TOP Oss, weet hij nog. ,,Dat was met Roe- selare en toen merkte je meteen dat het niveau hoog lag. Dat was best even wennen.'' Echt aanpoten Vanwege coronagevallen binnen de selectie werden verschillende wed strijden in die periode afgelast. Daar door trainde De Nooijer vooral mee bij de Belgische club. Toch kreeg hij een goed beeld van het niveau. ,,Het is natuurlijk anders dan bij Luctor Hein- kenszand, maar hoe vaker je traint, hoe beter het gaat. Qua fysieke kracht en snelheid is het echt aanpoten. Spe lers zijn hier veel breder en groter dan ik in Nederland gewend was.'' Tussendoor trainde hij nog mee bij derdedivisionist Goes, liet hij een stage in Polen schieten omdat hij niet helemaal fit was en kwam hij dus uit eindelijk terecht bij Lokeren, een club op het tweede amateurniveau van België. ,,In Nederland was eigenlijk al leen Luctor Heinkenszand een optie, omdat ik nog niet overgeschreven was naar Roeselare.'' Maar het werd dus opnieuw België. Zijn eerste bezoek aan Lokeren- Temse, tijdens een bekerwedstrijd, gaf hem meteen een goed gevoel. ,,Ze wonnen de beker en treffen nu een club van het hoogste niveau. Toen ik het zag dacht ik: Daar kan ik mezelf wel bij aansluiten en verder ontwik- Mijn vader is altijd eerlijk over wat ik beter moet doen. Hij wil echt het beste eruit halen kelen. Je moet het qua niveau vergelij ken met Goes en Hoek, denk ik.'' Ook het complex en de verhalen maakten indruk. ,,Als er publiek mag komen, staan er soms 3000 man langs de lijn, zeiden ze. Dat is natuurlijk wel mooi. Lokeren is echt geen kleine club en heeft veel supporters.'' Hij hoopt natuurlijk dat dit tweede hoofdstuk in het Belgische voetbal een stukje langer is dan het vorige. De Vlissinger, die eerder ook voor onder meer Philippine speelde, kan er wel aan wennen. ,,Het voetbal hier is fy siek en meer verdedigend, terwijl in Nederland alles draait om positiespel en voetballen. Dat past mij misschien wel beter.'' Toch hoopt hij juist VLISSINGEN Zaterdag-der deklasser Nieuwdorp moet op zoek naar een nieuwe trainer. Mick Vujovic heeft de Beve- landse club laten weten dat hij er na dit seizoen mee stopt. Bij Nieuwdorp balen ze van het besluit van Vujovic. ,,Want hij is een heel goede trainer voor ons'', zegt voorzitter Din- geman Welleman. Maar de oe- fenmeester doet in verband met drukte een stapje terug. De dorpsclub heeft daardoor amper van Vujovic kunnen ge nieten. ,,Hij is hier straks twee seizoenen geweest en allebei die seizoenen werden stopge zet'', aldus Welleman. ,,Vorig jaar moesten we in maart na tuurlijk stoppen en dit seizoen hebben we maar drie competi tiewedstrijden gespeeld.'' Die drie wedstrijden lever den wisselende resultaten op. Tegen De Noormannen werd met 1-1 gelijkgespeeld, de derby tegen Luctor Heinkens- zand ging met 3-0 verloren en GPC Vlissingen werd met 6-2 verslagen. Het vorige (afgebro ken) seizoen eindigde Nieuw- dorp als vierde in de derde klasse A. Het is nog niet bekend wie de nieuwe trainer wordt in Nieuwdorp. ,,Maar de molen draait alweer op volle toeren'', zegt Welleman over de trai nerstombola. ,,Er zijn een paar goede trainers vrij en met een aantal zijn wij in gesprek.'' Bij een andere Zeeuwse za terdag-derdeklasser, Kapelle, hoopt de huidige oefenmees- ter juist wel op eindelijk een 'normaal' seizoen. Olaf Filius heeft zijn verbintenis met één seizoen verlengd en plakt er daarmee een derde jaar aan vast. Onder leiding van Filius was Kapelle vorig seizoen één van de verrassingen van de derde klasse A. De ploeg kende een uitstekend eerste deel van het seizoen en was lange tijd een van de belangrijkste uitdagers van titelfavoriet Luctor Hein- kenszand. Daarna kwam er wat zand in de motor en zakte Kapelle naar plek vijf. Dit seizoen, in de derde klasse B, gingen de eerste twee wedstrijden verloren (5-0 te gen Krabbendijke, 4-3 tegen Kogelvangers). Daarna werd Zwaluwe met 5-0 verslagen. vrijdag 8 januari 2021 GO Het NAC Breda van de Zeeuwse voet ballers Yassine Azzagari en Gylermo Siere- veld speelt van avond in de Keuken Kampi oen Divisie om 21.00 uur een thuisduel met Roda JC. NAC staat derde in de eerste divi sie, tegenstan der Roda - dat trainer Jurgen Streppel moet missen wegens een coronabe smetting - staat tiende. Excelsior, waar keeper Lars Bleijenberg onder contract staat, treft eer der op de avond (18.45 uur) NEC. 3 De Goese Ka- ratevereniging Kyokushin Zee land start weer met nieuwe lessen. De trai ningen zijn nor maal in de Dojo van Omnium Goes, maar vin den nu buiten plaats in ver band met de coronamaatre gelen. Er wordt getraind in drie leeftijdsgroe pen. Kijk voor meer info op karategoes.nl. Een nieuw avontuur bij Mitchell de Nooijer in actie voor Philippine, een van de clubs waar hij eerder voor speelde. ARCHIEFFOTO MARK KOENRAADT Daniël Wissel Vlissingen - Mitchell de Nooijer 3 Olaf Filius is nog niet klaar bij Kapelle. De oefenmeester gaat voor een derde sei zoen bij de club. Een volledige voetbaljaar gang was er door het coronavirus tot nu toe nog niet bij. a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 40