ROEP OM AFTREDEN TRUMP STEEDS LUIDER Bonte mix van Trumpfans bij ing Scherpe kritiek op rol politie en ordediensten Ongeloof bij Amerikaanse Zeeuwen Overal weggegooid Walcheren JOL Cocaïne in Zeeland, deel 5 P5 P2 Het was fantastisch, zegt Chuck Ben nett, een vrachtwagenchauffeur uit North Carolina. Op de day after wandelt hij met zijn weekendtas naar zijn auto, om aan de urenlange autorit naar huis te beginnen. De stemming is opperbest onder Trump-aanhangers die zoals hij de bestorming van dichtbij zagen ge beuren. Ze hangen in groepjes rond voor de hotels in het centrum van de stad waar ze een nacht hebben gelogeerd. De meesten vertrekken weer, op de dag na dat de vaderlandse democratie op zijn grondvesten schudde. ,,Zo veel mensen die trots zijn op het land, van Amerika houden'', glundert Bennetts vrouw Christy. ,,Die opkomen voor een presi dent die bedrogen is in de verkiezin gen'', voegt haar man toe. Waarschijn lijk, zegt hij, zal hij nooit meer stem- men. Dat idee is diep geworteld onder de Trump-aanhangers die naar het Ca- pitool togen. Ze zeggen op te komen voor mooie idealen. Vrijheid, democra tie, de Grondwet. De tekst daarvan dra gen ze op hun hoodies. Er lopen veel pseudojuristen in Trump-muts door de stad - ze zijn er van overtuigd dat vicepresident Mike Pence de verkiezingsuitslag ongeldig had kunnen verklaren, of rechtszaken over verkiezingsuitslagen alleen maar Ze zouden al die idioten uit hun functie moeten zetten en opnieuw moeten beginnen procedureel waren, wat allebei niet waar is. Ze zijn voorgelogen, door Trump en diens bondgenoten. Ze her halen zijn ontkrachte theorieën over fraude, en menen dat Biden gewoon nooit de winnaar kan zijn, omdat bij Trumps bijeenkomsten veel meer men sen kwamen. Ze komen hun geliefde Amerika ver dedigen, daar zijn ze van overtuigd. Het Capitool zijn de Bennetts niet ingegaan - dat hoort niet, vindt het stel. ,,Ze zijn soort van te ver gegaan'', zegt Chuck Bennett over de indringers. ,,Maar ei genlijk vind ik ook dat ze juist niet ver genoeg gegaan zijn. Ze zouden al die idioten uit hun functie moeten zetten en opnieuw moeten beginnen." Het centrum van de stad is verlaten. Het Capitool is omringd door blauwe zwaailichten en legergroene uniformen. Een dag eerder bleek het voor een deel van de menigte nog verrassend eenvou dig om Congresleden de stuipen op het lijf te jagen en hun kantoren te plunde ren. Een aannemer uit Georgia keek stomverbaasd toe toen de voorhoede het Capitool in stormde, vertelt hij even voordat hij naar het vliegveld vertrekt om naar huis te reizen. Hij gelooft zelf ook voor geen cent dat Joe Biden de ver kiezingen won, maar is geschrokken van het 'bizarre' schouwspel. ,,De men sen zien Trump als de enige die voor hen opkomt. Het kan nog veel erger worden." P2-5 Fruit maakt Vlissingse haven gewild bij criminelen Mondkap jes duiken steeds vaker op in het straat beeld vrijdag 8 januari 2021 Nieuwsmedia PUINRUIMEN Daags na de bestorming van het Capitool in Washington helpt het Republikeinse Congreslid Andy Kim de politie om rotzooi op te ruimen die Trump-aanhangers woensdagavond achterlieten. foto ap Een dag na de bestorming van op het Capitool ging Amerika-correspon- dent Karlijn van Houwelingen de straat op in Washington. Aanhangers van Donald Trump zijn voldaan. Karlijn van Houwelingen Washington ZEELAND 2 ZEELAND5 Eindelijk zonneschijn pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 263 De PZC is onderdeel van: 5°C Prijs €3,10 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/bezorging 8 711688 55555

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 1